Skocz do zawartości


Zdjęcie

Set Eddy Merckx Amx-2


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 16:09

Witam. Co sądzicie o takim zestawie? Miał ktoś do czynienia? Warto? Dałoby się na tym złożyć rower o wadze +/- 9 kg nie wydając majątku na resztę podzespołów?

http://allegro.pl/ra...5436312082.html

Trochę się obawiam karbonowej sterówki, aluminiowa jest chyba pewniejsza? (nigdy nie miałem do czynienia z karbonem).



#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2015 - 17:42

Zależy ile ważysz i jak intensywnie jeździsz. Też bym obawiał się tej karbo - sterówki. Z drugiej strony ludzie latami jeżdżą na widelcach ze sterówką z włókna i nic się nie dzieje. Na Twoim miejscu brałbym tę ramę - w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. Bardzo fajna ramka.



#3 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 18:54

Ważę sporo, bo pod 90kg, dlatego się waham już prawie miesiąc ;) A tych ramek nikt bardzo nie kupuje - sprzedał chyba tylko 2 przez alle...



#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2015 - 19:54

Upewnij się u sprzedawcy czy to na pewno nie chińszczyzna - podróba. Jeżeli nie to moim zdaniem można brać - ładnie wykonana rama, dobrej firmy, za nieduże pieniądze. Sterówka, o ile jest dobrze wykonana, nie pęknie gwałtownie, będziesz na pewno czuł wsześniej luz na kierownicy.

Miałem w rowerze górskim 6 sezonów sztycę podsiodłową Ritcheya karbon. Mocno pracowała, bo ważę między 97 - 103 kg. Pękła w końcu w miejscu gdzie wchodziła w ramę, ale wcześniej czułem że coś nie gra, siodło zaczęło delikatnie ,,pływać''. Nowy widelec z inną sterówką można w razie czego dokupić.

 

Być może ludzie nie kupują tych ram, bo waga zestawu nie powala - 2 kg z widelcem to obecnie żadna rewelacja, jak na alu, z drugiej strony dla Ciebie to dobrze, to alu nie jest mocno cieniowane i nie powinno szybko pęknąć. Trudno powiedzieć, czy te dane podane przez sprzedawcę są prawdziwe, skoro sztyca będąca w zestawie waży rzekomo 100 gram... :)

 

Poza tym ta cena - 1200 zł za ramę, widelec + karbonową sztycę jest trochę podejrzana....Może kupił gdzie hurtowo w dobrej cenie i wyprzedaje, a może podróba....



#5 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 21:12

Ten ma nawet za 1000 zł, za 1200 zł ma inny sprzedawca - firma z Łomianek. To dosyć stary model,niby piszą,że z 2013 ale znalazłem gdzieś,że to 2010 lub 2011 r.

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2015 - 21:27

Ten co sprzedaje za 1 tys podaje, że rama trzykrotnie cieniowana, przy łącznej wadze ramy + widelca 2 kg. Dziwne to, bo mój trek 1,9 w tym samym rozmiarze wazy 1700 g z widelcem, a rama jest dwukrotnie cieniowana. Niską cenę może tłumaczyć rocznik - 2013, więc może i cena wyprzedażowa. Ten co sprzedaje z Łomianek podaje średnicę sztycy 31,8, a standard to 31,6. albo się pomylił, albo jakiś niestandardowy rozmiar sztycy tam jest.

 

Mimo wszystko ładny framset i na tle tego co można kupić w POlandii całkiem fajny. Może być ze starszego rocznika. Jak nie podróba to brać - sprawdź tylko jaki ma suport, włoski czy angielski, i czy Ci podjedzie.



#7 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 22:08

Jeszcze go poobserwuję a najpierw muszę kupić koła - zaczynam trochę od doopy strony ;)
PS.
Ten z Łomianek twierdzi,że widelec waży 200 gram - mam nadzidję, że się myli...

#8 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 20 czerwiec 2015 - 10:29

To jest rama oryginalna.AMX 1 był na Tiagrze a AMX 2 na 105'ce 

.

Jest to 'low endowy' produkt od Eddiego ale taka marka syfu raczej nie sprzedaje,za 1000zł opłaca się i to bardzo.

A waga pewnie jest całego setu podana.

 

Tu masz fotki roweru na tej ramie:

http://www.2dehands....-232500378.html



#9 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 07:27

Kolejny sprzedawca ma te sety i do tego jeszcze taniej: http://allegro.pl/ed...5502438931.html

Skąd oni je biorą?



#10 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 05 lipiec 2015 - 21:49

Dostałem ramę od Żony na urodziny. Zakupiona była u mojego kolegi "sprzedawca z Łomianek" który jest oficjalnym dystrybutorem firmy Eddy Merckx

http://www.bhbikes.p...m-widelcem.html

Polecam ramę, jest świetna, sztywna i w miarę lekka. Poza tym pomalowana bardzo starannie i wielką dbałością o szczegóły. Ramy pochodzą z wyprzedaży i nie mam mowy o tym, że są podrobione, albo wadliwe. Mam kolegę który ujeżdża rower zbudowany na tej ramie i twierdzi, że jest tak samo sztywna jak jego poprzednia rama która pękła (Merida Reacto)

 



#11 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 09:34

Miejmy nadzieję,że ta mu nie pęknie :)  Od kolegi kupiona - to pewnie dostałeś lepszą cenę niż w linku ;) Ja również zdecydowałem się na zakup ale tej tańszej oferty (bo są 3 źródła tych ram).

PS. mam wrażenie,że kolega wypisuje bzdury na swojej stronie: Waga widelca: 200 gr.

Jak na oficjalnego dystrybutora to mała wtopa, no chyba,że on rzeczywiście tak mało waży. Jak masz wagę to możesz sprawdzić. No i model jest to raczej nie 2013 ale 2011.



#12 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:56

Zwarzone :-)

Rama-1660g widelec-390g(bez obciętej rury) sztyca-300g
Koledze rama Meridy pękła w skutek pechowego wypadku (nie przy jeździe) :-)



#13 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:02

Uff, to dobrze,że widelec nie waży 200 gram,bo pode mną by się połamał ;) Natomiast sztyca jest ciężka jak na karbon. A jaka jest średnica sztycy?

#14 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:36

Natomiast sztyca jest ciężka jak na karbon.

Bo to nie karbon, a alu owijane karbonem.



#15 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 07:38

Faktycznie, ale lipa :( Po co alu owijać karbonem? Dla szpanu?

Dowiedziałem się jeszcze,że ta rama posiada włoski typ suportu. Czy to duża wada i czy mogą  być z tego powodu jakieś problemy? (chyba nie ma suportów Accent typu włoskiego)





Dodaj odpowiedź