Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińska Walizka Rowerowa


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 chris_01

chris_01
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 maj 2015 - 00:52

Cześć, czy ktoś z was ma doświadczenia z chińskimi walizkami, takimi jak ta ( jest jakiś problem z linkiem wiec podam do wklejenia w pasku...) 

alibaba.com/product-detail/2015-new-design-EVA-road-bike_60204406905.html

 

Wydaje mi się że jest to najbezpieczniejszy sposób na transport szosy samolotem, jednak ciężko jest znaleźć coś w rozsądnej cenie dla osoby, która lata z rowerem "od święta". Jeżeli ktoś używał takiego chińczyka to prosze o info jak sie sprawował



#2 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 10 maj 2015 - 11:42

To jest zdaje się pianka. Lepsze niż torba ale samolotem bym nie wysyłał. Do samolotu tylko sztywne niezniszczalne walizki. Ewentualnie pakowanie w kartony własnej produkcji :)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3 chris_01

chris_01
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 maj 2015 - 18:49

oczywiście mam na myśli sztywną walizkę, tylko jakiś chiński zamiennik markowej :P



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 maj 2015 - 19:32

Latalem kilka razy z polaris eva, nie mialem zadnych problemow. Ale docelowo zakupilem twarda opcje.

#5 rock

rock
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądSouthend on Sea

Napisano 13 maj 2015 - 19:47

Tu masz test walizki Bike box Alan vs import z Chin. Sytuacja ekstremalna ale w transportach bywa różnie.
http://www.stickybot...-expensive-box/
W następnym tygodniu mam zamiar kupić coś takiego.
http://pages.ebay.co...6485070&alt=web

#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 maj 2015 - 23:08

Szczerze mówiąc, dla mnie ten test udowadnia, że całkowicie walizka jest całkowicie wystarczająca.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 rock

rock
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądSouthend on Sea

Napisano 14 maj 2015 - 11:55

Szczerze mówiąc, dla mnie ten test udowadnia, że całkowicie walizka jest całkowicie wystarczająca.

Może masz rację, tylko że ja bym nie włożył do chińczyka swojej kochanki, była żonę raczej napewno :P . Ale to już inna para kaloszy ;).

#8 Gosc_byu43785_*

Gosc_byu43785_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2015 - 12:29

podejrzewam, że moja normalna walizka podróżna też by nie przeżyła takiego upadku. A podróż samolotem miała nie raz. Owszem rower droższy niż nie jeden bagaż. Ale nawet jak walizka pęknie to z rowerem nic się nie stanie. Nie popadajmy w paranoje.



#9 litespeed

litespeed
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 14 maj 2015 - 13:00

A takie coś?

http://www.aliexpres...e-loadiing-case



#10 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 maj 2015 - 13:08

Może masz rację, tylko że ja bym nie włożył do chińczyka swojej kochanki

Ale właściwie dlaczego, bo nie wytrzymała upadku z dobrych 15 metrów? Myślę, że w betonowym sarkofagu Twój rower byłby jeszcze bezpieczniejszy ;)
  • rock lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11 rock

rock
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądSouthend on Sea

Napisano 14 maj 2015 - 19:50

Jakby był to czemu nie zapomniałem dodać że jak wyruszamy w trasę to żadnych łańcuchów, linek itp. nie stosuje mam tylko coś takiego
Dołączona grafika
A tak na serio nie o rower się obawiam tylko o walizkę bo to się prędzej uszkodzi. Na lotniskach nie płacą za dobrze przetransportowany bagaż a za roboczo-godzinę. A już na lotniskach uszkodzili mi kilka bagaży. A płacąc 100 za walizkę z chin to wolę dorzucić i mieć święty spokój.
  • darekUFO lubi to

#12 litespeed

litespeed
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 14 maj 2015 - 21:10

Nie domonizowałbym tak. Rowery fabrycznie pakowane są w zwykłe tekturowe kartony, a traktowanie przesyłek w firmach kurierskich niczym się nie różni od traktowania bagażu na lotniskach. No chyba że ta walizka ma chronić rower w przypadku katastrofy lotniczej ;) :D



#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 14 maj 2015 - 21:11

A tak na serio nie o rower się obawiam tylko o walizkę bo to się prędzej uszkodzi. Na lotniskach nie płacą za dobrze przetransportowany bagaż a za roboczo-godzinę. A już na lotniskach uszkodzili mi kilka bagaży. A płacąc 100 za walizkę z chin to wolę dorzucić i mieć święty spokój.

 

jak na lotnisku zepsują Ci walizkę, to zgłaszasz i dostajesz odpowiednik, bądź zadośćuczynienie.



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 maj 2015 - 21:14

I kluczyki do nowego samochodu.....
  • rock lubi to

#15 rock

rock
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądSouthend on Sea

Napisano 14 maj 2015 - 21:17

Tak dao wszystko w teori ładnie pięknie. Ale oddadzą oczywiście a wrócisz z wojaży albo z manatkami pod pachą albo z nową walizka. Bo odczekać trzeba swoje.

#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 maj 2015 - 21:23

Tak tylko kolega 2 razy wkleił "walizkę" z EVA czyli pianki. pianki tak miękkiej że mógł by używać jej w kąpieli. Ja wolę już karton usztywniony pianką montażową i kartonem i rower zabezpieczony piankami do ocieplania rur. Przynajmniej jak się zniszczy to nie będzie szkoda.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 maj 2015 - 21:31

A miales do czynienia kiedys z taka eva waliza, czy tylko z gabka w kapieli?

#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 maj 2015 - 21:35

Tak, na instrumenty muzyczne i na laptopa. Na żadną bym nie stanął a na karton tak.
  • mikroos lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 14 maj 2015 - 21:40

Tak dao wszystko w teori ładnie pięknie. Ale oddadzą oczywiście a wrócisz z wojaży albo z manatkami pod pachą albo z nową walizka. Bo odczekać trzeba swoje.

 

Strach gdziekolwiek lecieć nawet z walizką wypełnioną ciuchami. Dwa razy miałem uszkodzoną walizkę, dwa razy uwinęli się w 3 dni.



#20 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 maj 2015 - 21:49

Kiedyś Maja Włoszczowska też miała przygodę z bagażem w podróży lotniczej. Zniszczyli jej właśnie rower. Ciekaw jestem tylko jaką walizkę miała.

Jak jakaś maszyna się zepsuje to pewnie bagaże lądują z samolotu na wózek z paru metrów bo przecież lotnisko przestojów nie może mieć a już na pewno te największe na świecie ;)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź