Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeprawy Z Urzędem Celnym

zakupy z chin cło urząd celny

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 25 czerwiec 2015 - 15:21

Kilka dni temu przyszło do mnie pismo z urzędu celnego ze mają moją paczkę nadaną z chin (flyxii) i mam się stawić/przesłać dokumenty potwierdzającymi zakup. Oczywiście Azjaci zadeklarowali wartość paczki na 30$ oraz że to Gift.

W urzędzie celnym zgodnie z prawdą powiedziałem że w paczce jest widelec rowerowy, na dowód przedstawiłem potwierdzenie płatności Paypal na kwotę 66,5$ . Pan urzędnik chyba kierowany chęcią wykazania się przed przełożonymi?! zakwestionował tę sumę, według niego to za mało. Zażądał Faktury, zrzutu ze strony internetowej sklepu(mimo że pokazałem mu tę ofertę na telefonie) i potwierdzenia ,że w tej sumie już zawarta jest przesyłka (wg niego 66$ powinna kosztować sama przesyłka) i tu pytanie:

-czy ma do tego prawo skoro potwierdza to dokument z paypal, czy może ode mnie wymagać udostępniania prywatnej korespondencji ze sklepem, czy mogę odpowiadać za to że chińczyk w paczce nie umieścił faktury?

-czemu paczka został zatrzymana w urzędzie celnym w warszawie a nie Radomiu gdzie docelowo miała trafić?

-czy będę zmuszony oprócz opłaty cła i vatu płacić za przesyłkę pomiędzy urzędem celnym w warszawie a adresem docelowym?

 

Zaznaczam. Nie chodzi mi o unikanie płacenia podatku w tym pięknym kraju. Widelec w chinach kupiłem bo ciężko było mi znaleźć taki o podobnej specyfikacji w polsce. Trudno mi się pogodzić z takim traktowaniem przez urzędnicze gnidy, gdzie w Wólce Kosowskiej kwitnie handel podrabianą chińszczyzną na miliardy złotych o szarego człowieczka ganiają żeby uiścił max kilkadziesiąt złotych podatku cła i vatu..



#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2015 - 16:55

Podziękuj kolegom - również z tego forum, którzy radzą jak unikać opłat i mataczyć w podobnych sytuacjach - ja celnikowi wcale się nie dziwie, robi to co do niego należy. Ale też mi bardzo przykro, że mimo dobrej woli to właśnie Twoja sprawa tak wygląda.

 

--

Z mojej strony powiem, że urzędnik też musi ostatecznie wykazać cenę - albo rynkowo, albo dowodowo.

 

Proponuję wydrukować potwierdzenie zakupu opiewające na tą kwotę, potwierdzenia mailowe z ustaleń.

Z doświadczenia proponuję też wszelkie przepychanki prowadzić na papierze/mailowo tak by pozostawało coś po nich.

W takich przypadkach obie strony muszą posługiwać się konkretami.

 

Z drugiej strony faktycznie 66$ z przesyłką za taki gabaryt to niezwykle niska cena, nawet podejrzanie, ale z mojej strony także realna :)



#3 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 25 czerwiec 2015 - 17:24

Widelczyk tak wyglada http://www.flyxii.co...007-matt.html  może kiedyś do mnie trafi :( nie wiadomo jakich dokumentów jeszcze zażyczy sobie nierząd celny. Wysłałem meila do flyxii żeby przesłali fakture za widelec i przesyłkę łacznie 65$. już ją otrzymałem i zamierzam ją razem z trescią tego meila przedstawić w urzędzie

Klasycznie w kontaktach z urzędnikami trzeba udowodnić że niejest się wielbłądem.

 

 



#4 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:15

Dlatego ja zakupy z flyxii robie przez brata w UK. Dluzej trwa ale nie mam problemow z urzednicza nadgorliwoscia. Daj znac jak sprawa sie zakonczyla.

#5 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 29 czerwiec 2015 - 10:38

Papiery dostarczyłem ale i tak nie odebrałem paczki bo do zamkniecia kasy 10min się spoźniłem





Dodaj odpowiedź