Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#581 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:48

Ja pierwsze spodenki kupiłem w Forza Sport z wkładką record carbon (czerwona) , nie dawno kupiłem Contoura i o ile bardzo mi się podobają i fajnie leżą "na sucho" o tyle w Forzie lepiej mi się jeździ i będę do nich pisał teraz czy są w stanie zmodyfikować obwód nogawek na dole, tak +1cm by mi pasowało, bo teraz mnie trochę uciskają.

To fakt, mogli by tam wstawić jakiś normalny ściągacz, bo to co teraz jest mało elastyczne



#582 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 czerwiec 2017 - 22:59

Te pierwsze to starsza kolekcja. SX to nowsze/droższe, ostatnie są po prostu czarne i mają inny ściągacz ;) Poza tym technologicznie nie widzę różnic



#583 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 23:02

Dzięki!

A co sądzicie o wkładce RECORD Carbon?



#584 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 czerwiec 2017 - 23:19

Może nie jest wybitna, ale napewno bardzo solidna. Ja mogę polecić



#585 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:33

Jak dla mnie jest bardzo spoko, tyle że nie mam większego rozeznania, ale np. Dr.Pad z Contour, a Record nie widzę więszej różnicy (a raczej mój tyłek)



#586 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:35

Kupiłem mimo marathon pro z wkladka hp comp i po kilku jazdach (w tym 4 godz w górach) jestem zadowolony. Z plusow wygodna wkladka, tasmy zamiast szelek dają większy komfort, lycra niezłej jakości. Na minus przydlugawe nogawki i wrażenie delikatnego szycia.

Sent from my D5503 using Tapatalk



#587 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 21 czerwiec 2017 - 09:54

Dzięki!

A co sądzicie o wkładce RECORD Carbon?

Wkładka bardzo dobra. Zapewniła mi świetny comfort na długich dystansach. Osobiście wolałbym jednak gdyby BCM stosował wersję perforowaną, bo przy wysokich temperaturach wkładka nie odprowadza potu wystarczająco skutecznie.



#588 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:02

No to chyba wezmę te http://soteshop.bcmn...rne-record.html

 

Znacie może jakieś inne firmy szyjące na zamówienie dla przerośniętych?



#589 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:12

Mam dwie pary takich. Ggybym miał jeszcze raz kupować w BCM  to wybrałbym nowszy model, szerokimi ściągaczami. W moich miałem czasem podrażnienia od wąskiego silikonowego paska, który jest umieszczony po wewnętrznej stronie ściągacza.



#590 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:24

Trochę mi kurcze szkoda stówy na ten szeroki ściągacz, a pewnie mi nie uszyją na zamówienie starego modelu w promocyjnej cenie ;) Mam spodenki lokosport z wąskim paskiem silikonowym i w sumie wszystko OK



#591 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:37

Jeśli nie potrzebujesz na już, to może zaryzykuj i weź takie:

https://www.aliexpre...-00359-VnYZvQVf

komuś już polecałem, masz szeroki ściągacz, wygodną(dla mnie) i perforowaną wkładkę, która jest miekka, bardzo przyjemna, nie tak gruba i sztywna jak np. Vitesse, cena niska i darmowa wysyłka. Rozmiarowo, jesli z BCM pasuje ci L, to "chińczyk" L też będzie dobry.

Jak ktoś zauważył wkładka Record nie oddycha zbyt dobrze.

W BCM nie pasuje mi jeszcze to, że materiału na tyłku jest jakby za dużo i odstają, chyba że ktoś ma pośladki jak Pamela Anderson, to będą dobrze przylegać ;)



#592 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:53

Za mało iksów jak dla mnie... Właśnie problem w tym, że jestem za duży i za gruby na standardową rozmiarówkę, a Nowatex szyje na wymiar.



#593 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:58

Nie wiem jakie tam masz wymiary, ale ja przy 90 cm w pasie i sporym udzie ok.58-60cm mam L i wcale nie są jakieś mocno obcisłe, a jest dostępny nawet XXXL



#594 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 12:07

Z tego co pamiętam, to udo mam ponad 70 :)



#595 remo

remo
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:40

widziałem dziś w CCC spodenki za pół ceny - 100pln, używał ktoś ?



#596 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:51

ja przy (...)sporym udzie ok.58-60cm mam L


58 - 60 cm to "spore" udo?
Przecież to są patyki...

#597 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:40

Hmm... ciekawe. Bo przy wzroście 175 i pasie prawie 90 mam problem z kupieniem w miarę normalnych spodni, aby nie były za ciasne w udzie. Jakieś modne teraz kroje slim, czy to garniturowe czy jeansy dawno wybiłem sobie z głowy, omijam z daleka i nawet nie mierzę.
W spodenkach rowerowych też wiele modeli ma za ciasny dla mnie ściągacz w udzie.

#598 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:43

Sądziłem, że jesteś wyższy.
Przy 175 cm wzrostu nie ma tragedii.

#599 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:07

Ma ktoś doświadczenie z rozmiarówkami Attiq z serii Race Pro? Mierzę 191 cm wzrostu i mam 80 cm w pasie co według rozmiarówki kwalifikuję się do rozmiaru...S. Tym tropem kupiłem spodenki od Kallisto, gdzie została mi  zaproponowany rozmiar  M, które oczywiście okazał się za mały, na szczęście firma profesjonalnie przyjęła zwrot. Może ktoś o podobnych wymiarach zamawiał i może podpowiedzieć, oczywiście zapytanie poszło też do producenta. 



#600 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 10:43

Mam te spodenki. Mam 182 cm wzrostu i rozmiar M jest dobry. Generalnie spodnie -w porównaniu z bardziej renomowanymi

producentami - mają kiepski krój. Wkładka jest wygodna. Drugi raz -chyba, że budżet byłby ścisłym ograniczeniem- raczej już bym ich nie kupił.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że rozmiar S przy Twoim wzroście będzie przykrótki.





Dodaj odpowiedź