Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Propel Advanced 2


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 maj 2015 - 07:01

(...) Jeśli chodzi o geometrię Tcr, to jest inna niż Propela - to dwa różne rowery. (...)

Właśnie spojrzałem na ich geometrie i okazuje się, że są identyczne. Propel ma jedynie inaczej poprowadzoną górną rurę (mniejszy sloping).

Ale pomimo tego możliwe, że są to dwa różne rowery. Ta sama geometria nie wyklucza bowiem zupełnie innego zachowania rowerów, ich prowadzenia, sztywności, wygody, itd.



#22 Gosc_Beefattack_*

Gosc_Beefattack_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2015 - 15:17

Siemano,

 

mam Advanced 2 w rozmiarze M/L. dostałem 5% rabat w lutym, kiepawo. Rama jest spoko, ale specyficznie przydługa, trzeba uważać z doborem. Czasem jak mocniej młócę daje się odczuć, że główka ramy pracuje w przód i tył. Świetnie tłumi drgania, nie narzekam na zwrotność. Koła są z plasteliny, przód lata na boki kiedy wstaję z siodełka, tył czasami brzdęka szprychami, nie dają się porządnie wycentrować, waga kompletu bez gum, zacisków równe 1800g /~750 przód, 1050 tył/. Hamulce spełniają moje oczekiwania, ale jeżdżę po płaskim. 105 5800 jest genialne, jako amator nie widzę najmniejszego sensu ładowania kolejnych tysięcy w ultegrę. Krok przeprosił się z siodełkiem i nie rozważam wymiany.

 

Także tego, ogólnie nie żałuję zakupu. Jedynie koła idą na odstrzał, czekam obecnie na karbonowe stożki 50mm, wicie, stylówa i teges. Rower prezentuje się całkiem pro, szczególnie z moimi włochatymi kikutami.

 

pozdro



#23 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 30 maj 2015 - 10:56

Jest problem z dostępnością nigdzie nie ma rozm L proszę o jakiś link jak ktoś by znalazł



#24 grzes85

grzes85
  • Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 30 maj 2015 - 12:29

Nie dzwoniłem ale mogą mieć http://bikesystem.pl...advanced-2.html

#25 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 07 lipiec 2015 - 17:39

Na dniach kupuje mam pytanko cz przy ewentualnej wymianie korby na ultegre 52-36 ,trzeba będzie wymieniać też wkład supportu?



#26 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 10 lipiec 2015 - 14:28

uptade http://www.giant-bic...1/18827/76277/'

zamówiony za 7650 zł po dlugich negocjacjach  warto?

we wtorek ma być !

 

 



#27 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:38

http://www.fotosik.p...3a881a8da2.html

jest!



#28 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 13:20

Ja dzisiaj pytałem, to już nie mają i za chwilę będzie nowa wersja Propela (początek sierpnia)

#29 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 14 lipiec 2015 - 15:21

no wiadomo tylko o rabat będzie trudniej



#30 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:11

jeden mały bubel przednie koło scentrowane lekko dobrze ktos pisał że po wyjęciu trzeba wycentrować ,załozylaem stare narazie

 



#31 Kubatriban

Kubatriban
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:22

Niestety obręcze są słabym punktem całej kontrukcji. Koła nawet po wycentrowaniu szybko wrócą do stanu przed. Ciągle też słychać dziwne trzaski dochodzące ze szprych mimo, że są dokręcone. Wydaję się, że wymiana w moim advanced 2 na lepsze, może nawet karbonowe koła będzie konieczna.



#32 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:45

jeden mały bubel przednie koło scentrowane lekko dobrze ktos pisał że po wyjęciu trzeba wycentrować ,załozylaem stare narazie

 

Ja w moim TCR Advanced 1, w przyszłym roku w marcu/kwietniu zmieniam siodełko (obecne, to samo co Ty masz waży u mnie 366gram, mogę zejść do 150-180 za około 400-500zł, obecne jest bardzo niewygodne i szybko sie zuzywa, tak jakby marszczy) i koła (tutaj można zejść nawet kilogram za około 3000zł - nadal nie wiem czy brać 38mm czy 50mm. Nie wiem też jakiej firmy wybrać, używek nie chcę, myślałem o Tokenach, ale trudno dostać w Polsce lub czekać na promocję w Dandy lub Jagu)



#33 Moody

Moody
  • Użytkownik
  • 171 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:03

Niestety obręcze są słabym punktem całej kontrukcji. Koła nawet po wycentrowaniu szybko wrócą do stanu przed. Ciągle też słychać dziwne trzaski dochodzące ze szprych mimo, że są dokręcone. Wydaję się, że wymiana w moim advanced 2 na lepsze, może nawet karbonowe koła będzie konieczna.

 

Obręcze są całkiem przyzwoite i solidne, ale szprychy wymagają odpowiedniego naciągu - są po prostu fabrycznie za słabo naciągnięte, stąd te trzaski. W moim rowerze było podobnie. Daj do dobrego serwisu, który dysponuje tensometrem, niech prawidłowo naciągną szprychy a zapewniam Cię, że będziesz zadowolony z tych kół.



#34 koriolan1

koriolan1
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 21 czerwiec 2017 - 12:16

Siemano,

 

mam Advanced 2 w rozmiarze M/L. dostałem 5% rabat w lutym, kiepawo. Rama jest spoko, ale specyficznie przydługa, trzeba uważać z doborem. Czasem jak mocniej młócę daje się odczuć, że główka ramy pracuje w przód i tył. Świetnie tłumi drgania, nie narzekam na zwrotność. Koła są z plasteliny, przód lata na boki kiedy wstaję z siodełka, tył czasami brzdęka szprychami, nie dają się porządnie wycentrować, waga kompletu bez gum, zacisków równe 1800g /~750 przód, 1050 tył/. Hamulce spełniają moje oczekiwania, ale jeżdżę po płaskim. 105 5800 jest genialne, jako amator nie widzę najmniejszego sensu ładowania kolejnych tysięcy w ultegrę. Krok przeprosił się z siodełkiem i nie rozważam wymiany.

 

Także tego, ogólnie nie żałuję zakupu. Jedynie koła idą na odstrzał, czekam obecnie na karbonowe stożki 50mm, wicie, stylówa i teges. Rower prezentuje się całkiem pro, szczególnie z moimi włochatymi kikutami.

 

pozdro

Jaki masz wzrost? W sobotę kupuję Propela w M/L mam 183-184 cm i się zastanawiam czy będzie dobry. Jeździłem na TCR w rozmiarze M/L i było ok ale tu jest nieco dłuższa górna rura i się trochę obawiam.



#35 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 21 czerwiec 2017 - 13:41

Jaki masz wzrost? W sobotę kupuję Propela w M/L mam 183-184 cm i się zastanawiam czy będzie dobry. Jeździłem na TCR w rozmiarze M/L i było ok ale tu jest nieco dłuższa górna rura i się trochę obawiam.

 

powinien być dobry m\l ja przy 190cm mam L i jest ok





Dodaj odpowiedź