Skocz do zawartości


Transport Roweru - Bagażniki: Dachowe/hak/itd.


110 odpowiedzi w tym temacie

#21 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:42

Dla belek owalnych tylko Thule Sprint 569.

#22 Slon78

Slon78
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Skądlubelskie/mazowieckie

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:48

Może komuś się przyda. Uchwyty dedykowane do belek stalowych da się zastosować również do tych aluminiowych owalnych, należy jedynie usunąć  plastikową listwę zabezpieczająca wierzch belki a w miejsce kontaktu uchwytu i belki podłożyć kawałek dętki (zapobiega zarysowaniu i wgnieceniu) W ten sposób użytkuje taką belkę:

 

http://www.strefakie...-aluminium.html

 

i taki uchwyt :

http://sklep.trio.co...eru-rowery.html

 

Przewoziłem w ten sposób rowery trekingowe w granicach 15 kg i nie miałem żadnych problemów

 

 



#23 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpień 2015 - 08:30

wystarczy kupić takie adaptery
http://www.strefakie...-track-888.html
i na aluminiowe belki założy się praktycznie każdy uchwyt rowerowy.
ja śmigam z "homarem"  kupionym gdzieś w jakimś markecie "w promocji" i belkami Thule.

http://allegro.pl/uc...5582153242.html
Przewoże różne rowery, ciężkie MTB, wylajtowane karbonowe szosy i bez przygód żadnych.
Prędkości rzędu 135km/h (wg GPS) trasy po 1600km i nie zgubiłem nigdy roweru.

Jednak następny mój uchwyt będzie typu wpinanie zamiast przedniego koła. To jednak najpewniejsze rozwiązanie.



#24 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:12

Powodzenia z montowaniem na obejmie na alu belkach szerszych niż 50 mm - po prostu nie złapie. Dlatego jak pisze @nikodem - lepiej robić to na adapterach na T.

 

Co do chwytu za przednie koło -  trzeba mieć jakoś zamykany ten uchwyt (ok, z 591 też się wyrwie rower na siłę, no ale wtedy trzeba szarpać).



#25 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 sierpień 2015 - 21:48

wystarczy kupić takie adaptery
http://www.strefakie...-track-888.html
i na aluminiowe belki założy się praktycznie każdy uchwyt rowerowy.
 

Niestety te adaptery ,,T'' nie pasują do belek z Lidla http://fanlidla.pl/f...miniowe_455.jpg . Mają za szerokie łby i nie mieszczą się w rowek. Na szczęscie te Lidlowskie belki mają nie tak dużą średnicę i można je objąć ( mam Thule 532).

 

Ale generalnie Belki =badziew- Baza montowana do relingów sie luzuje . Za każdym razem co stawaliśmy co kilkaset km musiałem imbusem dokręcać ciutkę ( może nie musiałem ale dokręcałem )

 

Ale 3000 km po przełeczach ,autostradach czasem +150 zrobiliśmy i dało radę.



#26 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 00:15

Odnawiam temat, bo większość linków z allegro wygasła.

Potrzebuję uchwyt na dach do szosy karbonowej.

Belki mam aluminiowe prostokątne z otworem na wsuwkę.

Co polecacie w rozsądnej cenie?



#27 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2016 - 14:12

Od kilku tyg. mam Yakima frontloader I jest ok - tylko musialem troche sie postarac, zeby pod tylna belke wsadzic zaczep bagaznika (musi przejsc pod spodem I maly przeswit belka-dach jest klopotem). Koszt nie do konca rozsadny (500 pln), ale zakladam, ze to ciagle mala czesc calego roweru - takie sam mialem uzasadnienie.



#28 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2016 - 22:05

Tylko bogatego stać na kupowanie tandety albo czegoś nie najlepszego.

 

Kup coś dobrego Thule czy innego producenta - wydaj te 300-400zł i miej rozwiązanie na przynajmniej dziesięciolecie!

 


Odnawiam temat, bo większość linków z allegro wygasła.

Potrzebuję uchwyt na dach do szosy karbonowej.

Belki mam aluminiowe prostokątne z otworem na wsuwkę.

Co polecacie w rozsądnej cenie?

 

Tylko bogatego stać na kupowanie tandety albo taniego półśrodka.

 

Kup coś dobrego Thule czy innego producenta - wydaj te 300-400zł i miej rozwiązanie na przynajmniej dziesięciolecie!



#29 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 22:57

No i tu się nie zgodzę, Bardzo łatwo przepłacić, trzeba znaleźć złoty środek. Mam uchwyty do montażu za ramę za około 50 zł, oraz taki za ponad 200 zł i naprawdę niewiele różnią się funkcjonalnością, jakością, Nawet powiedziałbym, że ten droższy ma więcej wad. Nie potrzebuję mieć napisu Thule i wydawać 400 zł za uchwyt, który użyję 5 razy w roku. Szukam czegoś do max 2 stówek, rekomendacje mile widziane :)



#30 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 29 lipiec 2016 - 14:01

ja mam MENABO 167zl za sztuke, montaz za widelec. zrobilem w lipcu autem 4tys km z rowerkami wiekszosc po autostradach i spoko- 120-130km/h bez problemow. zabezpieczenia (linki) wozilem w bagazniku, w razie "W" dopiecie do relingow, bo czasem trzeba bylo podejsc do sklepu czy cos. Jedyna wada jaka widze to ze trzeba zdjac przednie kolo i dac do auta, ale pokrowce rozwiazuja ten problem.

 

co do thule (mocowanie za rame z zabezpieczniem na KLUCZYK) , jechali z nami znajomi drugim autem z 3 rowerkami i na tych wlasnie thule, na miejscu gdzie mielismy sie wypakowac nie mogli zdjac jednego z rowerkow bo zacial sie zamek :D i otworzylem to to srubokretem :D wiec troche to boli jak spierniczy ci sie uchwyt za spore pieniadze. A do hotelu wchodzisz z calym bagaznikiem bo szkoda rower na noc zostawic na dachu :Dpodejrzewam ze mozna wkladke zmienic na nowa po takiej operacji srubokretem.

 

No ale kazdy ma swoj rozum i tak kupi to co mu sie podoba itd :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#31 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipiec 2016 - 14:18

Mam to samo co menabo (tylko bez loga) i jest ok.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#32 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:37

Przy okazji.
Zmieniłem samochód i bagażnik. Po poprzednim mam do odsprzedania owalne belki aluminiowe aero z łapami mocującymi do standardowych relingów dachowych w kombi lub suvie (relingi ponad linią dachu). Mocowanie do relingów zamykane na kluczyk. Belki i łapy firmy Cruz, odpowiednik jakościowy i cenowy thule wingbar. Belki kompatybilne z wszelkimi uchwytami do belek na wsuwkę i aero.
Bardzo fajne belki, ciche i wygodne do montażu. Oddam za 250 zł plus ew koszty wysyłki.
Generalnie tego tupu bagażniku polecam. Lekkie, ciche, łatwe i szybkie w montażu , a to się docenia w użytkowaniu. Jeśli ktoś chce moje, niech da znać na pw.

#33 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:24

to daj ogloszenie do dzialu sprzedam to tutaj nie kazdy zajrzy pewnie :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#34 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 16:10

Tak z ciekawości, orientuje się ktoś jakich uchwytów na dach używają zawodowe grupy kolarskie? Z tego co widać na transmisjach tv, profesjonalne rowery karbonowe nie są mocowane za widelec, a założenie czy ściągnięcie ich z bagażnika trwa dosłownie sekundy. 



#35 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 maj 2020 - 13:06

A puszczam jeszcze raz, bo rozwiązanie jest niepopularne, a moim zdaniem świetne. 

 

Przetestowałem i ja. Jakże pięknie wygląda Madonka na dachu mojej A3 =D

 

Super stabilnie się to trzyma. Przednie koło jedzie w pokrowcu w środku. Miejsca ogrom w aucie, więc problemu nie ma ;-)



#36 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 maj 2020 - 16:37

Przetestowałem i ja. Jakże pięknie wygląda Madonka na dachu mojej A3 =D

 

Super stabilnie się to trzyma. Przednie koło jedzie w pokrowcu w środku. Miejsca ogrom w aucie, więc problemu nie ma ;-)

Też miałeś tak, że pierwsze kilometry starałeś się skręcać, hamować i przyspieszać jak najłagodniej, żeby rower się nie odkleił? ;) Za pierwszym razem zatrzymałem się po kilku kilometrach, żeby sprawdzić, czy przyssawki trzymają.

 

Do dziś przetestowałem już na srogich dziurach, na ostrych serpentynach i już teraz jeżdżę bez żadnej obawy. Przekonałem się, że to trzyma jak cholera. Boję się tylko letnich upałów, tzn. czy latem w pełnym słońcu, przy 30 stopniach przyssawki nie przysmażą się do karoserii i czy nie zostawią śladów na lakierze.


  • dmxzor lubi to

#37 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 04 maj 2020 - 16:50

Ja u siebie mam szklany dach, ciekawe czy tak samo mocno się to trzyma szyby??

#38 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 04 maj 2020 - 17:05

Przetestowałem i ja. Jakże pięknie wygląda Madonka na dachu mojej A3 =D

 

Super stabilnie się to trzyma. Przednie koło jedzie w pokrowcu w środku. Miejsca ogrom w aucie, więc problemu nie ma ;-)

Z jednej strony super rozwiązanie, z drugiej tych fajniejszych ram trochę szkoda wozić na dachu - a przynajmniej na autostradzie bym się trzymał z dala od tirów :)



#39 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 maj 2020 - 19:30

Ja u siebie mam szklany dach, ciekawe czy tak samo mocno się to trzyma szyby??

 

jak najbardziej - jest w necie mnóstwo filmów z takimi bagażnikami na panoramach. 

 

Z jednej strony super rozwiązanie, z drugiej tych fajniejszych ram trochę szkoda wozić na dachu - a przynajmniej na autostradzie bym się trzymał z dala od tirów :)

 

najbardziej obawiałbym się drobinek piachu, które mogłyby obić lakier na ramie. Są też takie specjalne siatki, które zaczepia się między kierownicą i widelcem, chronią przed rozbitymi owadami. 


  • EmPe lubi to

#40 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 maj 2020 - 07:26

jak najbardziej - jest w necie mnóstwo filmów z takimi bagażnikami na panoramach. 

 

 

najbardziej obawiałbym się drobinek piachu, które mogłyby obić lakier na ramie. Są też takie specjalne siatki, które zaczepia się między kierownicą i widelcem, chronią przed rozbitymi owadami. 

 

Coś takiego?

 

4_01c23b54-3301-47f9-bd89-886c473ad2fd.J

 

Co do jazdy to tak, pierwsze 40km w tempie zero km/h XD Badałem czy się nie odklei.


  • lupus i lukaszzsch lubią to



Dodaj odpowiedź