Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szelki W Spodenkach Po Co?

moda ala Borat??

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 20:35

Witam.

Wiele spodenek krótkich i długich, letnich i zimowych jest razem z szelkami. czy możecie mi wyjaśnić po co skoro spodenki nie spadają z tyłka podczas jazdy?

pytanie może wydawać się głupie, ale idzie sezon i przydały by się jakieś spodenki.



#2 wieszak

wieszak
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 marzec 2015 - 20:50

Np dlatego, żeby guma w pasie nie uciskała. Banalne, ale wg mnie bardzo wpływa na komfort jazdy (a wcale nie posiadam jakiegoś wielkiego brzucha).

Poza tym wielu pod koszulkę ubiera tzw potówkę i przy spodniach z szelkami nie 'wyłazi' ona z gaci. Może śmiesznie brzmi, ale napisane całkiem serio ;-)



#3 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 20:51

1. Guma w pasie ściska - utrudnia oddychanie przeponą podczas wysiłku.

2. Szelki lepiej stabilizują gacie, jest mniejsze ryzyko, że wkładka się przesunie, a pozostanie na właściwym, newralgicznym  :-D miejscu.

 

Dlatego nigdy, przenigdy nie kupuj spodenek bez szelek.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 29 marzec 2015 - 20:57

Szelki są po to żeby nie zjeżdżały spodenki z tyłka.  


Kudos!


#5 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 20:57

dzieki. mam 2 pary bezszelkowych-krótkie i długie, ale nastepnym zakupem będą szelkowe



#6 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 21:03

a zakladacie gacie pod spodenki z wkładką? czy nosicie je bezpośrednio na ciele? kolejne durne pytanie, ale od ponad 5 lat nosze galoty pod spodenkami, a ostatnio słyszałem że to nie najlepszy pomysł...

 



#7 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 marzec 2015 - 21:03

Mam to na świeżo. 3 pary spodenek i 1 para spodni długich z lidla, bez szelek, od 2 lat. Tej zimy na wyprzedażach kupiłem krótkie z szelkami w Decathlonie. Po dwóch jazdach stałem się fanem szelek. W końcu wkładka siedzi tam gdzie trzeba, bez podjeżdżania na brzuch.

Zakładając bieliznę pod spodenki zwiększasz szansę na obtarcia.

Trzepak 

"MAMIL"


#8 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 29 marzec 2015 - 21:08

Zawsze na gołą dupe.


Kudos!


#9 wieszak

wieszak
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 marzec 2015 - 21:14

Bez majtek. Pisząc 'gacie' miałem na myśli właśnie spodenki kolarskie bez szelek.


  • defy2 lubi to

#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 marzec 2015 - 21:18

O rany, stare tematy wracają  :mrgreen: - Sorry defy2, ale dawno o tym mowy nie było.

 

Pamiętam, X lat temu była dyskusja, czy pod spodenki kolarskie wkładać bieliznę - jak się zawezmę, to odszukam.

 

Uciął ją (dyskusję) chyba Darek Baranowski, którego (wtedy jeszcze jeździł) zaprosili do komentowania wyścigu i ... podczas relacji powiedział, że ... bielizny pod żadnym pozorem nie zakłada się do spodenek kolarskich.

 

Wkładki kolarskie projektuje się tak, żeby współpracowały z ... gołym kroczem i tylko wtedy spełniają swoją rolę. Po to są materiały odprowadzające wilgoć od skóry, więc jak założysz bawełniane gacie, to ten pot one wchłoną i pozostanie przy skórze, co spowoduje odparzenia. A co jak te mokre gacie się zwiną ? - otarcie, czyli otwarta rana gotowa.

 

 


  • defy2 lubi to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 defy2

defy2
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 21:25

dzieki panowie!!





Dodaj odpowiedź