Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka Szerokość Opony Najlepsza?

84 odpowiedzi w tym temacie

#81 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 2578 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano 19 sierpień 2016 - 19:53

Ja bym dał Ultremo na przód. Jako opona z wyższej półki powinna mieć jednak nieco miększą mieszankę i lepszą przyczepność, no i szkoda ją zdzierać na kole napędowym czy przy zablokowaniu koła, które czasem jednak się zdarza z tyłu przy gwałtownym hamowaniu.

Realna szerokość może wyjść bardzo podobna.  Obstawiam, znając kilka moteli obu firm, że Shwalbe będzie nieco szersza niż jej nominalny rozmiar, a Hutchinson węższy.

#82 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1245 postów
  • SkądWLKP

Napisano 19 sierpień 2016 - 20:51

Na obręczy 13,6mm Ultremo wychodzi 23mm, a Hutchinson ok. 24,6.

Miałem tak jak napisałeś ostatnio, ale zastanawiam się, czy Ultremo nie sprawdziło by się lepiej jako opona napędowa z racji niższych oporów (chyba) toczenia? W MTB to na tył zakłada się bardziej gładką oponę, bo właśnie te opory toczenia.

Kiedyś znalazłem w katalogu którejś ze znanych marek rowerowych, że też założyli seryjnie różne szerokości opon, ale teraz nie mogę tego znaleźć kto i jak.

#83 grzesiek32

grzesiek32
  • Użytkownik
  • 832 postów
  • Skądśląskie

Napisano 19 sierpień 2016 - 22:44

A bardziej gładka opona oznacza lepsze opory toczenia ? Ja teraz jeżdże na oponach z lekkim bieżnikiem po bokach w rozmiarze 25 i nie zauważam by gorzej toczyły się od slicków 23 

#84 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1245 postów
  • SkądWLKP

Napisano 20 sierpień 2016 - 09:39

Grześ, to ma być założone na ITT, a wtedy 5s może mieć znaczenie na dystansie. Zakładam, że Ultremo jako opona już raczej wyścigowa ma mniejsze opory toczenia niż dedykowana treningówka.

#85 szymon72

szymon72
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:11

Poglądowo:

Rubino Pro Slick 23 realnie 24,4 mm

Rubino Pro Tech 25 realnie 25,5 mm

obie na obręczy 15c z ciśnieniem 7 atm

Dodaj odpowiedź