Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o opinię hamulców


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 nobilitas

nobilitas
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • SkądŁobez

Napisano 13 listopad 2009 - 13:27

Nadszedł czas wymiany hamulców. Chciałbym, żeby były jak najsprawniejsze, a zarazem jak najlżejsze. Pomyślałem, że najbardziej trafnym wyborem będzie firma dura ace, kiedy przypadkiem natrafiłem na hamulce tektro r-740, które są jeszcze lżejsze, a cena taka, że aż kusi.
Czy tektro byłby dobrym zamiennikiem?

Pozdrawiam
Marek

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopad 2009 - 13:36

Nadszedł czas wymiany hamulców. Chciałbym, żeby były jak najsprawniejsze, a zarazem jak najlżejsze. Pomyślałem, że najbardziej trafnym wyborem będzie firma dura ace, kiedy przypadkiem natrafiłem na hamulce tektro r-740, które są jeszcze lżejsze, a cena taka, że aż kusi.
Czy tektro byłby dobrym zamiennikiem?

Pozdrawiam
Marek


Firma to raczej Shimano, grupa osprzętu to Dura-Ace.. Ale jeszcze która 7900, 7800, 7700?? Czy może 7400??


#3 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2009 - 14:44

Tak, raczej Shimano albo Campa. Mam pozytywne doświadczenie z hamulcami DuraAce i Ultegra. 105 w rowerku zimowym też świetnie się spisują. Kiedyś używałem hamulców włoskich Modolo - świetna sprawa, działały jak brzytwa, potem dokręciłem do nich klocki Shimano 600 ... ale to było dawno temu :-)

Stas

#4 nobilitas

nobilitas
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • SkądŁobez

Napisano 13 listopad 2009 - 17:10

Chodzi mi głównie o opinię hamulców tektro, może ktoś coś słyszał na ten temat, może ktoś używa.

#5 Gosc_Jonder_qind_*

Gosc_Jonder_qind_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2009 - 21:09

Witaj, ja używam hamulców tej firmy lecz z pewnością niższego modelu niż ten który znalazłeś, spisują się bez zarzutu. Według mnie największy wpływ na jakość hamowania mają klocki. Dlatego radziłym kupić tektro i zmienić klocki na dura-ace (ja tak robie) jest to chyba najlepszy kompromis cena/jakość.

#6 nobilitas

nobilitas
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • SkądŁobez

Napisano 15 listopad 2009 - 09:52

Dzięki Jonder_qind, chyba się wyłamię i zaoszczędzę kupując tektro. Za zaoszczędzoną kasę dołożę do czegoś innego.
Pozdro

#7 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 15 listopad 2009 - 13:36

Jestem posiadaczem hamulców Tektro R740. Z hebli jestem bardzo zadowolony. Mój komplet wraz z klockami waży 294 g. Wg mnie jest to bardzo dobra waga. Minusem są oryginalne klocki jakie są w tym zestawie. Ja od razy zmieniłem na dura. Praca hamulca poprawiła się znacznie. Myślę, że warto zainwestować w Tektro R740 i jakieś dobre klocki. Jedno z lepszych zestawień w kategorii: waga/jakość/cena.
Pozdrawiam

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 




Dodaj odpowiedź