Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerzutki Campagnolo Athena 11S We Współpracy Z Grupą 10S

athena campagnolo

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrsk

piotrsk
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:35

Mam pytanie, czy w grupie 10 rzędowej mogę zastosować przerzutkę tylną Athena 11s po wymianie kółek na 10 rzędowe? Bo z przednią nie powinno być chyba żadnych problemów. Zdaje mi się, że indeksację załatwia manetka i jedyny niekompatybilny element to te kółka.

 

Dzięki za sugestie.



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 czerwiec 2015 - 09:31

A ja podobne pytanie, mając dzisiaj grupę 10s chciałbym w najtańszy sposób wejść w 11s. Czy wystarczy mi sama zmiana klamek na Chorusa, kasety i łańcucha by wszystko zagrało z przerzutkami i korbą Veloce?



#3 piotrsk

piotrsk
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądOpole

Napisano 24 czerwiec 2015 - 10:02

W korbie trzeba wymienić zębatki, ale taką otrzymałem kiedyś informację z Wertykala, na pytanie o możliwość zmiany zębatek w korbie Centaura:

 

"Jest możliwość zamontowania tarcz, natomiast problem polega na tym, że ramiona przez które przechodzą śruby są szersze od tych w korbach 11s przez co śruby się odkręcają i może to spowodować zakleszczenie się łańcucha i zniszczenie ramy, a nawet wywrotkę co może się skończyć różnie. Dlatego też nie zalecamy takiej wymiany."



#4 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 czerwiec 2015 - 10:31

Hmmm, śmierdzi marketingiem, ale nie wypowiadam się bo nie próbowałem. W MTB Shimano korby 9s doskonale współpracują z łańcuchami 10s, a też odległość między zębatkami jest minimalnie mniejsza. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: athena, campagnolo