Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Wyborze Roweru Miejskiego


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moniczett

Moniczett
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 16:18

Hej :) Bardzo podobają mi się rowery miejskie, jednak niestety nie jestem znawczynią tej dziedziny od strony technicznej. Nie ma mi kto doradzić, a wolę się mimo wszystko upewnić, przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy jest ona na pewno dobra. Nie ma się co oszukiwać - dobry rower nie kosztuje 100 zł, a źle wydanych pieniędzy już raczej nikt mi nie zwróci. Co sądzicie o tych modelach:

 

1. http://www.stylowyro.../45-seed-t.html

2. http://www.stylowyro...131-seed-t.html

3. http://www.stylowyro...-envy-pink.html

 

Dla kobiety o wzroście 162 cm lepiej koła 28" czy 26"? Czy któraś z pań (panów) ma tego typu rower? Jak sprawuje się na co dzień? Jest praktyczny? 

 

Jeśli możecie polecić jakieś inne modele bardzo chętnie zapoznam się z propozycjami. Mi akurat te bardzo przypadły do gustu, ale nie upieram się. 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam :)



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwiec 2015 - 16:33

To forum szosowe, polecam jak już ostre koło. Ewentualnie piękną klasyczną szosę.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 czerwiec 2015 - 13:23

Nic specjalnego te rowery, tyle kasy na pewno bym nie dał. Za 300 - 500zl można znaleźć piękne klasyczne damki dwururki.

#4 Moniczett

Moniczett
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 08:15

Mówicie, że te modele nie koniecznie? Szczerze mówiąc bardzo mi się podobają, szczególnie nr 1... :( a jeśli nie te, to co polecacie? nie znam się za bardzo na dwukołowcach.



#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 08:54

Zastanów się, czy chcesz mieć koniecznie rower miejski. To sprzęt typowo do jazdy po, ścieżkach rowerowych, ulicach i alejkach - do sklepu na zakupy, do parku w niedzielę i cioci, na drugie osiedle. Na wyprawę, poza miasto, raczej już się nie nadaje. Przede wszystkim, to ciężki kloc, który trudno rozpędzić i nie ma przełożeń. Dłuższa wyprawa na nim, to męka.

Jeśli taki typ roweru Ci odpowiada i takie przeznaczenie preferujesz, kieruj się wyglądem, bo dla dziewczyny to ma duże znaczenie (musi pasować do make up`u  :D).

Rozważ zakup trekinga. Jest mniej wygodny od streeta (przy zsiadaniu i wsiadaniu trzeba nogę zadzierać wysoko do góry i jeśli nie masz odpowiednich gaci, tylko coś tam, coś tam, może być bida :D), ale za to jest  bardziej wszechstronny.



#6 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:01

 dobry rower nie kosztuje 100 zł, a źle wydanych pieniędzy już raczej nikt mi nie zwróci.

Ja kupiłem rower za 120zł jakieś 8-9 lat temu. Działa do tej pory, robi 1000-1500 km rocznie. Wymieniałem tylko linki oraz opony.

Da się ?

 

Nie chcę wpadać w skrajność i proponować Ci coś co będzie kosztowało 100zł. Natomiast uważam, że rower, który ma służyć jako bułkowóz, czyli narzędzie, które ma po prostu przewieźć z punktu A do punktu B nie musi kosztować dużo.

Co więcej, drogi rower żal zostawić pod sklepem przypięty linką.

 

Zobacz może na te rowery i powiedz co o nich sądzisz : http://www.decathlon...rowery-miejskie

Znajdź sobie także informacje o  "lazaro milano" - kosztuje 900zł. 

Nie wiem czy Ci się spodobają, ale ceny mają niższe i myślę, że do jazdy miejskiej będą służyć. 

 

Waga pierwszego roweru z Twojego postu to 17kg (rama stalowa).

Trzeciego to 19kg - to bardzo dużo (rama stalowa).

Ten drugi ma wagę w miarę dobrą - 15kg (rama aluminiowa).

 

Moim zdaniem, cena tych rowerów nie jest związana z lepszą jakością sprzętu. Ktoś zrobił ładny rower i chce za to kupę kasy. Za 2 tys. zł można złożyć przyzwoty górski rower, który będzie ważył 13-14kg wraz z przednim amortyzatorem i przyzwoitym osprzętem. Tutaj za 2 tys zł oferują ciężkie rowery na stalowych ramach i z takim-sobie osprzętem. Osprzęt do rowerów miejskich nigdy nie będzie jakiś wybitny i nie widzę sensu za to tyle płacić. Nie mówię, żebyś kupowała górala, tylko pokazuję porównanie, że rower górski - bardziej zaawansowany technologicznie może kosztować tyle samo co te mieszczuchy na tanich podzespołach.

 
Ta maszyna waży właśnie jakieś 13-14kg. Ma przedni uginacz w miarę dobrej jakości (jak na rower crossowy wystarczający) oraz bardzo przyzwoity osprzęt. Jak widać, rower jest tańszy.
Osobiście, gdyby ktoś chciałby mi podarować rower  i miałbym do wyboru powyższy lazaro czy którykolwiek z tych miejskich z Twojego postu, to wybrał bym oczywiście lazaro. Cena tych 3 rowerów z Twojego postu jest z kosmosu.


#7 Moniczett

Moniczett
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 październik 2015 - 15:14

Nie mogłam się oprzeć i ostatecznie zdecydowałam się na rower miejski. :)

seed-t.jpg

Urzekł mnie swoim urokiem. :D Faktycznie jest trochę ciężki, ale z drugiej strony ja aż tak dużo nim nie jeżdżę i nie wybieram się na bardzo długie trasy. Myślę, że starczy dla moich potrzeb. Mam jedynie nadzieję, że trochę mi posłuży. 

 

Bardzo dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam! :)



#8 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 14 październik 2015 - 19:00

Bedziesz zadowolona. Moja kobieta ma rower tego typu i jest bardzo zadowolona. Najdluzsza jej trasa to 65km. Najbardziej pasuje jej wyprostowana pozycja i jedynie trzy biegi. Pamietaj aby nie pedalowac w czasie zmiany biegow.



Dodaj odpowiedź