Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa ~8000 Zł


1 odpowiedź w tym temacie

#1 dobry8

dobry8
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 17:39

Cześć,

 

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze nowej szosówki.

Na początek może kilka słów o mnie: jeżdżę na szosie od około 2 lat, mam decathlonowego Tribana 5. Rocznie robię około 5-6 tysięcy km, trasy zwykle ~50 km + w weekendy około 100 km. Nie ścigam się, ale z racji miejsca zamieszkania (południowa małopolska) praktycznie zawsze na trasie mam sporo górek.

Postanowiłem zmienić swoją szosę na nową - obecna zostanie na zimę, trenażer i dojazdy do pracy. Planuję wydać około 8000. Zacząłem jeździć po sklepach w okolicy (Kraków), oglądać, wybierać i... zgłupiałem. Nie mam pojęcia co kupić. Z rowerów, które oglądałem ostatnio:

1) Cannondale Synapse 5 (na 105 rocznika 2015, w promocyjnej cenie akurat mieści się w moim budżecie)

2) Specialized Roubaix SL4 (na 105, rocznik 2014, cena ~7500)

3) Lapierre Sensium 400 (rocznik 2014, Ultegra - ale dostępny tylko w dość małym rozmiarze)

4) Lapierre Xelius 100 (rocznik 2014 albo 2015, oba na 105 - ale jeden ma kasetę 10 a drugi 11 - cena 7100 dla 2014, 7500 dla 2015)

5) Canyon Ultimate CF 7.0/8.0 (8 wychodzi nieznacznie poza budżet - 8700 zł)

6) Canyon Endurance 9.0 (aktualnie niedostępny - 7900 zł)

Canyonów oczywiście nie miałem okazji zobaczyć/dotknąć, resztę widziałem. Wszystkie które oglądałem są dostępne w moim rozmiarze (~170 cm wzrostu -> rama ok 54). Jestem świadomy, że to nieco różne typy rowerów i najlepiej byłoby kupić od razu dwa, ale takiej opcji niestety nie ma ;)

 

Nie mam pojęcia, który wybrać:

- Synapse - z jednej strony rower roku, z drugiej jest dość średnio oceniany pod kątem jazdy po górach

- Specialized - kilka osób polecało go na forum (przeglądnąłem starsze tematy), ale z drugiej strony przegrał z Synapsem tytuł najlepszego (w sumie to nawet nie był w pierwszej trójce)

- Sensium i Xelius to troszku zagadka (dopiero dziś trafił na moją listę, po wizycie w sklepie)

- Canyon 7.0 nie wygląda na lepszy od Xeliusa

- Canyon 8.0 wychodzi poza budżet (a gdyby zwiększył budżet to pewnie znalazłbym i lepsze Cannondale, Spece czy Lapierry), a Ultegra nie jest dla mnie priorytetem

- Canyon Endurance nie jest dostępny i nie wiem kiedy będzie (plus to co przy Ultimate - myślę, że 105 spokojnie mi wystarczy)

 

No i teraz pytanie: który z nich byście polecili?

A może po prostu wybrać najtańszy albo ten, który najbardziej mi się spodobał, bo i tak przeskok z obecnego będzie na tyle duży, że będę zadowolony a różnice między nimi na tyle nieduże, że jako amator ich nie zauważę?

Czy kupować teraz czy może czekać na jeszcze lepsze promocje (będą jeszcze lepsze?) albo powrót Canyona Endrance?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

EDIT: Oczywiście, Canyon 8.0 nie jest na Ultegrze, tylko na Campagnolo.



#2 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 07 lipiec 2015 - 08:37

Każdy wyrabia swoją opinię na tym na czym jeździ. Każdy ma inny rower, zwłaszcza z tego wyższego przedziału cenowego. Ciężko znaleźć najlepszy rower, jak i najgorszy. Wniosek - bierz ten, który Ci się podoba wizualnie. A od siebie dodam, że mam zamiar zmienić Shimano 105 na coś innego, czyt. lepszego.





Dodaj odpowiedź