Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zipp, Dugast, Vittoria, Veloflex Czy Może Conti ? Szytka.


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 08:40

Czołem, użytkował ktoś może szytke Zipp Tangente SL Speed ? Warto się w to ubierać ?

http://www.zipp.com/...il.php?ID=30017

Mam dylemat, zastanawiam się pomiędzy Conti Grand Prix 4000, Vittoria Corsa CX III , Dugast Paris Roubaix Cotton, Veloflex Arenberg vs. powyższy Zipp Tangente SL Speed.

Co byście mi najbardziej polecili ?

Zależy mi szczególnie na wytrzymałości szytki oraz oczywiście na najlepszych właściwościach jezdnych. Asfalt po którym jeżdże w co poniektórych miejscach pozostawia wiele do życzenia. Szerokość szytki 24-25mm.

Wizualnie najbardziej odpowiada mi Zipp (będą zakładane do kół tego samego producenta), ale nie wiem czy jakościowo mogą się równać do np. Dugastów ?

Jeszcze jedna ważna rzecz. Szytke będę kleił na taśme (najprawdopodobniej Tufo Extreme). Jestem typem estety i zależy mi na czystości ;) Gdyby ktoś miał jakieś złe doświadczenia z klejeniem którejś z tych szytek, to bardzo proszę o info.

Dziękuję i pozdrawiam.

#2 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 15 kwiecień 2015 - 08:52

A w jaki sposób powiązałeś czystość z techniką klejenia? 

Rozważ jeszcze szytki Veloflex...


Kudos!


#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 09:00

Klej mimo wszystko widać na kole. Chce to zrobić samemu i mam obawy, że w przypadku kleju wszystko pobabram. Byłby to mój debiut.

Veloflexy oczywiście też brałem pod rozwagę, ale np. Roubaix mi nie odpowiada kolorystycznie (beżowe ranty).

Edit : teraz widzę, że Veloflex Arenberg jest tym czego zdaje się szukam. W takim razie je też biore pod uwagę vs. reszta :)

#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 15 kwiecień 2015 - 10:09

Jak robisz duże przebiegi to w ramach podniesienia trwalosci daj na tyl Sprintera, przód Arenberga...

US Postal zawsze w czasówkach drużynowych mial takie combo (nie łapał gum na tylnych kolach) i wygrywał :)

 



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 10:20

Przebiegi 4-5 razy w tyg. po 30-40 km po płaskim i równym asfalcie i raz w tyg ok. 100 km w górzystym terenie na niezbyt równym asfalcie.

#6 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 15 kwiecień 2015 - 10:30

taki Sprinter dlugo wytrzyma na tylnym kole, polecam bo robisz sporo KM na kiepskich szosach

moze 25c?



#7 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 15 kwiecień 2015 - 10:36

Przemyśl czy taśma to dobry wybór.

Jeśli lekkie karbonowe koło i dobra szytka, to moim zdaniem tylko klej. Dwa miechy temu kleiłem moje pierwsze szytki i nie było źle. Nic specjalnie nie ubabrałem, a też jestem sprzętowym estetą ;)

Ewentualne ślady kleju na oponie czy obręczy, bez problemów zmywasz acetonem.

Dodatkowym, dla mnie bardzo ważnym argumentem jest niższa waga kleju. I nie jest to mała różnica, bo taśma to ok.60g na dwa koła, a wyschnięty klej to ok. 7g., o mniejszych oporach toczenia nie wspominając.

Zresztą, nie wszystkie szytki "obsługują" taśmę.


  • patolog lubi to

#8 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 10:48

Wiktor, do tej pory jeździłem na Sprinterach Gatorskin i ogólnie bardzo sobie chwale te szytki. Mocne gumy. Teraz jednak chciałbym spróbować czegoś innego.

Gucio, też wolałbym na kleju, bo napewno mocniej trzyma, ale będę szczery i powiem, że boje się kleić pierwszy raz samemu takie drogie koła. Nie chce tego spieprzyć. Oczywiście zdaje sobie sprawe, że nie wszystkie szytki współgrają z taśmą klejącą, co mnie właśnie troche martwi :(

#9 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 15 kwiecień 2015 - 11:00

Też się trochę obawiałem. Dlatego poprosiłem doświadczonego w tej kwestii kumpla. Pierwsze koło nakleił on, ja się przyglądałem. Drugie kleiłem już sam i nie było problemów.

Jeśli nie masz znajomego który ogarnia temat, możesz zanieść koła do serwisu, przy okazji podpatrzeć co i jak. To naprawdę żadna wyższa filozofia :)



#10 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 11:10

Nie mam nikogo takiego kto przy mnie to zrobi. Kolega oddał ostatnio koła do miejscowego serwisu żeby mu tam nakleili szytki i tak mu koło + gume zeszpecili że ja podziękuję za takich "specjalistów". Pomyślałem wówczas, że skoro facet który robi to niejednokronie ma z tym problem i nie umie tego zrobić jak należy, to tym bardziej nie zrobie tego ja. Nie wiem, może jestem w błędzie i powinienem spróbować...

#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 kwiecień 2015 - 18:34

Najlepiej samemu wyrobic sobie zdanie, co jest najlepsze.
Wez pod uwage, ze dobre szytki, no wlasnie, juz tutaj mozna polemizowac co jest dla kogo dobre.
Te klejone z wysokim tpi, sa the best jesli chodzi o to jak sie tocza, opory i ogolnie ich kulture pracy.
Ale tyl pociagnie Ci ok 4k km i bedzie do wymiany, w przypadku veloflexa, czy tez vittorii.
Sprawdz rowniez jaka szerokosc wejdzie Ci w widelki, tu raczej nie powinno byc problemow z 25, do widelca juz niekonicznie.




#12 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:17

Co do szer. 25mm to mi spokojnie wejdzie, bo już jeździłem na szytkach o tej szerokości. Co do TPI to oczywiście wybierałem te z jak największym oplotem. Większość powyższych ma 320 czyli odpowiednio :) Sugerowałem się też opiniami, które znalazłem w sieci. O każdej z osobna można przeczytać pochlebne opinie. Największą niewiadomą jest dla mnie szytka Zippa - warto ? Wizualnie by mi najbardziej pasowała. Niestety nie nadaje się ona do jazdy na mokrym, a to już każe mi przy nich postawić pierwszy minusik. Niestety też swoje kosztują, chyba najdroższe z tych przeze mnie wybranych. Korci mnie też Dugast. Z tego co się orientuje, to szytki tego producenta, to wyższa szkoła jazdy. Te konkretnie które mnie interesują są przeznaczone na nierówne powierzchnie (Paris Roubaix), a to zaleta, bo tego przecież szukam. Podobnie zresztą Veloflex.

#13 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:18

Na youtube masz filmiki jak kleić szytki... Cala filozofia żeby nie zalewać ich klejem tylko nakladac cieniutkie warstwy pędzelkiem. Spróbuj to nic trudnego.



#14 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:33

Oglądałem już chyba wszystkie możliwe filmiki jak się klei szytki i na każdym z nich wygląda to naprawde prosto, to fakt :)
  • KAEM lubi to

#15 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:09

Dzisiaj chciałbym zamówić szytki. Zdecydowałem, że będzie to Dugast Paris Roubaix Cotton albo Veloflex Arenberg. Bez znaczenia które zamówie? Obydwie prezentują podobny - wysoki - poziom ? Bo to, że obydwie szytki nadają się do moich wymagań i są przystosowane do nierównej nawierzchni to wiem :)

Jeszcze pytanie do posiadaczy Dugastów. Na stronie producenta jest wybór jeśli chodzi o wersje kolorystyczną (beżowa, czarna z logo i czarna bez loga). Mam rozumieć, że wersja bez loga jest cała czarna bez jakichkolwiek napisów, zgadza się ? A czarna z logiem jest z białym napisem bez beżowych rantów, tak ?

#16 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:26

Jak juz buszujesz po tego typu szytkach, zobacz na FMB. Tym razem, pewnie niedlugo, bede zaopatrywal sie w jakies szytki od nich, tak aby sobie jeszcze troche polezakowaly, zanim padna veloflexy.

#17 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:44

@Michal ja w grafice google widze ze wszystkie sa z bezowym bokiem

zapytaj lepiej ich mailowo...

 



#18 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:47

Wiktor, tak właśnie zrobiłem - czekam na odpowiedź. W opcjach jednak jest wybór koloru jak wejdziesz w daną szytke. Zobacz.

Jak juz buszujesz po tego typu szytkach, zobacz na FMB.


Patrzyłem, patrzyłem :) FMB i VCX :)

Chwalisz sobie Veloflexy ?

#19 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:33

Od jakis 4 lat glownie jezdze na ich gumach, zarowno oponach, jak i szytkach. Mialem szytki Extreme, Arenbergi, teraz mam zestaw Carbon-Arenberg, jak dla mnie super. Tego typu szytki sa robione mniej wiecej w ten sam sposob, recznie klejone, wiec jakosc bedzie bardzo porownywalna.


#20 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 21:09

Piękne dzięki za pomoc. Prześpie się jeszcze z decyzją, zobaczymy co mi odpisze Dugast i pewnie jutro zamówie sobie jakiś komplecik.

Pzdr.



Dodaj odpowiedź