Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzanie sprzętu


47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 27 październik 2009 - 18:12

A teraz niech ktoś zapoda te wszystkie korby po kolei do swojego roweru i niech tylko powie, że czuje jakąś różnicę w sztywności to parsknę śmiechem.


Zapewne różnicy na pierwszy "rzut oka" się nie poczuje, tak samo jak nie poczuje się czy rower ma 100g. wagi mniej czy więcej, mimo to wpływ na jazdę to ma, tak przynajmniej mi się wydaje...

#42 andrej

andrej
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 18:32

Malik: to parskaj sobie. Może między Recordem a DA różnica jest nie odczuwalna(co NIE znaczy ze jej nie ma i ze nie przekłada się na osiągi) ale między DA a Tunem czy KCNC to śmiem uważać że każy osobnik o choć lekkim kopie w nodze i wadze >60kg wyczuje różnice.

Jeżeli się nie zgadzasz to jak inaczej wyjaśnić to że przy miękkiej korbie na kwadrat nie którzy nie mogą ustawić czujnika kadencji gdyż korba zachacza o niego magnesem i zmienia jego położenie a przy supportach htII czy innych zewnętrznych nie ma takiego problemu? a tu nie ma przerwy rzędu 0.1mm tylko 2mm czyli korba musi o te 2mm dygnąć na bok.

#43 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 październik 2009 - 20:45

Między korbami ze zintegrowanymi osiami różnice są nie zauważalne, poza drobnymi wyjątkami. Ale testy laboratoryjne są niezbędne, aby rozwijać technologie uzyskując coraz lżejsze i równie sztywne części.
Malik strasznie konserwatywnie masz podejście. Tylko patrzeć a napiszesz, ze nie ważne jakie się ma koła, bo Neutrony są najlepsze :P Przepraszam, musiałem zauważyć.

#44 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 27 październik 2009 - 21:47

Między korbami ze zintegrowanymi osiami różnice są nie zauważalne, poza drobnymi wyjątkami. ...


Cyli, dajmy na to, jakbym zamiennie użył najpierw korb Tiagry a później wymienił je na Ultegrę (lub DA), to nie poczułbym, że jest sztywniej np. na bardzo sztywnym podjeździe, gdzie się człowiek giba na lewo i prawo ?

#45 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 16 grudzień 2010 - 21:04

Chciałbym odchudzić swoją Meridę, być może przesadzam ale marzy mi się żeby było <8500g, a nawet <8000g aktualnie jest około 8900g ;-) Chcę zrobić to możliwie jak najniższym kosztem i nie wiem za co się zabrać. Jest to Merida HFS905 z 2009 roku z wymienionymi kołami na ważące 1500g bez zamykaczy, siodełkiem PRO chyba 186g, i dwa koszyki na bidon Accent Folly po 40g. Dodam że dętek nie mam najlżejszych (105g sztuka ) i myślę że to warto od nich zacząć bo można sporo zyskać małym kosztem. Co wy zrobilibyście na moim miejscu by zrzucić możliwie wiele gramów

#46 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 16 grudzień 2010 - 21:05

może najpierw przedstaw pełną specyfikacje ?!?

#47 mateusz661

mateusz661
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądOkolice Opola

Napisano 16 grudzień 2010 - 21:50

http://rowerymerida....=8&gr=80&id=534 i wymieniałem to o czym pisałem w wcześniejszym moim poście i opony na continental gp4000

#48 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2011 - 17:02

tanio nie bedzie napewno :(
u mnie z takiego scotta
Dołączona grafika
po tunningu na takiego
Dołączona grafika
zostala tylko rama, a koszt przekroczyl wielokrotnie wartosc orginalnego roweru
fakt faktem robilem to etapami. rower jest w finalnej konfiguracji taki:
Dołączona grafika
bez kol wazy 5,2 kg
i jedynie co ewentualnie pojdzie do wymiany to korba lub blaty ale to sie okaze jeszcze.



Dodaj odpowiedź