Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tiagra 4601 Rd Gs


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrekla

piotrekla
  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 04 maj 2015 - 22:49

Witam,

 Poproszę o informację czy tylna przerzutka tiagra 4600 (http://www.rosebikes...leur/aid:592277) będzie działać z kasetą sram pg 850, łańcuchem sram pc 850/870 i klamkami shimano claris 2400 ?

Na różnych stronach mam różne informacje raz jest że kompatybilność 10 rz. a raz 8/9/10 i już sam nie wiem przez to, ewentualnie pytanie jaka przerzutka klasy wyższej niż claris i sora by pasowała do 8 rz. szosy (z obecnie produkowanych).

 

--

pozdrawiam

Piotr



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2015 - 23:16

Nie będzie żadnych problemów z z kompatybilnością z klamkami (o ile nie będzie to przerzutka 11-biegowa). Istnieje natomiast teoretyczne ryzyko ocierania szerszego łańcucha 8-rzędowego o prowadnik przerzutki w pewnych kombinacjach biegów. Problem można zlikwidować zakładając do kasety 8-rzędowej łańcuch 9-rzędowy, dając cienkie podkładki między blachy prowadnika a kółka przerzutki lub zakładając np. takie kółka http://allegro.pl/ko...07239658.html ,gdzie mamy do dyspozycji różnej grubości tulejki dystansowe.

 

W praktyce z powodzeniem stosowałem to trzecie rozwiązanie w przerzutce RD 5600 oraz w górskiej M 771 i napędzie 7-rzędowym. 



#3 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:16

Na wstępie witam wszystkich nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem tu napisać.Mam problem z przezutką tylna a mianowicie nie zrzuca mi na ostatnią zębatke 9rz obecnie miałem przez chwile założoną przeżutke alivio 9rz .Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym że kupiłem koła i tam sa piasty Novatec o szer 135.Ale wczesniej tez miałem załozone piasty deore od mtb czy może zmiana przerzutki cos da? Kupiłem korbe Tiagra ale mam 9rz nie wiem czy lepiej bedzie kupic sore czy kupic już tiagrę.



#4 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:23

@bocian2012

 

Na wstępie witam wszystkich nie chciałem zakładać nowego wątku więc postanowiłem tu napisać.Mam problem z przezutką tylna a mianowicie nie zrzuca mi na ostatnią zębatke 9rz obecnie miałem przez chwile założoną przeżutke alivio 9rz .Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym że kupiłem koła i tam sa piasty Novatec o szer 135.Ale wczesniej tez miałem załozone piasty deore od mtb czy może zmiana przerzutki cos da? Kupiłem korbe Tiagra ale mam 9rz nie wiem czy lepiej bedzie kupic sore czy kupic już tiagrę.

 

Piszemy PRZERZUTKA !!!!


  • bocian2012 lubi to

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 14 styczeń 2016 - 19:06

Wykład z ortografii mu nie pomoże. Alivio jest do Mtb więc piasta 135mm nie jest problemem. Wg mnie ustawienie na śrubie regulacyjnej, albo mozesz mieć krzywy hak do wewnątrz. Może być też powodem pancerz z linką. Może też być za mocny naciąg linki.  pozdr


  • bocian2012 lubi to

#6 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:05

Panowie wiem skaleczyłem Nasz Ojczysty Język ale do rzecz  czyli szerokość piasty nie ma wpływu na to że ta przerzutka nie zrzuca na najmniejszą koronkę,hak prosty nowy a jak będzie za krótki pancerz przy przerzutce,ma to jakiś wpływ.I jeszcze jedno pytanie czy na 9rz kasecie będzie śmigała Tiagra.



#7 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:53

Sprzęt tu nie stanowi problemu. Szukaj rozwiązania raczej w ustawieniach. Możesz mieć tak naciągniętą linkę, że nawet wkręcenie baryłki do końca nie da efektu. Jaką masz manetkę?  pozdr



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2016 - 12:54

"Hak prosty" - skąd ta diagnoza? Sprawdzałeś, czy na pewno oba kółka przerzutki są w idealnie równej linii z koronką? Czasami jest tak, że hak jest prosty, a rama jest skrzywiona na dropoucie - wtedy jest wręcz konieczne celowe delikatne skrzywienie haka, żeby wyprostować przerzutkę.

Co do Twojego problemu - na 90% obstawiam albo źle ustawione limity, albo śrubę regulacyjną.

Za krótki pancerz też może być problemem, ale w większości przypadków miałbyś więcej objawów, a nie tylko konsekwentne niewskakiwanie jednego biegu. Ale oczywiście warto to też sprawdzić.



Generalnie... RTFM i do roboty ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:27

Hak prosty bo nie miał się kiedy skrzywić zrobiłem na nim 50km problem pojawił się po zmianie kół hak nowy przerzutka nowa wszystkie linki nowe klamko mantetka Sora 3500.



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:15

Jeżeli zakładasz w ciemno, że fabrycznie nowy hak jest prosty, mam dla Ciebie złą wiadomość... :D

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:52

Wymontowałam całkiem linkę i przerzutka zeszła minim poniżej małej  koronki czyli hak jest ok.

Załączone pliki



#12 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:59

Możesz jeszcze sprawdzić, czy na wszystkich biegach kółka układają się dokładnie w linii z koronką.

Skoro przerzutka ma pełen zakres ruchu (bo rozumiem, że najlżejsze biegi wchodzą bez problemu?), pozostaje (pomijając bardzo rzadkie problemy) jedna z dwóch możliwości: albo linka lub pancerz są tak zatarte, że sprężynie przerzutki nie udaje się "dociągnąć" do końca, albo po prostu miałeś źle wyregulowaną przerzutkę. Rozwiązanie nasuwa się więc samo: najlepiej byłoby wymienić linkę i pancerz, a potem zacząć regulację od nowa.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#13 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:05

OK

Sprawdzę to dziś kupiłem nowy pancerz bo wydaje mi się ze ten co idzie od ramy do przerzutki zrobiłem go trochę za krótko i byc może tu jest problem.



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:19

Tak, to bardzo możliwe - im ciaśniejsze skręty pancerza, tym przeważnie większe opory.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:12

Dzięki wszystkim za dobre rady i te dotyczące roweru i ortografii problem rozwiązany była zbyt krótka linka końcowa.

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź