Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#521 szynder

szynder
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • SkądGrodków

Napisano 27 lipiec 2016 - 11:02

Spodenki Vitesse Ergo Plus Gel to nie są  stricte żelowe. Miałem żelowe z decathlon i nijak ma się to z owymi vitesse. To jest chyba mieszanka żelu z pianką.


"...Jest! Jest! Rafał finiszuj! Pchamy, pchamy! Wygrał! Musi! Idzie! Jedzie! Wygrywa..." Tomasz Jaroński  :-D


#522 PeterMike

PeterMike
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 16:02

Używam raso (szyte na zamówienie i wkładka chyba nie najwyższy model, jakiś "medium density"?) oraz Vitesse Ergo Plus Gel i jak dla mnie vitesse wygrywa - dłuższa jazda zanim poczuję ból tyłka. Niedługo będę miał inne spodenki szyte przez raso ale z wkładką DrPad DOC74 3D to będę miał porównanie.

Czy mógłbyś powiedzieć jak wypada ta wkładka DrPad DOC74 3D w spodenkach Contour w porównaniu do Vitesse Ego Plus Gel?



#523 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 16:58

PeterMike, zrobiłem kilka 100-200km na tych DrPad i są równie dobre co w Vitesse. Nie ma problemu z takimi dystansami. Jedyna różnica, jak chyba gdzieś wspominałem, to wkładka Vitesse jest minimalnie grubsza, ale nie jest to proporcjonalne do komfortu - ot takie spostrzeżenie i uczucie na początku jazdy jakby się było minimalnie wyżej. Niuanse, a Contoura możesz brać śmiało.



#524 PeterMike

PeterMike
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:09

Dziękuję za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie, czy jesteś w stanie ocenić jak ta wkładka ma się do Decathlon'owych Aerofit'ów (te mają wkładkę niebieską)?

http://www.decathlon...6.html#v2015192



#525 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:27

Porównując do Aerofit, to Contour ze swoją wkładką jest w mojej opinii lepszy. Wkładka jest wygodniejsza i można robić na niej kilometry właściwie nie odczuwając żadnego dyskomfortu, a dodatkowo szwy mocujące ją do materiału są delikatniejsze. W moim przypadku w Aerofitach po 120-150km zaczynają się problemy z obcieraniem w pachwinie spowodowanym drażniącymi to miejsce szwami i pojawia się ból tyłka. Przy Contour i DrPad nie ma niczego takiego i spokojnie można jechać.

Wkładka DrPad jest trochę grubsza i wydaje się bardziej mięsista, oraz jest szersza (na oko ~2cm więcej w okolicach kości - co w moim przypadku może mieć właśnie przełożenie na komfort).



#526 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2016 - 22:05

Jak pupa wprawiona do kanapy to normalne że potem boli
  • BraWo lubi to

#527 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 sierpień 2016 - 08:18

Kupiłem spodenki Contour. Jednak nogawki są stanowczo za długie, prawie nachodzą na kolano. Czy miał ktoś podobny problem z produktami Raso?

 

Mam rozmiar L przy 85cm długości wewnętrznej nogi. 185cm wzrostu. 

Nie wiem czy przy wymianie na rozmiar M byłaby wystarczająca poprawa jednocześnie z brakiem ucisku w innych miejscach, jak np. szelek.



#528 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:41

L z krótszymi nogawkami? Jest taka opcja we wszystkich spodenkach made by Raso.



#529 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2016 - 18:38

Tak, ale musieliby je na nowo wyprodukować. Jeśli L na szerokość (biodra, nogawki) są dobre to obawiam się, że M będą ciasne.



#530 LoozaQ

LoozaQ
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 10:50

No i bądź tu mądry. Chcę dopasować spodenki Raso i po Waszych wpisach mam mały problem. Przy wzroście 172cm mam raczej krótkie nogi 77-78cm. Żeby tego było mało w kolanie szczupłe a czworogłowy z wyróżniającym się obszernym bocznym. Tak 5cm nad kolanem 44cm, w połowie uda 54, 5cm poniżej kroku (największy obwód) 57-58. Góra natomiast klasyczna eMka wytaliowana, biodra 90, talia 78.

Waham się między S a M. Macie jakieś sugestie?

Obecnie w użyciu spodenki Vezuvio Pro r.S/4 i Martombike 573 r.M.

 



#531 nsmartin

nsmartin
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 17:16

Czy ktoś ma lub może się wypowiedzieć nt. spodenek Pearl Izumi Quest? Chciałbym kupić coś do 200 zł na następny sezon- czy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego głównie na krótkie dystanse 80-120 km?



#532 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:41

Na pewno. Wkładka średnia i przede wszystkim mają gumkę na zakończeniu nogawek co jest bardzo niewygodnym rozwiązaniem. Już tańsze Attiq będą lepsze. Mogę też zaproponować bardzo dobre spodenki z zamówienia, które właśnie organizuję http://szosa.org/top...2017-w-trakcie/


  • nsmartin lubi to

#533 z wiatrem we włosach

z wiatrem we włosach
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 21:50

ja kupiłem za 160 po przecenie... wkładka średnia ale nie ma problemu z dystansem np.150 km natomiast i materiał i jakość wykonania na wysokim poziomie

#534 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 08:57

A jeździ ktoś z was w Attiq Basic? 

 

edit:

Nikt nie jeździ w takich? bo sobie kupiłem i jakoś dziwnie leżą i teraz nie wiem czy to ja jestem jakiś niewymiarowy czy to problem ze spodenkami.

Wkładka ucieka spod kości kulszowych, szelki przydługie i trochę luźne w talii.



#535 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 22 luty 2017 - 09:57

Widział ktoś na żywo spodenki Spiuk Anatomic lub inne Siuk'a z wkładką Comfort Plus Men pad?

 

Warto w to wchodzić? Nigdzie nie mogę odszukać nawet dobrego zdjęcia.

 

Dzięki



#536 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 22 luty 2017 - 12:21

A jeździ ktoś z was w Attiq Basic? 

 

edit:

Nikt nie jeździ w takich? bo sobie kupiłem i jakoś dziwnie leżą i teraz nie wiem czy to ja jestem jakiś niewymiarowy czy to problem ze spodenkami.

Wkładka ucieka spod kości kulszowych, szelki przydługie i trochę luźne w talii.

 

Jeżdżę w Attiq, ale modelu Race Pro. Są skrojone kiepsko, był nawet temat na forum - część osób 

odsyłała gacie w celu przeszycia wkładki.


  • nsmartin lubi to

#537 nsmartin

nsmartin
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 22 luty 2017 - 12:28

Dobrze wiedzieć bo brałem je pod uwagę. Dz

#538 blap

blap
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 15:11

http://www.bikeateli...vuelta-bibshort

 

Miał ktoś te spodenki? Są w miarę ok? Szukam czegoś w tym przedziale cenowym (do 200zł). Koniecznie w stonowanych kolorach :)



#539 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:07

Czy ktoś z Was użytkuje spodenki Rogelli Performer 2.0? Kosztują podobnie jak Contour i miałbym możliwość ich przymierzenia w sklepie. Tylko nie wiem czy to podobna klasa jak Contour? Najbardziej zależy mi na wygodnej wkładce bo żelowa Decathlonowa z serii 700 nie daje mi wystarczającego comfortu ma dłuższych dystansach.

 

#540 jimyzoo

jimyzoo
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 kwiecień 2017 - 08:58

Używał ktoś może spodenek AM Cycling i może podzielić się wrażeniami? 





Dodaj odpowiedź