Skocz do zawartości


Aluminium czy stal


117 odpowiedzi w tym temacie

#101 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marzec 2012 - 23:38

http://www.ebay.pl/i...=item5649435c9d jabko, możesz zapolowac na coś takiego.

Adaasko, u niego wszystko możliwe:). Rurki stalowe istnieja naprawde ciekawe

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#102 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 26 marzec 2012 - 16:48

Nie widzę nic dziwnego w łączeniu starej i klasycznej ramy z nowoczesnym osprzętem. Gdybym mieszkał w mieście i jeździł rowerem do szkoły/pracy, to bym sobie zmontował klasyka na starym super recordzie z manetkami na ramie i nic więcej do szczęścia bym nie potrzebował. Rower jednak ma być użytkowany z częściami dostępnymi od ręki (powiedzmy), a nie, że ja będę później szukał na eBay jakiejś części miesiącami. Gdybym składał stalowy rower za kupę kasy, to bym się nie zastanawiał i nie pytał na forum, a zamówił Bauma. Tanie ramy aluminiowe wybitnie mi nie pasują, karbon mam i chcę spróbować stali, nawet najprostszej. Napisałem do Rychtarskiego, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Te odmalowane Colnago są bardzo fajne. Odnośnie budżetu, to nie ma być rower za 600zł, ale jako zimówka ma być tani w utrzymaniu, stąd campa 10s, tanie koła na opony etc.

#103 scooby666

scooby666
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Skądrdz

Napisano 26 marzec 2012 - 17:11

Powiem wam, że stal jest super:D Jakoś nie widzę u siebie alu ramy albo carbonowej, rurki tam mają za dużą średnicę, nie podobają mi się. Złożyłem go na pełnej 600 na klamkomanetkach i jest super! Brak tylko naklejek, które się robią. Kolor opon taki a nie inny, bo były tanio a lithiony 2 są bardzo dobre;)
Dołączona grafika

waga ramy w rozmiarze 58 to jakieś 2100 gram, rurki columbusa, nowy lakier. Myślę, że na stali można zbudować super rowerek na przyzwoitym osprzęcie.

#104 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 26 marzec 2012 - 17:16

Super! O coś takiego mi właśnie chodzi, ale rozmiar trochę mniejszy ;] Jak widać da się, a efekt zacny moim zdaniem.

#105 elziomallo

elziomallo
  • Użytkownik
  • 97 postów
  • SkądMiasto Świętej Wieży

Napisano 26 marzec 2012 - 17:35

Ale to jest rower spójny epokowo jak najbardziej, ultegra 6400 z reguły na stalowych ramkach wisiała ;] Myślę że jeśli tylko zrobi się to z gustem, to miszmasz starej ramy i nowoczesnego osprzętu może być naprawdę ciekawy, zwłaszcza jakby jakieś ładne niskoprofilowe kółka dać. Tylko tu powstają dylematy na ile nowocześnie ma być- bo już
a-head przy stalowych ramach wygląda kiepsko moim zdaniem, a fajka znowu mniej sztywna. Dużo wyczucia trzeba ;]

#106 jabko

jabko
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądChrzanów

Napisano 26 marzec 2012 - 17:57

Stery 1" jak najbardziej, fajka bez problemu, najchętniej obręcze na szytki bym widział (użytkuję właśnie crono f20 i są świetne), ale to jeszcze rozważę przy rowerze zimowym. Z nowego osprzętu praktycznie chodzi o campę. Przy tym rowerze nie zależy mi ani na wadze, ani na sztywności. Pakować po 1300W w zimę nie będę, a i po górach mniej jeżdżę wtedy.

#107 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marzec 2012 - 18:55

Ja jeżdżę na stalowej ramie na rurkach columbus SLX i muszę przyznać że jest bardzo komfortowa, jednak ma jedną wadę - jest totalnie mięciutka. Jak na stal jest raczej lekka (sama rama ok. 1900g) ale sztywności nie można jej zarzucić. W sumie nie ma to dla mnie jakiegoś kolosalnego znaczenia, ale bywa, że robi się trochę niebezpiecznie przy prędkościach powyżej 50 km/h bo przednia część ramy zaczyna pracować niezależnie od tylnej i bywa że kierownica mi wpada w takie jakby wibracje. Ale nauczyłem się już z tym żyć, wystarczy bardzo mocno trzymać kierownicę.

Wydaje mi się, że to kwestia samej ramy a nie rurek. Jeździłem na kilku stalowych ramach i ta zdecydowanie jest najmniej sztywna. Sądzę, że nowa rama od Rychtarskiego powinna dawać radę.

#108 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 styczeń 2014 - 18:54

Orientuje się ktoś, jaki byłby koszt topowej stalowej ramy od Orłowskiego/Rychtarskiego?



#109 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 17 październik 2014 - 18:36

Może głupie pytanie zadam ale wie ktoś może ile waży stalowa rama Giant w rozmiarze 54 cm z lat 90-tych?



#110 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 październik 2014 - 18:51

Orientuje się ktoś, jaki byłby koszt topowej stalowej ramy od Orłowskiego/Rychtarskiego?


Słyszałem coś o 3,5-4 tys. zł na Columbus MAX

Trzepak 

"MAMIL"


#111 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 październik 2014 - 19:21

Nie wiem o codokladnie pyta kolega ale jesli o topowy material, to przypuszczam, ze rurki xcr beda drozsze.

#112 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 17 październik 2014 - 19:23

XCR to okolice 7-8k.



#113 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 12:09

Powiem wam, że stal jest super:D

 No bo stal jest megaaaa!! :D

 

Wersja unowoczesniona :)

 

gazelka10.JPG

 

gazelka20.JPG

 

Ale i takiego kloca też bardzo lubię :)

 

moje%20porsche.jpg


CykloOpole !!! :)


#114 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 17 kwiecień 2015 - 23:00

Oba ładne, ale Koga potrzebuje srebrną sztycę, obowiązkowo.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#115 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:42

Kurdę , a Kodze założyłem  dodatkowo kierownice czasową i to czarną ( groźnie "musi" :D ). Na razie  na nim śmigam i niech tak zostanie, a w przyszłości na ścianie sław być może wróci do stanu pierwotnego, choć wolałbym w takim w jakim na nim jeździłem - zobaczymy. Miejsce póki co grzeje italiański ameliniak z 1986r. :)

 

mojasztuka.JPG

 

 


CykloOpole !!! :)


#116 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 22 maj 2015 - 09:59

Czy rurki Reynolds 520 to dobry materiał, czy raczej nizsza półka?

#117 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 22 maj 2015 - 10:27

Niższa spośród rurek Reynoldsa (im wyższy numer, tym lepsze, np. bardzo dobre sa rurki 753), ale i tak raczej lepsze od stali no-name.

#118 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 14:44

a na jakim materiale sa stalowe ramy Ritcheya ???





Dodaj odpowiedź