Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paypal


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:53

pierwszy raz chcę coś kupić przy pomocy paypal i mam pytanie: chcę kupić coś na eaby-u i tam cena jest w $ lub euro, konta walutowego nie mam, mam zwykły ROR. czy korzystając z paypal-a muszę mieć $ lub euro na moim koncie czy mogąbyć złotówki ?

#2 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:59

Nie potrzebujesz.
Doładowujesz konto w PLN, a potem w serwisie PAYPAL robisz przewalutowanie na dowolną walute.
Ewentualnie, jeśli płacisz kartą (przez paypal) to samo przewalutuje.

#3 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 13:01

a jak się robi to przewalutowanie ?

#4 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 13:12

Saldo konta PayPal -> Zarządzanie walutami -> Wymiana waluty

#5 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 13:44

dzięki

#6 d8wid

d8wid
  • Użytkownik
  • 333 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 kwiecień 2015 - 18:52

Paypal ma słabe kursy na przewalutowanie... ładnie tną na spreadzie. Zdecydowanie polecam karty walutowe do kont. 


HDJ ROCKER PLATE - Platforma pod trenażer
https://rockerplate.pl
 


#7 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 20:03

Mają gorszy spread niż bank. Przy małych kwotach do przeżycia, przy dużych już czuć.



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:30

mBank wychodzi drożej, zresztą nie tylko on. 6% opłaty za transakcję kartą za granicą to drogo, tym bardziej, że nie ma podstaw do takiej opłaty: obecnie visa i mastercard robi przewalutowanie i konto karty obciąża złotówkami, a bank sobie do tego dorzuca swoją prowizję, choć na dobrą sprawę nie ponoszą żadnych więcej kosztów, niż przy transakcji krajowej.
W przypadku PP karta jest obciążana PLN i pomimo dość wysokiego kursu wymiany, nie ponosi się już dodatkowych prowizji bankowych.
Najtaniej to albo konto walutowe, albo karta walutowa przedpłacona z kantoru np. cinkciarz.pl - do incydentalnego korzystania może być, choć osobiście wolę mieć konto (konta) walutowe plus karty do tych rachunków. Wymiana waluty albo przez bank (drożej), albo z kantorów internetowych z przelewem waluty na konto walutowe banku macierzystego, w PayPal zasilenie konta już walutą i zapłata bez przewalutowania, w tym przypadku PayPal nie będzie (na ogół) pobierał opłat od kupującego. Jak ktoś jeszcze ma kartę walutową do konta walutowego to można podpiąć pod system PP kartę i dokonywać płatności kartami w walucie docelowej bez przewalutowań i uprzednich przelewów zasilających.

 

Karta do konta walutowego jest praktyczna dla tych, którzy często korzystają z kupowania za granicą (tak przez internet, jak też na wyjeździe), na ogół (choć nie zawsze - zależy od banku) w tym przypadku nie ma prowizji od zakupów (w odróżnieniu od kart w PLN, jak już pisałem - zdzierstwo), a i prowizje od wypłat bankomatowych są zerowe lub na dość niskim poziomie (np. mBank: 0 zł, chyba że wypłata np. koron czeskich to prowizja za przewalutowanie będzie 3%, kartą krajową 6% plus prowizja za wypłatę z bankomatu zagranicznego).

Minus karty? Opłaty roczne np. 30 zł. Pomijając niewiadomy kurs wymiany waluty na PLN przez Visę i zakładając prowizję 6% dla kart (aktualnie mBank, wkrótce minimalnie obniżą) to żeby opłacało się używać konta walutowego (bezpłatnego) z kartą, to trzeba robić zakupy na minimum 500 PLN rocznie (500 PLN x  0,06 = 30 PLN opłaty za kartę) czyli >$135,40. Można nieco obniżyć tą kwotę z uwagi na potencjalnie wyższy kurs wymiany automatycznej visy waluta-PLN, ale o ile, to można sprawdzić i porównać: VISA exchange-rates: $100: 369,34 PLN, Cinkciarz.pl: 364,80 PLN - jak widać na $100 visa ma kurs wyższy o 4,54 PLN. Dla € kalkulacja będzie podobna.

 

Dla małych zakupów nie ma czym sobie praktycznie głowy zawracać, przy kilkuset czy tysiącach dolców warto popracować trochę nad samodzielną wymianą waluty.

 

Ps. widzę w http://www.mbank.pl/...liczeniowe.html że już zmienili prowizję za przewalutowanie do 5,9% co i tak praktycznie nie zmienia powyższych kalkulacji (zmiana: 0,1%).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 Gosc_marek338_*

Gosc_marek338_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2022 - 14:01

Czym się sugerowaliście podczas wyboru reklamy dla swojej firmy i dlaczego? Mogę Wam wszystkim polecić portal, z którego porad sam niejednokrotnie korzystałem -...


Użytkownik Prozor edytował ten post 20 wrzesień 2022 - 06:35
Spam, ban.


#10 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 wrzesień 2022 - 16:06

Xd

#11 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2022 - 21:23

Teraz dopiero zauważyłem, że to jakoś fake 😁 a już chcialem @prozor napisać całą instrukcje jak ogarnąć tanio przewalutowania w Mbanku 😁 ale od 2015 roku wiele się zmieniło jesli chodzi o koszty transakcji walutowych 👍



Dodaj odpowiedź