Skocz do zawartości


Zdjęcie

Używany Czy Nowy Do 3500 Zł

amator pierwszy rower

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosmatero

kosmatero
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 22:44

Witam, chciałem się zapytać, czy w tym zakresie cenowym warto kupić jako pierwszą kolarzówkę, nowy rower czy używany? Moglibyście mi powiedzieć czy to jest dobra oferta:

http://olx.pl/oferta...67-ID7KL63.html

 



#2 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 27 kwiecień 2015 - 00:10

W skrócie, jak za taką kasę to straszny szmelc.... jest na forum teraz podobny temat, poszukaj.

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka



#3 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 07 maj 2015 - 19:10

Ja bym szukał używki, co do Twojej propozycji się nie wypowiem brak wiedzy na temat tego sprzętu

#4 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2015 - 19:29

Ja, akurat uważam, że pierwszy rower/auto warto kupować jak najtaniej, używane. Pojeździsz będziesz miał tanio swoją, własną ocenę i potem kupisz to, czego oczekujesz naprawdę.Zawsze na tym wygrasz, nauczysz się wiele. Sam ocenisz co jest dla Ciebie "szmelc", a co zadowalająca oferta. Ale podobno światem rządzi kasa. Jak Cię stać, nie musisz mnie słuchać ;-)



#5 kaczor

kaczor
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądKraków- okolice

Napisano 08 maj 2015 - 12:17

W skrócie, jak za taką kasę to straszny szmelc.... jest na forum teraz podobny temat, poszukaj.

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka



Kilkuletni full carbon a ultegrze za troche ponad 3k to dla Ciebie szmelc?Hmmm...ciekawe podejście..
  • Prozor lubi to

#6 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 10 maj 2015 - 19:32

Witam, chciałem się zapytać, czy w tym zakresie cenowym warto kupić jako pierwszą kolarzówkę, nowy rower czy używany? Moglibyście mi powiedzieć czy to jest dobra oferta:

http://olx.pl/oferta...67-ID7KL63.html

Jeśli to Twój pierwszy rower to nie potrzebujesz ani karbonu ani sprzętu klasy Ultegra, ja bym za te pieniądze poszukał nowego roweru na ramie aluminiowej i osprzęcie ze średniej półki, Za kwotę 3500 tys można przebierać w ofertach, dobierając idealnie rower do Twoich potrzeb i gustu rzecz jasna,


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#7 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 maj 2015 - 11:38

Nie znasz się kup nowy rower - kilka lat spokoju, gwarancja na ramę czasem bez terminu.

Używany - nie wiesz, jak był eksploatowany czy nie posiada ukrytych wad (pęknięcia) i na pewno wcześniej czy później będzie wymagał doinwestowania. Poza tym każda rama podlega procesowi zmęczenia materiału i co z tego, że kupisz dobrą ramę, jak może... :)

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#8 patrick

patrick
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 17 maj 2015 - 10:23

Witajcie,

sam stałem niedawno przed podobnym dylematem, ostatecznie kupiłem Krossa Vento 1.0 głównie dlatego, że posiadam również Krossa Evado 2.0 w praktycznie identycznym malowaniu (wiecie, ciuchy, bidony w kolorze :P ).

póki co zrobiłem jakieś 200km i jestem zadowolony, nie mam ani ramy ani widelca karbonowego, jedne z najniższych klas osprzętu i...kręcę lepsze czasy od kolegów na karbonach co kupili na pierwsze rowery sprzęty za 4-8 tyś zł i myśleli, że rowery same pojadą a tutaj zonk, 

poczytałem sporo o "pierwszych szosach" i doszedłem do wniosku, że kupię sobie coś taniego, by się przede wszystkim przekonać, że to jest to czego chcę (i już wiem, że to jest "to") a dwa, że wsiadając od razu na sprzęt wysokiej klasy na fullcarbonie stracę całą tą radochę z poznawania rowerów, zalet carbonu itp. 

 

Planuję pojeździć obecnym przętem sezon, zrobić jakieś 2 tyś km i albo zacząć modyfikować obecną ramę albo kupić już coś z ciut wyższej półki. ;)

 

Pozdrawiam!





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amator, pierwszy rower