Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#601 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 czerwiec 2017 - 20:05

Już znalazłem tą dyskusję, miałem właśnie z tyłu głowy, że była rozmowa o nich, ale nie wiedziałem, że tak dawno.
Mnie najbardziej przekonywuję kolorystyka spodenek, że są całe czarne, ponadto posiadam kilka rzeczy od tej firmy i są bardzo dobrej jakości. Jednak przeszywanie wkładek średnio mi się widzi...
Ja to w swoim wypadku raczej bym się zastanawiał między M/L.
 



#602 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 10:32

Już znalazłem tą dyskusję, miałem właśnie z tyłu głowy, że była rozmowa o nich, ale nie wiedziałem, że tak dawno.
Mnie najbardziej przekonywuję kolorystyka spodenek, że są całe czarne, ponadto posiadam kilka rzeczy od tej firmy i są bardzo dobrej jakości. Jednak przeszywanie wkładek średnio mi się widzi...
Ja to w swoim wypadku raczej bym się zastanawiał między M/L.
 

Ja w Attiq zamawiam zawsze dwie pary a tą nie pasującą odsyłam. Poza "zamrożeniem" pieniędzy na jakiś czas, to chyba najprostsze rozwiązanie.



#603 elduce

elduce
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:46

Dziś udało mi się kupić  za 100 zł przecenione z 200 zł, gacie teamowe CCC. Wyprzedaż w sklepach firmowych. Wkładka wygląda bardzo porządnie same gacie zresztą też. Jeżeli będą się sprawować równie dobrze jak wyglądają, to myślę że za taka cenę rewelacja. Z tego co pamiętam kiedyś ciuchy ccc miały niezłą opinię. 



#604 elduce

elduce
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 21:06

Spodenki są produkcji dmtex, doszukałem się...



#605 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 16:23

Mimo Marathom Pro
Czy faktycznie rozmiarówka jest mała.
Jeździłem w Rogelli M.
Nie mam gdzie przymierzyć.

#606 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 lipiec 2017 - 21:36

Nie jest mała.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#607 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2017 - 13:49

Zgadza się, standardowa, oprócz nogawek, które sa dlugawe, ale da się żyć.

Sent from my D5503 using Tapatalk



#608 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 19:20

Dziękuję
Spróbuję M. Najwyżej oddeślę.

#609 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 08:27

Czy miał ktoś styczność z wkładką IKON ?

 

http://forzasportsho...e-pro-milo.html

 

Mam jedne forzy z wkładką rekord (czerwoną) i jest w porządku, jednak ściągacze w nogawkach są zbyt ciasne, w tych powyższych są nakrapiane i może to było by lepiej dopasowane ... tyle że jest ta wkładka IKON (ew będę pytał czy wszyją rekord lub tą pomarańczową grubszą jeszcze, na dalsze dystanse)



#610 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 lipiec 2017 - 09:13

W poście #591 polecałem spodenki z właśnie takim nakrapianym ściągaczem. Nadal uważam, że za tą cenę są bezkonkurencyjne



#611 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 09:34

Mam jedne tego typu od contoura, więc ściągacz dla mnie jest znany, pytałem o wkładkę bo pierwszy raz o niej słyszę.

 

Rozmawiałem z Panią z Forzy i zamówię spodenki z tym ściągaczem nakrapianym + wkładka trs lub ta nowa rekord i do tego kolor tez nie ma problemu zmienić (trochę pstrokate wzory mają co nie do końca mi odpowiada).

 

Producent rekord zmienił zewnętrzną warstwę i nie jest ona już tak przyjemna jak w starszej wersji, ale podobno dalej jest ok.



#612 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 lipiec 2017 - 09:49

Czy miał ktoś styczność z wkładką IKON ?

 

http://forzasportsho...e-pro-milo.html

 

Mam jedne forzy z wkładką rekord (czerwoną) i jest w porządku, jednak ściągacze w nogawkach są zbyt ciasne, w tych powyższych są nakrapiane i może to było by lepiej dopasowane ... tyle że jest ta wkładka IKON (ew będę pytał czy wszyją rekord lub tą pomarańczową grubszą jeszcze, na dalsze dystanse)

Wkładka wydaje się być lepsza od Rekord. Pianka użyta do produkcji ma większą gęstość i jest perforowana co powinno przełożyć się na większy komfort użytkowania na dłuższych dystansach przy wyższej temperaturze. Mam spodenki z wkładką Rekord i właśnie tej wentylacji zawsze mi brakowało.



#613 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:06

 

Rozmawiałem z Panią z Forzy i zamówię spodenki z tym ściągaczem nakrapianym + wkładka trs lub ta nowa rekord i do tego kolor tez nie ma problemu zmienić 

możesz napisać ile takie zmiany kosztują?



#614 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:25

Ogólnie rozmowa rozchodziła się o te ściągacze nakrapiane na tym mi głównie zależało, Pani podesłała link do tych spodenek:

 

http://forzasportsho...ved-vittel.html

 

w dalszej części pytałem o wkładkę rekord i kolor i dostałem odpowiedź: (sory za "wiersz" ale skopiowałem z chatu na fb):

 

 
Kolorystykę można zrobić dowolną, ale wtedy nie ma już możliwości zwrotu lub wymiany. Przy czym rozmiary pokrywają się w 100% ze starym modelem. Tak wiec znając swój rozmiar nie powinno być problemu z doborem 1f642.png
16864659_666446106861086_199193013586673
Możemy wszyć wkładkę TRS lub Rekord w tej samej cenie. To zależy od Pana. Dostawca zmienił materiał wierzchni na wkładce rekord i już nie jest on tak przyjemny jak w starej wersji. Dla kogoś kto nie ma porównania będzie super, ale ja wolałam starą wersję. Nie znaczy, że ona jest kiepska, jest nieco inne pokrycie z wierzchu
A zmianę kolorystyki wystarczy podać w komentarzu do zakupu. Kupując w sklepie wybierze Pan tylko odpowiedni rozmiar. W uwagach proszę podać jaka kolorystyka i wkładka. Oczywiście mogą być całe czarne. Wtedy proszę o info, czy nagrzać odblask na lewej nogawce

 

 

 


  • beskidbike lubi to

#615 petro

petro
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 21:55

Podepnę się pod temat. Szukam spodenek na długie trasy, myślałem nad  Castelli Endurance ale trochę szkoda ponad 500 zł. Do tej pory używałem kilku par z decathlonu o ile dobrze pamiętam z wkładką 900 i 700 niby ok ale tak po 100/150 km trochę boli ... Trochę czytałem o wkładkach w necie i czym więcej tym trudniejszy wybór.  Zdaję sobie sprawę że wygoda to rzecz indywidualna nie mniej jednak proszę  podpowiedź.



#616 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:37

ja 200-300km robię w rekord carbon wkładce, mam taką w spodenkach Forzy, potem kupiłem spodenki Contoru Classic które są 2x droższe .. 2 dni temu zamówiłem ponownie Forze z rekord, jedynie mi nie pasowały ściągacze w nogawkach, zbyt mocno uciskały mi uda, teraz mają nakrapiane silikonowe i mam nadzieje że będzie ok z tym rozwiązaniem.



#617 petro

petro
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 22:46

A możesz dać namiary gdzie zamawiasz te spodenki

#618 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:09

Poniżej linki do przejrzenia:

 

http://forzasportshop.com/pl/

 

https://attiq.net/

 

http://soteshop.bcmn...odziez-rowerowa

 

https://martombike.c...uktu/kolarstwo/

 

Wkładkę rekord stosuje też np. Attiq który teraz wypuścił fajne wzory (jednak nie kombinowałem bo i tak całe czarne brałem, to zostałem przy Forzie bo mi poprzednie odpowiadają, a przynajmniej rozmiar znam)



#619 petro

petro
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:17

Rozmawiałem teraz z Panią z Forza i poleca mi spodenki Pro Vena tam jest ponoć wkładka połączenie czerwonej i pomarańczowej

Cechy wkładki IKON:

  • wkładka długodystansowa,
  • dedykowana dla kolarstwa szosowego i MTB,
  • 4 warstwowa budowa,
  • dostosowana do męskiej budowy ciała,
  • grubość 14 mm – 4 mm – 2 mm – w zależności od miejsca,
  • włókna karbonowe absorbujące powstały ładunek elektrostatyczny gwarantują stały efekt bakteriostatyczny,
  • wsad piankowy TRS o gęstości 140 kg/m3 gwarantujący wentylację oraz odprowadzanie wilgoci,
  • pokrycie materiałem Sani-Foam zapobiega rozwojowi bakterii, powstawaniu przykrego zapachu oraz podrażnień,
  • wsad SAT absorbujący odczucie wstrząsów na poziomie 80%,
  • wgłębienia na powierzchni wkładki dla zapewnienia jak najlepszej wentylacji.

Trochę się napaliłem na te spodenki bo super cena. Co myślisz o tej wkładce może być czy lepsza ta rekord.



#620 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 15:17

Zobacz post 609 ;-) (czyli kilka-kilkanaście wyżej)





Dodaj odpowiedź