Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon, Rose Czy Radon?


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 kwiecień 2015 - 23:24

Cześć. W trakcie poszukiwań odpowiedniego roweru obniżyła się kwota jaką mogę przeznaczyć - spadła do ok. 4k. Stwierdziłem, że za tę cenę lepiej kupić coś na dobrej aluminiowej ramie niż na słabej karbonowej, często cięższej. Mam 3 faworytów, problem jest taki, że prawie niczym się nie różnią.

Rose pro sl-2000 http://www.rosebikes...-now/aid:745547

 

Canyon Endurance Al 6.0 https://www.canyon.c...ike.html?b=3577

 

Radon R1 4.0 http://www.radon-bik...ining/r1/r1-40/

 

Rowery pochodzą nawet z tego samego kraju. Cena identyczna. Różnią się w sumie wagą - Rose jest najlżejszy, co oczywiście mnie do niego zachęca. Dodam, że nie zależy mi aż tak na komforcie, wolę kłaść się na ramie (w obecnej szosie denerwuje mnie nawet zbyt wysoka pozycja), dlatego najmniej skłania mnie do siebie Canyon. 

Co byście wybrali na moim miejscu? Czy odczuję w ogóle różnicę między rowerami?



#2 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 kwiecień 2015 - 06:12

Według tego co tutaj jest napisane https://www.canyon.c...pt/index.html#1 i przyjmując że tak rzeczywiście jest ,  to porównując dane stack/reach tych wszystkich rowerów najbardziej powinien odpowiadać Tobie Radon gdzie ten stosunek wynosi 1,43  dla rozmiary 56 http://www.tour-maga...-40/a34949.html. W Rose i Canyonie te wskaźniki wynoszą powyżej 1,5 -zależne od rozmiaru. Teoretyczniie w RADONIE najbardziej sportowa sylwetka powinna być.

 

Ja mam ponad 2 lata Radona (inna rama ale geometria podobna) i z chęcią zamieniłbym się w sensie komfortu jazdy na Rose Pro Sl którym brat od kilku jeździ.Jeździłem i było OK.

No ale wolałbym bardziej wyprostowaną pozycję -nie Pro.

Canyonów nie znam ,rury i kolory generalnie nie za bardzo mi sie podobają( choć ten z Twojego linka nieźle się prezentuje ) ale wskaźnikowo dla mnie byłby z tych 3 najlepszy, dla Ciebie prawd. odwrotnie.



#3 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:11

Witam

 

Jeśli chodzi o aluminium to zastanów się jeszcze nad tym:

http://www.giant-bic...lr/18825/76283/

10 % rabatu raczej uda się wytargować. Więc cena podobna do Canyona.

Według Australijczyków rama robi wrażenia, link do testu:

http://bicyclingaust...slr-1?page=show

Zwróć uwagę ile waży ta rama...

 

Pozdrawiam



#4 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:44

Oj bardzo mi się spodobał ten Giant. Znalazłem nawet za te 4tys z tą różnicą, że na Shimano 105, ale nie potrzebuję aż tak dobrego osprzętu jak ultegra. Z tamtych trzech najbardziej chyba podchodzi mi Rose. Teraz pytanie: Giant czy Rose?



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 10:26

Mam paru znajomych, którzy narzekają na Gianty, że awaryjne, że podejście do klienta jeżeli chodzi o serwis pozostawia wiele do życzenia itd itd. Oczywiście to żadna reguła, bo jak widać na ulicy wielu ludzi jeździ na tych rowerach i pewnie są zadowoleni. O Rose zdążyłem przeczytać bardzo pochlebne opinie, mają bardzo dobry stosunek cena = jakość. Ja np. jak będę kupował kolejną szose, to będę szukał spośród takich producentów jak właśnie Rose, Canyon, Corratec, Ghost, Orbea, bądź ewentualnie coś włoskiego. Bierz Rose, Gianty są oklepane :)

#6 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 10:40

Wielkie dzięki! Decyzja podjęta na 99%  :-D



#7 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 kwiecień 2015 - 10:43

jaka? wszystkie te 3 rowery są podobne, ja wybrałbym rose, za wewnętrzne prowadzenie linek oraz za wagę teoretyczną.



#8 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 12:36

W jakim malowaniu wybierasz jak rozumiem padło na Rose?:-)

#9 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 13:03

Rose, też zwróciłem uwagę na wewnętrzne poprowadzenie linek. Jeszcze nie zamówiony, ale chyba cały czarny.



#10 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 14:45

Kupując rower aluminiowy raczej wybierałbym pomiędzy  Canyon lub Giant ewentualnie jakbym był bliżej urodzin i zastrzyku finansowego to Cannodale. Te marki są oklepane to fakt, ale chyba dzięki temu tez łatwiej później taki rower odsprzedać. Ramy sprawdzone i dobrze oceniane.

Poniżej ciekawy film z testów ram:

Zobacz  jak wśród ram karbonowych  wypada aluminium od Giant-a (TCR-SL )

Moim zdaniem jeśli chodzi o ramy aluminiowe to kolejność wyboru byłaby taka:

1. Cannodale CAAD 10

2. Canyon AL SLX

3. Giant TCR SLR

Ale biorąc pod uwagę jeszcze cenę to chyba kupiłbym  TCR.

 

Może ktoś ma dostęp do jakiś innych ciekawych testów i się podzieli ?

 

Pozdrawiam



#11 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 17:38

Jak wygląda sprawa sztywności w Rose? Może równać się Giantowi? Znowu mam mętlik w głowie ;p

#12 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:29

nie poczujesz różnicy w sztywności, jak już to w wadze a tu lepiej zapewne wypada rose.



#13 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:40

Nikt nie wspomniał o Focus culebro ? :)
Chętnie bym się dowiedział, jak oceniacie go w porównaniu do w/w marek.

#14 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:49

Bierz Rose, Gianty są oklepane :)

Akurat... No dobrze, że dałeś emotka.

 

A co do Rose, hm... nie podoba mi się ich agresywne wmawianie nam, że to cud-miód i orzeszki, podczas gdy to po prostu brzydkie niemieckie rowery ze sklepu wysyłkowego. Szczegómie na tym forum trzeba na to uważać, bo Rose jest sponsorem serwisu i niby ma swój dział, ale to oczywiście nie oznacza, że anonimowo nie "doradza" też w innych...



#15 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:51

Rose, też zwróciłem uwagę na wewnętrzne poprowadzenie linek.

 

Nie daj sobie wmówić, że to zaleta. To jest KOSZMAR. Serwis beznadziejny w porównaniu z prowadzeniem zewnętrznym no i ciekawe, po jakim czasie napsizesz na forum "Hej, strasznie mi się tłuką pancerze w ramie, ratujcie!"... Mam jeden rower z takim prowadzeniem i uwazżam to za kompletnie poroniony, marektingowy pomysł.



#16 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:53

Akurat... No dobrze, że dałeś emotka.
A co do Rose, hm... nie podoba mi się ich agresywne wmawianie nam, że to cud-miód i orzeszki, podczas gdy to po prostu brzydkie niemieckie rowery ze sklepu wysyłkowego.

I jeszcze płatność extra za karton :P Sam nam podobny dylemat co kupić za 4000 zł. .. Ten giant podawany tutaj ładnie się prezentuje ale trza by wywalczyć 20% upustu :-)

#17 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 kwiecień 2015 - 19:02

Jesli bardzo zalezy Ci na wadze to canyon podaje realna, dla rozmiaru M. Potwierdzaja to rozne testy. Rose ma tendencje do zanizania. Rower na ciezszej ramie, takim samym osprzecie i kolach wazy niby mniej niiz Canyon. Nie mowie o tych rowerkach co powstawiales lnki tylko polke wyzej. Niby podaja ze tolerancja +-5%, ale dla mnie niesmak pozostaje. Nie zmienia to tego, ze to fajne lekkie konstrukcje za przyzwoite pieniadze.

#18 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 kwiecień 2015 - 20:37

EDIT

 

Dobra, mój poprzedni post był bez sensu. Gianty na 105-ce się wyprzedały, a 5000 nie jestem w stanie wydać. Ciągle chodzi mi po głowie ten Canyon. Czy pozycja na nim jest praktycznie jak w MTB? Chciałbym tego w sumie uniknąć. A co do Rose - jeśli już to jaki rozmiar? Noga 84cm więc chyba 55cm. A korba? 172,5?



#19 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 21:12

Ja mam takiego Gianta:

http://www.giant-bic....2/17749/73827/

 

Kupiony w maju 2014. Trasy ponad 200km robię bez problemu. Dzisiaj np. wpadło 203km. Mi geometria odpowiada.



#20 gardenek12

gardenek12
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 kwiecień 2015 - 16:31

Rose odpada - czas oczekiwania 7 tygodni  :-( Jakieś propozycje oprócz tego Gianta? Czy ew brać Canyona/Radona i się nie zastanawiać?





Dodaj odpowiedź