Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#641 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:13

Którą wkładkę uważacie za najlepszą i w jakich spodenkach jest dostępna? Z racji tego że trochę ważę i pokonuje dystanse po 100 km, wciąż nie znalazłem idealnych spodenek. Budżet nieważny byle tylko było w końcu dobrze.

Mam trochę różnych spodenek, ale na razie podpasowała mi tylko wkładka Endury z serii 600. Do tego stopnia, że kupię sobie nowe spodenki z tą wkładka. Akurat na evanscycle jest promocja na najnowszy model Endura FS260-Pro.


  • big75 lubi to

#642 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:38

Jakie testowałeś ? bo 100km to chyba i decathlonowe wystarczą, ja mam record czerwoną, jak i dr pad z contoura i w obu taki dystans to nie problem, choć dla mnie record lepsza niż dr pad.


Mam decathlonową i replikę treka. Decathlon tragedia a trek dużo lepiej Ale wciąż mam otarcia.

Dzięki 4gotten ta endura wygląda ciekawie nie widziałem tego nigdy. Jak u nich z rozmiarowka standardowa czy zaniżona/zawyżona?

#643 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:51

Rozmiarówka wydaje się być standardowa. Tabela rozmiarów w przypadku spodenek wydaje się być rzeczywista. Noszę M z Endury, gdzie w przypadku Sportfula musiałem kupować spodenki rozmiar większe.

Możesz jeszcze spojrzeć na spodenki Santini z wkładką C3 http://road.cc/conte...plus-bib-shorts choć na moje oko wkładka wydaje mi się niemal identyczna z tą Endury.



#644 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:05

Ah, otarć nie brałem pod uwagę, nigdy mi się nie przydarzyły (nawet w spodenkach z martesa za 50zł bez szelek w których tylko raz pojechałem, 120km i potem kupiłem z szelkami z Forzy), w recordzie 200-300km trasy robię i kwestia bardziej tego że dupa boli od siedzenia 9-12h niż jakiś otarć bo te nie występują.



#645 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:00

Którą wkładkę uważacie za najlepszą i w jakich spodenkach jest dostępna? Z


Sportful Super Total Comfort. Dla mnie zfecydowanie wygodniejsza wkładka niż Endury.
Od Endury wolę też Castelli Progetto.

#646 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:21

Sportful Super Total Comfort. Dla mnie zfecydowanie wygodniejsza wkładka niż Endury.

Jak widać preferencje mogą się bardzo różnić. Dla mnie wkładka w Total Comfort to akurat jedynie wielki blok pianki, któremu objętością blisko do "pampersa". Kupiłem spodenki Sportful z tą wkładką, bez Super w nazwie, przed BBT 2016 i się rozczarowałem. Do 100km było ok, ale im dalej tym było gorzej. Brak jakiegokolwiek wsparcia dla kości kulszowych to dla mnie nieporozumienie. Dla kogoś mogą być super, na krótszych dystansach są bardzo wygodne, ale szukając spodenek do ultra oczekiwałem czegoś więcej niż tylko marketingowej nazwy ;-/  Materiały użyte do uszycia tych spodenek są super, jednak niemile zaskoczyła mnie jakość wykonania. Logo odeszło częściowo po rozpakowaniu, a złe zszycie paneli na udzie zauważyłem dopiero po roku, w zasadzie to moja żona to wypatrzyła. 

Ogólnie moje idealne spodenki musiałyby mieć wkładkę Endury, materiały Sportful i spasowanie Bioracer, ech...


  • Wszechstronny lubi to

#647 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:25

Dari a według Ciebie lepsza wkładka sportful czy castelli?

#648 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:29

Czy przypadkiem nie miałeś jakiś podróbek Sportfula? Bo jak czytam Twój opis to jakby nie tych spodenek - np.podparcie kości kulszowych jest wysmienite. Również jakość wykonania to pierwsza klasa.
Co do Endury, to wkładka w nich nie jest zła, ale dla mnie wiele innych jest od niej
wygodniejszych.
Generalnie Endura to taki przeciętniak.
Miałem do czynienia z kilkoma ich produktami, które były mocno nieprzemyslane i w stosunku do tego co prezentowaly, były bardzo przeszacowane.

#649 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 sierpień 2017 - 14:50

Wszystkie spodenki Sportful kupowałem na bikeinn, nie sądzę, że sprzedają podróby. Wkładka to rzecz osobista. Jeśli kogoś coś obciera, to nie jest to raczej wina wkładki, a bardziej pozycji na rowerze, ustawienia siodełka i samego rozmiaru spodenek. 

Osobiście uważam, że wkładka Endury z serii 600 jest świetna. Dari, używałeś takowej? Endura ma swojej ofercie wiele różnych.

Uważam też, że na dystans do 100-150km wkładka może być podstawowa. Da się z taką przejechać pod warunkiem, że sporo się jeździ i tyłek jest przyzwyczajony do dyskomfortu;-)



#650 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:37

Którą wkładkę uważacie za najlepszą i w jakich spodenkach jest dostępna? Z racji tego że trochę ważę i pokonuje dystanse po 100 km, wciąż nie znalazłem idealnych spodenek. Budżet nieważny byle tylko było w końcu dobrze.

 

Sugoi RSE wkładka Formula FXE. Przesiedziałem w nich najdłużej 12,5h i zero otarć czy jakiejkolwiek niewygody. Jak dla mnie to najlepsze gacie do długich dystansów.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#651 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:58

Z czystym sumieniem mogę polecić spodenki z wkładką Craft Infinity C2. Występującą np w spodenkach: 
http://hike.pl/craft...i-rowerowe.html

qm39gj.jpg



#652 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 14 sierpień 2017 - 13:31

Wkładki w spodenkach Endura FS260 mają jeszcze to do siebie, że się nie uklepują.

 

Jeżdżę w nich prawie na okrągło (jak przychodzi do wyboru "w co się ubrać" to sięgam najczęściej właśnie po nie) już drugi sezon (a może trzeci) i nie widać, żeby się wkładka zużyła - mam wrażenie, że jest ciągle tak samo sprężysta, jak za pierwszym razem.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#653 sznerchu

sznerchu
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 17 październik 2017 - 09:53

Zastanawiam się nad kumplem spodenek od Attiq. Którą serię możecie bardziej polecić? Race Pro czy Expert Series?

https://attiq.net/sp...e-pro-bora.html

https://attiq.net/ti...nki-meskie.html

 

Ew. coś innego w budżecie <200zł ?



#654 Bees

Bees
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:27

Podepnę się pod temat z nietypowym pytaniem. Szukam spodenek na najbliższy sezon i póki co musiałem już odesłać Danielo i Martombike. Oba modele uszyte super, ale pomimo, że całe czarne, to przy pochyleniu świecę tyłkiem przez prześwitującą lajkrę. Nie chciałbym straszyć ludzi w grupie, więc proszę o trop, gdzie szukać spodenek z grubsza lajkrą na pośladkach. Przerabiał już ktoś tematy?

#655 wierzba

wierzba
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:26

martombike za cienkie?

#656 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:46

Pierwsze słyszę o takim problemie przy Martombike. Które panele spodenek "prześwitują"? Jeśli tylko boczne, to receptą będzie zakup spodenek w całości wykonanych z lycry niesublimowanej (łatwo poznać, bo od środka jest czarna, a nie biała). Chociażby Raso i Contour na takie wyglądają.

 

Może to kwestia rozmiaru i spodenki są zbyt rozciągnięte?


  • wierzba lubi to

#657 LoozaQ

LoozaQ
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:23

Raso, a co za tym idzie Contour i Luxa... i będziesz Pan zadowolony ;)



#658 Bees

Bees
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:24

Tylny panel prześwituje, ale tylko przy pochyleniu. Rozmiar wydaje mi się ok, nic nie uciska i spodenki leżą bardzo wygodnie. Obecnie mierzyłem M, a mam 1,8m wzrostu i 78kg wagi, budowa proporcjonalna. Może, dla pewności zamówię jeszcze rozmiar większe i porównam.
Chodzi o te spodenki:
https://martombike.c...czarny-odblask/

#659 Bees

Bees
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 22:14

Wygląda na to, że wększy rozmiar spodenek Martombike rozwiązał problem. Co prawda rozm. M fajniej przylega, ale L tak samo jest ok. Morał dla mnie, żeby mierzyć zawsze kilka rozmiarów i rada dla wszystkich, żeby zawsze wypiąć się do lustra przed zakupem ;)

#660 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 20 luty 2018 - 16:10

Czy ktoś mi powie czy to jest oryginał?
http://strojekolarsk...-2017-army.html
Bo cena jak za komplet od Castelli bardzo ciekawa tylko ta wkładka jakaś dziwna.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź