Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktora Szosa Mniej Obciazy Plecy. Speciallized Allez Czy Giant Defy 2?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 maj 2015 - 10:47

Witam wszystkich mniej i bardziej zapalonych szosowcow na forum. Zakladam ten watek gdyz nosze sie z zamiarem zakupu pierwszej (a w sumie to trzeciej) szosy.  Dwoch poprzednich za bardzo nie licze bo pierwsza to byla "kolazowka" Romet na komunie w wczesnych latach '90 :) a drugi jakies 4 lata wstecz Scott Speedster s40 o ile mnie pamiec nie myli. Rometa jak to dzieciak zameczylem :) a Scotta sprzedalem z przebiegiem ponizej 500km :/ z powodu kontuzji plecow.. Sporo w zyciu na MTB jezdzilem, ale tu nie o tym..

Plecy troche lepiej, wiec podejmuje kolejna probe.

Rower chce kupic uzywany, ale w miare swiezy i z niewielkim przebiegiem. Opcje mam na ta chwile dwie:

- spec Allez 2014 (rozm 56) black/red - 1600pln
- giant defy 2 2015 (rozm M) 1800pln

Oba rowery sa w stanie okreslilbym "dziewiczym" :) Spec jest z sierpnia tamtego roku, wlasciciel zapewnia ze przewiozl sie raz, a giant jest z kwietnia 2015, ma slady uzytkowania ale tez w stanie "jak nowy". Czy to sa rozsadne pieniadze za w/w rowery?


Ja sam mam 178cm wzrostu , waze 80kg i roweru chce uzywac rekreacyjnie. 30/40km 3/4 razy w tygodniu.

Glowne pytanie pojawia sie tu..
Ktora rama bedzie bardziej komfortowa, i mniej obciazajaca dla plecow? musze sie z tym tez liczyc..

pozdrawiam..



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 maj 2015 - 11:02

Ktora rama bedzie bardziej komfortowa, i mniej obciazajaca dla plecow? musze sie z tym tez liczyc..

 

Zdecydowanie Giant. Z prostej przyczyny... jest po prostu w odpowiednim rozmiarze. Natomiast Spec już raczej zbyt duży ;)

A jeśli chodzi o wyeliminowanie bólu pleców to nie tylko ram - odpowiednie ustawienie siodła, długość i kąt mostka. To wszystko ma wpływ na pozycję i musisz dobrać odpowiednie ustawienie dla siebie na zasadzie prób i błędów.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 maj 2015 - 11:27

Zdecydowanie Giant. Z prostej przyczyny... jest po prostu w odpowiednim rozmiarze. Natomiast Spec już raczej zbyt duży ;)

A jeśli chodzi o wyeliminowanie bólu pleców to nie tylko ram - odpowiednie ustawienie siodła, długość i kąt mostka. To wszystko ma wpływ na pozycję i musisz dobrać odpowiednie ustawienie dla siebie na zasadzie prób i błędów.

 

tak, z tego zdaje sobie sprawe... Zaznacze ze bol plecow to nie od rowerka, a od upadku se skaly..



#4 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 29 maj 2015 - 11:32

Zdecydowanie Giant. Z prostej przyczyny... jest po prostu w odpowiednim rozmiarze. Natomiast Spec już raczej zbyt duży ;)

A jeśli chodzi o wyeliminowanie bólu pleców to nie tylko ram - odpowiednie ustawienie siodła, długość i kąt mostka. To wszystko ma wpływ na pozycję i musisz dobrać odpowiednie ustawienie dla siebie na zasadzie prób i błędów.

No i wysokośc głowki ramy też ma znaczenie w odprostowaniu sylwetki.


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#5 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2015 - 13:32

- spec Allez 2014 (rozm 56) black/red - 1600pln
- giant defy 2 2015 (rozm M) 1800pln

Oba rowery sa w stanie okreslilbym "dziewiczym" :) Spec jest z sierpnia tamtego roku, wlasciciel zapewnia ze przewiozl sie raz, a giant jest z kwietnia 2015, ma slady uzytkowania ale tez w stanie "jak nowy". Czy to sa rozsadne pieniadze za w/w rowery?

 

 

Allez za duży, Giant OK, ale... albo te rowery nie sa w tak dobry stanie, jak piszesz, albo są kradzione. Bo to są wyjątkowo podejrzanie niskie ceny. 

 

Nie podałeś co prawda o jaki dokładnie Allez chodzi, ale i tak mi to śmierdzi, choćby to była najtańsza wersja.



#6 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 maj 2015 - 14:02

Allez za duży, Giant OK, ale... albo te rowery nie sa w tak dobry stanie, jak piszesz, albo są kradzione. Bo to są wyjątkowo podejrzanie niskie ceny. 

 

Nie podałeś co prawda o jaki dokładnie Allez chodzi, ale i tak mi to śmierdzi, choćby to była najtańsza wersja.

 

Allez najnizszy model na Shimano Claris 2x8. Ogladalem go i widac ze stal nieuzywany.. Jeszcze ma dzwonek, odblaski i pedaly z noskami, sprezynki w zaciskach hamulcowych pordzewialy od nieuzywania, ani ryski nie znalazlem na nim..

Teraz ten spec allez '14 jest na wyprzedazy za 2800pln wiec nie wiem czy az tak podejrzanie tanio..?

 

http://www.kearneycy...ized-allez.html

podaje strone irlandzka gdyz tu mieszkam..

 

Gianta nie widzialem na zywo ale dostalem kopie potwierdzenia zakupu z data 30marca2015.. Wiec powinien byc w stanie idealnym.

W irlandii jest mozliwosc (jesli pracodawca uczestniczy w tym panstwowym programie) raz na 5 lat kupic sobie rower bez podatku (bike to work sie to nazywa).. W zaleznosci od dochodow moze to byc 20% lub jesli jestes na wyzszym progu podatkowym 40% taniej niz w sklepie. Ten giant byl tak zakupiony. cena jego wynosi 925Euro, jesli odejmiesz 40% podatku, placisz za rower praktycznie troche ponad polowe jego ceny, czyli dla przykladu na Giancie jakies 500Euro. Sprzedajac go za 450euro byly wlasciciel duzo nie traci..

 

Duzo ludzi bierze rowery w tym programie a potem sprzedaja bo to tylko chwilowe zauroczenie :)

 

Rowerki sa legalne na 100%, bo sa na nie papiery..

 

pozdrawiam.



#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2015 - 14:29

No to spoko, w każdym razie Allez i tak odpada z powodu rozmiaru.

 

A jeśli jesteś pewien tego Gianta, to się nawet nie zastanawiaj jeśłi to ten model na Tiagrze. Bo sprawa pleców nie ma tu żadnego znaczenia, tylko w praktyce się dowiesz, czy ci pasuje czy nie - niezależnie od modelu roweru. Nikt ci tego w internecie nie powie.



#8 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 maj 2015 - 14:42

No to spoko, w każdym razie Allez i tak odpada z powodu rozmiaru.

 

A jeśli jesteś pewien tego Gianta, to się nawet nie zastanawiaj jeśłi to ten model na Tiagrze. Bo sprawa pleców nie ma tu żadnego znaczenia, tylko w praktyce się dowiesz, czy ci pasuje czy nie - niezależnie od modelu roweru. Nikt ci tego w internecie nie powie.

 

Sam mialem zreszta brac w tym roku rower przez ten program, ale sie okazalo ze 4 lata temu kupowalem scotta i musialbym jeszcze rok poczekac na nowke sztuke po dobrej cenie..

No ale wyszlo jak wyszlo i jestem zmuszony poszukac rower uzywany, co wcale nie wyklucza ze za rok jednak wezme jakis nowy ze sklepu.. Przez ten czas chcialbym wlasnie dopasowac jakas wygodna rame pod siebie i moze za rok zdecydowac sie na nowke.. (ze wzgledu na cene, a nie kaprys:)

 

Malowanie i wogole wyglad Speca jednak bardziej mi podchodzi, wiadomo ze nie kupie roweru ze wzgledu na malowanie a raczej bede patrzyl na wygode, stan i osprzet..

Troche sie zdziwilem ze od razu  mowicie ze Spec Allez za duzy bo wlasnie na nim mialem okazje sie "karnac" :) i jakos nie czulem zeby byl za duzy..??

 

Gianta jeszcze nie mierzylem..

Nawet ostatnio przeszla mysl przez glowe zeby oba rowery kupic i porzadnie sie do nich przymierzyc..



#9 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 29 maj 2015 - 14:43

Sam mialem zreszta brac w tym roku rower przez ten program, ale sie okazalo ze 4 lata temu kupowalem scotta i musialbym jeszcze rok poczekac na nowke sztuke po dobrej cenie..

No ale wyszlo jak wyszlo i jestem zmuszony poszukac rower uzywany, co wcale nie wyklucza ze za rok jednak wezme jakis nowy ze sklepu.. Przez ten czas chcialbym wlasnie dopasowac jakas wygodna rame pod siebie i moze za rok zdecydowac sie na nowke.. (ze wzgledu na cene, a nie kaprys:)

 

Malowanie i wogole wyglad Speca jednak bardziej mnie przekonuje, wiadomo ze nie kupie roweru ze wzgledu na malowanie a raczej bede patrzyl na wygode, stan i osprzet..

Troche sie zdziwilem ze od razu  mowicie ze Spec Allez za duzy bo wlasnie na nim mialem okazje sie "karnac" :) i jakos nie czulem zeby byl za duzy..??

 

Gianta jeszcze nie mierzylem..

Nawet ostatnio przeszla mysl przez glowe zeby oba rowery kupic i porzadnie sie do nich przymierzyc..

 



#10 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:48

Tak wiec zrobilem sobie wycieczke (samochodowa) w ostatni weekend i przywiozlem do domu dwa w/w rowerki..

Ze Speca utargowalem jeszcze 200pln, a na Giancie juz sie nic nie dalo uciac :) W giancie tylko biala owijka do wymiany bo mimo niewielkiego przebiegu roweru juz zdazyla sie odbarwic na zolto :/ to akurat jak bede przekladke hamulcow robil bo sa po "angielsku"..

 

Na "zywo" rowery wygladaja lepiej niz na zdj. I o dziwo duzo bardziej podoba mi sie jasna kolorystyka gianta, mimo ze przed zakupem bardziej przypadl mi do gustu spec.. nie o tym..

 

Na obydwoch rowerach, mimo zauwazalnej roznicy w rozmiarze jezdzi mi sie calkiem ok (wniosek z przejazdzek po parkingu). Na pierwszy ogien i 2/3 tygodnie testow biore speca, udalo sie juz zaliczyc nawet 2 przejazdzki 20/30 km... Na ta chwile moge powiedziec ze dla kogos o moim wzroscie pozycja na tym rowerze jest jednak bardziej wymuszona, (sportowa/wyscigowa) w porownaniu do gianta. Mimo to nie odczuwam zadnych niedogodnosci, poki co... Z ustawieniem siodelka troche powalczylem i jest ok..

 

Zdam wiecej relacji jak "objezdze" oba rowery... 

 

 

 

pozdrawiam..

 

 

 

 



#11 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwiec 2015 - 13:26

2 rowery zamiast jednego? Na bogato :D

 


(wniosek z przejazdzek po parkingu).

[...]

udalo sie juz zaliczyc nawet 2 przejazdzki 20/30 km...

[...]

Mimo to nie odczuwam zadnych niedogodnosci,

No niestety, przejedziesz się więcej i już może być zupełnie inaczej. Tutaj lepiej mocno sugerować się rozmiarem, bo pierwsze (entuzjastyczne) i krótkotrwałe wrażenia są często mylące.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#12 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 05 czerwiec 2015 - 13:39

Mowisz zeby zrobic 80-100km na raz??

 

A dwa rowerki tylko ze wzgledu na ich stan i cene, ten co mi mniej podpasuje sprzedam, mysle ze nie powinienem byc stratny :) o ile jakiejs gleby nie wyczaruje bo SPD-SL to nowosc dla mnie :)

 

pzdr



#13 ojcie_c

ojcie_c
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 czerwiec 2015 - 13:46

Zamiast jednego kolosa, proponowałbym trzy średnie trasy, ok. 60 - 80km, dzień po dniu, oczywiście bez "spiny", w swoim tempie. Najpierw na jednym rowerze, potem dzień - dwa regeneracji i znowu to samo na drugim. 

 

Wydaje mi się, że to będzie najlepsza opcja na przetestowanie.



#14 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwiec 2015 - 16:05

Mowisz zeby zrobic 80-100km na raz??

 

Wszystko zależy od tego jak do tej pory i jak dawno jeździłeś. Bo jeśli niedużo lub dość dawno to będziesz miał błędne wrażenie, że  rower jest bardzo niewygodny. Zatem wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#15 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 czerwiec 2015 - 16:25

. Na ta chwile moge powiedziec ze dla kogos o moim wzroscie pozycja na tym rowerze jest jednak bardziej wymuszona, (sportowa/wyscigowa) w porownaniu do gianta. Mimo to nie odczuwam zadnych niedogodnosci, poki co... Z ustawieniem siodelka troche powalczylem i jest ok..

 

 

Jak porównasz Stack/reach w obu tych rowerach to dostajesz w Spec...574/392 =1,46 a w Giancie 566/377= 1,50 czyli teoretycznie Giant powinien być mniej wyścigowy ( wedug tego tekstu https://www.canyon.c...pt/index.html#1

 

(Teoretycznie bo nie wiem jak jest rzeczywiście w praktyce- znaczy mogę wnioskować na podst. mojego Radona i brata Rose czy starego Kellysa)

 

Ten Giant nie za mały na Twoje 178 cm???( rura/sztyca nie będzie za bardzo wyciągnięta z ramy)



#16 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:23

Witam, udalo sie troche pojezdzic na obu rowerach, Staram sie 3/4 razy w tygodniu zrobic po 30/35km,  Jakos nie bylo okazji na dluzsze wycieczki poki co, ale mysle ze wytypowalem juz rower, ktory ze mna zostanie..Za 3 tygodnie szykuje sie coroczna wyprawa charytatywna ode mnie z pracy 150km, i zamierzam zabrac GIANTA! Po prostu czuje ze jest dla mnie wygodniejszy niz Spec, poza tym przewaga 10rzedowej Tiagry w giancie nad 8rzedowym Clarisem Speca tez daje punkt na plus dla Gianta. 

 

Spec. Allez - bardziej "wyscigowa" pozycja, 

                   - czuc "na rece" nawet ze wazy wiecej niz giant

                   - aluminiowy widelec,

 

Giant Defy 2 - wyzszosc Tiagry2x10 nad Clarisem 2x8

                     - lzejszy

                     - widelec z wlokna weglowego jednak tlumi lepiej drgania

                     - geometria bardziej "turystyczna"

 

Takze Spec idzie do "zyda", mimo ze rozmiarem pasuje bardziej pod moj wzrost jednak.. Przejezdze sezon na Giancie, a za rok juz bede mogl pozwolic sobie na zakup nowego roweru, prawdopodobnie bedzie do Defy1 lub Defy 0 w rozmiarze M/L. 

Zdarza sie mi przytrzec butem przednie kolo czasami przy rozmiarze M..

 

Pozdrawiam.



#17 Radio323ci

Radio323ci
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:24

Witam, udalo sie troche pojezdzic na obu rowerach, Staram sie 3/4 razy w tygodniu zrobic po 30/35km,  Jakos nie bylo okazji na dluzsze wycieczki poki co, ale mysle ze wytypowalem juz rower, ktory ze mna zostanie..Za 3 tygodnie szykuje sie coroczna wyprawa charytatywna ode mnie z pracy 150km, i zamierzam zabrac GIANTA! Po prostu czuje ze jest dla mnie wygodniejszy niz Spec, poza tym przewaga 10rzedowej Tiagry w giancie nad 8rzedowym Clarisem Speca tez daje punkt na plus dla Gianta. 

 

Spec. Allez - bardziej "wyscigowa" pozycja, 

                   - czuc "na rece" nawet ze wazy wiecej niz giant

                   - aluminiowy widelec,

 

Giant Defy 2 - wyzszosc Tiagry2x10 nad Clarisem 2x8

                     - lzejszy

                     - widelec z wlokna weglowego jednak tlumi lepiej drgania

                     - geometria bardziej "turystyczna"

 

Takze Spec idzie do "zyda", mimo ze rozmiarem pasuje bardziej pod moj wzrost jednak.. Przejezdze sezon na Giancie, a za rok juz bede mogl pozwolic sobie na zakup nowego roweru, prawdopodobnie bedzie do Defy1 lub Defy 0 w rozmiarze M/L. 

Zdarza sie mi przytrzec butem przednie kolo czasami przy rozmiarze M..

 

Pozdrawiam.

Załączone miniatury

  • 20150609_214510.jpg


#18 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:40

albo te rowery nie sa w tak dobry stanie, jak piszesz, albo są kradzione. Bo to są wyjątkowo podejrzanie niskie ceny. 

 

Nie podałeś co prawda o jaki dokładnie Allez chodzi, ale i tak mi to śmierdzi, choćby to była najtańsza wersja.

 

Bo wiesz to działa tak:

-> jak dasz za dużą cenę to nikt nie kupi

-> jak nikt nie kupi to musisz wystawiać kolejny raz

-> jak wystawiasz kolejny raz to musisz zapłacić za wystawienie przedmiotu

-> jak wystawiasz kolejny raz to znowu musi minąć trochę czasu

 

W końcu dochodzisz do punktu kiedy wydałeś sporo kasy a wystawienie przedmiotu i dociera do Ciebie, że gdybyś pierwszy raz o tyle taniej coś wystawił to sprzedałbyś pierwszego dnia. Teraz jak znowu nie sprzedasz to jeszcze więcej będziesz do tyły więc ludzie sporo zdejmują z ceny.

 

Nie wiem jak z rowerami, ale po tym jak sprzedawałem samochód i widziałem ile otomoto kasuje za ogłoszenie 2tyg to trzeba bardzo dobrze przemyśleć politykę cenową.

 

Oczywiście powyższe wcale nie tyczy się tych konkretnie aukcji - ogólnie chciałem pokazać, że kij ma dwa końce :)





Dodaj odpowiedź