Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność Napędów 11S

kaseta łańcuch napęd 11s sram shimano

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 panpromek666

panpromek666
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 14 maj 2015 - 13:29

Witajcie.

 

Szperałem na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc pozwolę sobie zadać pytanie.

Otóż, założyłem nowy napęd 11s oparty prawie w całości o nową grupę Sram Rival 22. Jedynie kaseta i łańcuch to Shimano 105 (5800). Niestety nie jestem w stanie wyregulować napędu tak, aby działał bez zarzutu. O ile na środkowych zębatkach kasety napęd pracuje poprawnie to na skrajnych zaczyna terkotać i haczyć. Wykluczam rzeczy typu niepoprawne ustawienie przerzutek, prowadzenie linek i pancerzy. Na tym polu mam doświadczenie i wiem co i jak ustawić. Wszystkie części są nowe.

Czy jest możliwe, że kasety i łańcuchy szosowe 11s Srama i Shimano, nie są do końca kompatybilne ? Czy ktokolwiek z was posiada dane techniczne kaset 11 biegowych? Być może są minimalne różnice np. w odległościach pomiędzy zębatkami kasety.

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.



#2 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maj 2015 - 17:28

A krzywy hak przerzutki też wykluczyłeś ? ;) Wszystkie dane możesz sprawdzić na stronach producentów, trochę tego jest i nie sposób wszystko spamiętać. 



#3 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maj 2015 - 19:55

U mnie napęd red22 działa bardzo dobrze z kasetą ultegra 11s Może kasetę źle poskładałeś?

#4 panpromek666

panpromek666
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 14 maj 2015 - 21:36

Hak przerzutki jest prosty. Rama prawie nowa. Kaseta dobrze poskładana. Raczej nie sposób jej złożyć źle. Miałem już kilka rowerów. Wszystkie złożyłem sam i nigdy nie miałem problemów. Ten jest jakiś pechowy ;)

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 14 maj 2015 - 22:03

Jakie masz pancerze? Miewałem problemy nawet po założeniu nowych linek i pancerzy no name.  pozdr



#6 panpromek666

panpromek666
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 15 maj 2015 - 07:02

Linki i pancerze nowe. Były w zestawie z "łapami" Srama. Raczej dobrej jakości. Muszę sprawdzić ułożenie pancerzy pod owijką. Być może w tym miejscu jest jakiś opór. 



#7 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 15 maj 2015 - 09:24

Jak sprawdzałeś hak? Do tego służy niezbyt skomplikowany, ale jednak specjalistyczny przyrząd. Masz taki? Do serwisu, gdzie by go mieli, raczej nie oddałeś roweru, bo by Ci wyregulowali napęd.

Pokombinuj z linią łańcucha. Może korba nie jest ustawiona jak należy?

Jak braknie Ci pomysłu, oddaj go do serwisu. W końcu to nie auto i nie zedrą z Ciebie skóry.



#8 panpromek666

panpromek666
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 15 maj 2015 - 20:04

Czy skrzywiona oś piasty może mieć wpływ na opisane przeze mnie problemy ? Niestety, kolejny raz, w moim novatecu 172SB, skrzywiła się ośka. Najwidoczniej jestem za ciężki do aluminiowej osi :) Kaseta ewidentnie "pływa" na boki.



#9 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maj 2015 - 21:31

Może tak być, ale czasem przyczyn jest klika. Warto też sprawdzić siłę z jaką jest dokręcona kaseta (czy nie za słabo). Rozwiązaniem może być tytanowa ośka o wiele wytrzymalsza od alu i ... lżejsza :) 



#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 maj 2015 - 11:45

Tytanowa ośka, kto to stosuje? I do tego lżejsza od alu?

#11 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2015 - 21:37

Ok sory mój błąd. Nie wiem czemu ale ośkę wziąłem za szybko zamykacz :( 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kaseta, łańcuch, napęd 11s, sram, shimano