Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duży Problem Z Ułożeniem Szytki - Mocne Bicie Góra Dół.

szytka opona problem bicie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MistrzSerwisu

MistrzSerwisu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:01

Pany, potrzebuje pomocy.

Mam koła Vision, 50mm karbonowe stożki, pare tysięcy mają już przelatane.

Już od 3 szytek mam problem z ułożeniem ich równo na obręczy. W miejscu wentyle ZAWSZE mam bicie góra dół, mniejsze i większe zależy jak założe, ale zawsze jest.

Próbowałem robić już wszystko - rozwiercałem otwór żeby zgrubienie wentla wlazło w obręcz, naprawiałem otwór z powrotem żeby było jednak ciaśniej na wentyl, zakładałem na kleje, zakładałem na taśmy, zakładałem na sucho

 

i chuj

krzywo jak było tak jest

 

3 szytki już przedarte z wierzchu przez to bicie na kole. Koło na Centrownicy idealnie proste. Na szytce założonej 'fabrycznie' tego nie było. Problem zaistniał odkąd zabrałem się za wymiane. Szytki zakładane najwyższe modele Schwalbe.

O co chodzi ??

 



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:03

może masz tam przy wentylu wiecej taśmy podstawowej (na szytce)?



#3 MistrzSerwisu

MistrzSerwisu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:34

Chodzi Ci o takie zgrubienie  w okolicach wentyla ? Czy to jest większy odcinek ? Może da się jakoś rozpruć to zgrubienie ?

Na schwalbe biło, założyłem teraz Vittorie i jest to samo. 



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 czerwiec 2015 - 17:41

Te pierwsze to te same, które zakładałes później?
Ale jak na pierwszych nie bylo bicia, to cos nie tak z technika.

#5 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2015 - 19:34

Sorry, trochę głupio się wychylać z radami dla MistrzaSerwisu. Trudno, zaryzykuję. Masz pewność, że dostatecznie rozciągasz szytkę przed rozpoczęciem nakładania, nakładania kleju? Masz pewność, że od samego początku nakładania na obręcz mocno ją naciągasz?

Jeśli nie zaniedbałeś powyższego, to po nałożeniu i napompowaniu do  ok. 2 bar unieś kółko i dobrze "obij" szytkę pięścią od góry, nad wentylem.

Ćwiczyłem to wiele razy i skutkowało. Potem dopompuj tyle, ile ma być. Też zaznałem takich problemów. Dużo, dużo wcześniej, kiedy były DDR-owskie Kowality i potem "ruskie", to wchodziły jak po maśle i nigdy nie "biły" ;-) A Skorolep trzymał, że hej :-)


  • qzn lubi to

#6 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 08:17

Zgadza sie! Tylko ze dawniej moze i nie bylo tak zaawansowanych technologii ale za to lepsza jakosc i zywotnosc 😊

#7 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 19 czerwiec 2015 - 18:36

Wróżyć nie będziemy. Zapodaj zdjęciami lub filmikiem.

Załóż nawet na sucho jakiegoś Veloflexa, sprawdź czy bije.

Jeśli nie to, to może leciuteńko krzywa oś piasty?



#8 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:12

też mam problem czasem z wentylem i biciem na jego "wysokości"
problem rozwiązuje dosyć chałupnicza metoda
Naklejam normalnie szytkę na "flaku" do póki klej jeszcze nie wyschnie w miejscu wentyla owijam ciasno oponę zwykłym sznurowadłem tak żeby docisnąć ją do obręczy. Później pompuje i tak zostawiam na noc.

Dodatkowo zdarza się, że czasem ktoś za ambitnie wciska końcówkę od pompki i w tym miejscu uda mu się odlepić szytkę na małym kawałku. Może w tym tkwi problem?  





Dodaj odpowiedź