Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sakwy a kolarka


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 sierpień 2007 - 15:59

Czy sakwy tego typu: http://allegro.pl/it...12ms_sklep.html

da sie zamontować na rowerze szosowym?

Jeśli nie, to czy są może inne sakwy do naszych rowerów?

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:03

jak masz bagażnik to założysz, ja bagaznik czasem zakładam ale musisz miec otwory mocujące. ja miałem tylko na dole a u góry skonstruowałem mocowanie

#3 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:08

Wlasnie bagaznika brak, typowa kolarka - ale skoro blotniki mozna zalozyc (drutem), to moze i sakwy tak zamontuje?

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:31

jezeli masz otwory do mocowania bagażnika na dole przy osi kola to małe piwo, u góry dorabiasz blaszki które obejma widełki i jechane

#5 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 sierpień 2007 - 21:40

A jak takie otwory wyglądają?

#6 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2007 - 22:35

Jeśli nie, to czy są może inne sakwy do naszych rowerów?


Zawsze pozostaje Ci torebka pod ramę
http://allegro.pl/it...nio_kellys.html

albo jeszcze częściej stosowana w szosówkach torebka podsiodłowa
http://allegro.pl/it..._1_3l_nowa.html

Pozdro!

#7 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 sierpień 2007 - 11:05

Qba: Ja potrzebuję sakw na kilkudniowy wyjazd. Podsiodłówkę mam już od jakiegoś czasu, ale niewiele tam spakuję. Pod ramę mi nie wejdzie, bo korzystam z 2 bidonów (wiem, do jednego z nich tez mogę się częściowo spakować.)

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 19:45

W takim razie nic tylko plecak na plecy... :mrgreen: Pozdro!

#9 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 07 sierpień 2007 - 20:02

Szosówka raczej nie powinna być zbytnio obciążana, ale można zamontować bagażnik na sztycę podsiodłową, a wtedy istnieje możliwość zamontowania również sakw rowerowych. Mając szosówkę ze stalową ramą i dosyć solidnymi kołami, można spróbować.
Rama aluminiowa mnie pękła bez dodatkowego obciążenia, również miałem problemy z kółkami, więc nie polecam używać delikatnych konstrukcji do przewozu dużego bagażu. :-P
poniżej przykładowy bagażnik
http://www.bikeman.p...products_id/224
podobny w tesco widziałem za 10zł

pozdro horny

#10 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 07 sierpień 2007 - 21:46

Kiedyś uważałem , że szosa i turystyka da się pogodzić ale teraz twierdze , że to dwie odmienne rzeczy.

#11 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 21:54

Ja wiem? Kto zna polskiego ROMETA PASSATA z lat 80tych ten wie, że jednak idzie pogodzić jedno z drugim. Tu niby duże koła 27 (takie wtedy szły), baranek, szosowe klamki hamulcowe itd a wszystko opakowane w chromowe ozdóbki, tarcze przy wolnobiegu i korbie, chromowane błotniki przód i tył i oczywiście bagażnik. I szosówka i turystyczna... Pozdro!

#12 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 22:04

Ja wiem? Kto zna polskiego ROMETA PASSATA z lat 80tych ten wie, że jednak idzie pogodzić jedno z drugim. Tu niby duże koła 27 (takie wtedy szły), baranek, szosowe klamki hamulcowe itd a wszystko opakowane w chromowe ozdóbki, tarcze przy wolnobiegu i korbie, chromowane błotniki przód i tył i oczywiście bagażnik. I szosówka i turystyczna... Pozdro!

Tak tylko że ten rower ważył bagatelka 18 kg i to bez powietrza w kołach. 8-)

#13 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 22:07

Mniejsza z wagą bo jak na tamte lata ludziska i tak pewno się cieszyli, że mają ''lekki'' rowerek :mrgreen: . Ważne, że był turystyczną szosówką. Pozdro!

#14 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 07 sierpień 2007 - 22:08

z tym typem to tak ale z dzisiejszymi modelami to nie bardzo... obiecałem sobie , że jak "nie będe miał co wymieniać/udoskonalać" w swojej szosie to kupie sobie trekinga co by turystycznie czasem pojeździć.

#15 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 sierpień 2007 - 22:36

Szosówka raczej nie powinna być zbytnio obciążana, ale można zamontować bagażnik na sztycę podsiodłową, a wtedy istnieje możliwość zamontowania również sakw rowerowych. Mając szosówkę ze stalową ramą i dosyć solidnymi kołami, można spróbować.
Rama aluminiowa mnie pękła bez dodatkowego obciążenia, również miałem problemy z kółkami, więc nie polecam używać delikatnych konstrukcji do przewozu dużego bagażu. :-P
poniżej przykładowy bagażnik
http://www.bikeman.p...products_id/224
podobny w tesco widziałem za 10zł

pozdro horny


Widziałem coś takiego, tyle że ja mam karbonową sztycę i obawiam się, że takie coś nie przejdzie u mnie. Moja rama jest aluminiowa.

A nie da się może zamontować normalnej sakwy z trekinga jakoś o sztyce i do tylnego widelca?

#16 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 08 sierpień 2007 - 06:22

karbonowa sztyca a do tego bagażnik i sakwy.....kolego zastanów się, pasuje to do siebie tak samo jak opony 2,5" do szosówki ;-)

#17 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpień 2007 - 07:41

Z autopsji mogę powiedziec że a takie dłuższe wycieczki zamiast sakw lepsze są rozbudowane torby na biodra - nie obciążają maszyny tak jak wypchane sakwy i nie zakrywają pleców jak plecak... są najlepszym IMHO rozwiązaniem. Inna sprawa że wymuszają oszczędne pakowanie, ale to i tak jest wskazane przy wycieczkach rowerowych, prawda ?
Mówię powiedzmy o czymś takim: http://www.specshop....roducts_id=1540

#18 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2007 - 07:56

Oprócz mojej szosówki mam w posiadaniu jeszcze dwa najzwyklejsze górale no i nieco lepszego trkinga. Szosa tylko od kwietnia do października + sprzyjajaca aura . Natomiast podczas niepogody i poza sezonem letnim śmigam trekingiem i przecieram szlaki na które szosa ni jak wjechać sie nie da. Oczywiście do trekinga mam możliwość szybkiego zamocowania fotelika , wówczas śmigam z synkiem. Został jeszcze rower z ostrym kołem którym dojeżdżam do pracy. Jest to przeróbka i w dodatku taka brzydka że nikt go nie chce porwać . A jak by spróbował to nieco by sie zdziwił. Ha ha ha . ;-)

#19 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 sierpień 2007 - 08:37

Ja muszę podjechać z rowerem do sklepu i zobaczyć czy da się taki bagażnik do ramy podczepić, bo ni jak mi się widzi podczepianie pod rurę z karbonu - tak się zastanawiam na ile to jest wytrzymałe...

#20 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 08 sierpień 2007 - 09:46

Z autopsji mogę powiedziec że a takie dłuższe wycieczki zamiast sakw lepsze są rozbudowane torby na biodra - nie obciążają maszyny tak jak wypchane sakwy i nie zakrywają pleców jak plecak... są najlepszym IMHO rozwiązaniem. Inna sprawa że wymuszają oszczędne pakowanie, ale to i tak jest wskazane przy wycieczkach rowerowych, prawda ?
Mówię powiedzmy o czymś takim: http://www.specshop....roducts_id=1540


No tak, tylko ja mowie o trasie ~300 km - nie bedzie mi taki plecaczek zbytnio pleców obciążał?

xcracer: Pasuje, czy nie, potrzebuje przewieźć ubrań/obuwia na kilka dni. Największy problem właśnie z butami, bo w kolarskich raczej nie pochodze nigdzie.



Dodaj odpowiedź