Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Kupić Opony?

3465 odpowiedzi w tym temacie

#3461 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 5295 postów
  • SkądSzczecin/Poznań

Napisano 12 styczeń 2017 - 10:41

GP 4000s II

• parmenides lubi to
rowerplus-logo-2.png

#3462 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2880 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:19

Jak Ci pasowaly Corsy, to powinienes byc zadowolony z nowych: Corsa g+. Nie polecam wersji Speed. Chociaz jedna z najszybszych, jak nie najszybsza opona na rynku, jest dosyc cienka, mniej gumy. 1.7mm na srodku bieznika, Corsa g+ 2.4mm.  Bedzie mniej trwala i bardziej podatna na awarje, typowa na wyscigi.

Na Corsach g+ nie zrobilem zbyt wiele, moze pare setek, w mokrym i suchym, bardzo fajne opony. Mam wersje 25mm.

Conti GP4II tez jest szybka ale ze swoim 110tpi nie da tak przyjemnej jazdy jak Corsa z 320tpi.

• parmenides lubi to

#3463 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:19

Dzięki,

też się skłaniam, bo w tej cenie są Vittorie Rubino, które zawsze stały niżej niż wspomniane przeze mnie wcześniej. Ponadto znam je i wiem, że będzie ok. Vittoria strasznie namieszała w swojej ofercie. 

pozdr

#3464 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:24

Jak Ci pasowaly Corsy, to powinienes byc zadowolony z nowych: Corsa g+. Nie polecam wersji Speed. Chociaz jedna z najszybszych, jak nie najszybsza opona na rynku, jest dosyc cienka, mniej gumy. 1.7mm na srodku bieznika, Corsa g+ 2.4mm.  Bedzie mniej trwala i bardziej podatna na awarje, typowa na wyscigi.

Na Corsach g+ nie zrobilem zbyt wiele, moze pare setek, w mokrym i suchym, bardzo fajne opony. Mam wersje 25mm.

Conti GP4II tez jest szybka ale ze swoim 110tpi nie da tak przyjemnej jazdy jak Corsa z 320tpi.

Corsy to były najfajniejsze opony na jakich jeździłem. Niestety cena G+ to ponad 6 stów za komplet, zbyt dużo jak na mnie. Rubinio chyba jednak nie chcę. 

pozdr

#3465 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 2880 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:55

Np na Wiggle komplet ok 350 zlociszy.

Moze patrzyles na ceny szytek (tez Corsa g+)?

• parmenides lubi to

#3466 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:34

Dzięki. Patrzyłem na wiggla, bo robiłem tam zakupy często. Niestety opony 23mm out of stock. cena by wyszla ok 400 zeta. 

Przy okazji zmiany materiałów podnieśli deklarowaną wagę - poprzednie 23mm ważyły 30 g mniej. 

Na ten sezon kupiłem już Conti, ale pewnie w połowie roku będę się rozglądać za drugimi oponami na górski zestaw. Może wtedy będzie łatwiej. 

Nakupiłem łańcuchów i spinek, dętek i innych drobiazgów. Kupiłem też owijkę Pro Comfort Race - pierwszy raz to próbuję.

Nie lubię takich zakupów... Czeka mnie jeszcze generalny serwis roweru, ale to w czasie ferii (wtedy tylko bieganie i narty).

Dzięki Chris, dziękuję Mikroos.

pozdr

parmezan 

Dodaj odpowiedź