Skocz do zawartości


Jakie Lekkie Koła Szosowe Do Ścigania, Do 2000Zł.

koła szosowe niskie wysokie stożki mavic 2000zł ściganie

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2015 - 22:07

Witam. Mam rower szosowy BMC o wadze bez pedałów 7.8 kg. Koła w nim mam treningowe, Whr 500, te za jakoś 450zł i mam w nim słabe ciężkie opony. Będę miał ok 2000zł do przeznaczenia na koła i opony do ścigania, oraz do szybkich treningów. 

Ważę 62 kg, mieszkam na mazowszu.

Wiem, że lepsze by były stożki, lecz na wysokie koła tyle kasy pewnie nie starczy ?

Za taką kasę za to można złożyć, bądź kupić leciutkie koła ~ 1350 gram bez zacisków.

Coś mi poradzicie ? :)



#2 Gosc_gienek_*

Gosc_gienek_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2015 - 22:39

czesc

 nie sadzisz,ze w sprawie tak waznej jak kola

ktore moga miec duzy wplyw na przebieg Twojej dalszej kariery

warto by sie bylo oprzec przede wszystkim na wlasnych doswiadczeniach i  przemysleniach tudziez marzeniach?

(nie zas pytac o zdanie potencjalnych konkurentow) 8-)



#3 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2015 - 22:45

No więc tak :

- Zdarzają mi się treningi i wyścigi górskie, gdzie zdobywamy szczyty i każdy gram się liczy :) 

- Mieszkam na mazowszu więc trenuję na płaskim i lepsze są stożki

- Ma 62 kg co oznacza budowę górala, więc tej siły wielkiej nie posiadam i chyba lepsze są lekkie koła od cięższych stożków ? 

Chyba, że stożki są do 1500 gram , ale pewnie nie w tej cenie ?

 



#4 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 marzec 2015 - 06:40

W tej cenie jeśli chcesz lekkie koła to możesz kupić chińskie karbonowe koła 38 mm pod szytkę. Masa poniżej 1300g. Jak nie chcesz bawić się z szytkami to zostaje coś w stylu Fulcrum Racing 3 - masa ok. 1500g. Karbonów pod oponkę nie polecam - szczególnie na górki. 



#5 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2015 - 09:30

A co z tymi kołami ? 

http://www.bikestacj...niej-33528.html

albo Mavic R-SYS Premium ?



#6 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 marzec 2015 - 13:09

Mówiłeś o 2000 zł :)

Tak jak mówiłem.. ja osobiście nie kupiłbym w pełni karbonowych kół pod oponę. 

Natomiast Mavic R-Sys to bardzo dobre, lekkie i sztywne koła - ale też drogie.



#7 Gosc_gienek_*

Gosc_gienek_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2015 - 15:46

mowiac zupelnie powaznie-nie myslales czasem o uzywanych Ksyrium SLR

pod opone?

to bardzo piekny zestaw,w dobrym stanie mozna szukac za 1,5-2 tys pln.

To bylby moj wybor,natomiast opcja minimum to Ksyrium SL,

rowniez fajne kola,bardzo pieknie chodza pod gore,waga co prawda okolo1500gram

ale .....na tych kolach jezdzili wszyscy WIELCY..nie chce ich nawet wymieniac-bo bylaby to dluga lista.

Uzwane kosztuja okolo 1000pln 



#8 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 15 marzec 2015 - 12:48

Witam. Mam rower szosowy BMC o wadze bez pedałów 7.8 kg. Koła w nim mam treningowe, Whr 500, te za jakoś 450zł i mam w nim słabe ciężkie opony. Będę miał ok 2000zł do przeznaczenia na koła i opony do ścigania, oraz do szybkich treningów. 

Ważę 62 kg, mieszkam na mazowszu.

Wiem, że lepsze by były stożki, lecz na wysokie koła tyle kasy pewnie nie starczy ?

Za taką kasę za to można złożyć, bądź kupić leciutkie koła ~ 1350 gram bez zacisków.

Coś mi poradzicie ? :)

 

Nie ścigam się, ani nie jestem typowym "szosowcem" stąd moja propozycja może nie być najlepsza, ale za 2000 zł złozyłbym koła zamiast kupować jakieś "używki". Można się zamknąć w kwocie ok. 1300 zł składając koła na komponentach: piasty Novatec, obręcze DT Swiss oraz szprychach Sapim. Co prawda waga takiego zestawu będzie bliższa 1400 gramom, ale zawsze można odchudzić komplet stosując lżejsze opony i dętki.

Swego czasu za 1100zł złożyłem koła na podobnych komponentach. Co prawda waga była trochę wyższa - 1450g. Śmigam na nich bezproblemowo do dzisiaj. Do czasu zmiany obręczy w tylnym kole nie miałem żadnych problemów z biciem, czy też łożyskami, a koła użytkuję cały rok. Nierzadko musiały znosić moja wagę-76kg plus jakieś 7-15 kg bagażu.



#9 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 13:03

Hej

Podczepie sie pod watek.

Co myslicie o tych modelach :

Mavic Cosmic Elite S WTS

Fulcrum Quattro Wheelset 2015

Nie moge sie zdecydowac waze 98kg i nie chce kol skladanych.

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koła, szosowe, niskie, wysokie, stożki, mavic, 2000zł, ściganie