Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utrata ciśnienia w oponie na mrozie...


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mally

mally
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopad 2009 - 12:00

Witam,

Mam dosyć nietypowy problem z przednią oponą, a może raczej dętką. Jeżdżę na rowerze do pracy i zostawiam go na zewnątrz na dobre 8-9h. Za każdym razem gdy zjawiam się z powrotem to ciśnienie w przedniej oponie jest tak niskie, że prawie jestem w stanie naciskając ją od góry dotknąć obręczy koła. Jest to tym bardziej irytujące biorąc pod uwagę fakt, że tego samego ranka pompuję oponę do 8,5-9 barów. W tym samym czasie tylna opona pozostaje twarda jak skała.

Natomiast gdy napompuję przednią oponę w domu i zostawię rower na kilka dni, to nie zauważam znaczącego ubytku ciśnienia. Na początku myślałem, że może ktoś złośliwie spuszcza mi powietrze z opony, ale nie sądzę by był tak wytrwały w swych czynnościach ;) Przypuszczam natomiast, że to dziwne zachowanie dętki/opony może mieć coś wspólnego z panującą ostatnio temperaturą (0-10 stopni Celcjusza).

Jeśli macie jakiś pomysł co może być prawdziwą przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy to proszę pomóżcie :)

Dla uzupełnienia dodam, że dętka to Continental Race Supersonic, natomiast opona to Continental Grand Prix 4000.

Pozdrawiam,
Michał

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 listopad 2009 - 12:23

Cześć,

potrzebujesz koce grzewcze jakie stosują w F1 ;-)
A tak na poważnie to ja bym zmienił dętkę.
Jeśli tył trzyma to z przodem coś musi być nie tak.

#3 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopad 2009 - 12:26

Jesli nie ma dzisury to puszca wentylek i przy niskich temperaturach to najwyrazniej widać.
Ja ostatnio wywaliłem dętke Geaxa z górala, rano był kompletny kapeć, zreszta nie polecam dętek tej firmy, w kółko kłopoty były z wentylkami - firmowo nie dokręcane i puszczały powietrze w czasie jazdy.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 listopad 2009 - 13:24

Jesli nie ma dzisury to puszca wentylek i przy niskich temperaturach to najwyrazniej widać.
Ja ostatnio wywaliłem dętke Geaxa z górala, rano był kompletny kapeć, zreszta nie polecam dętek tej firmy, w kółko kłopoty były z wentylkami - firmowo nie dokręcane i puszczały powietrze w czasie jazdy.


Być może trafiła Ci się jakaś wadliwa partia. U mnie jeszcze takiego przypadku nie było, a całkiem sporo tych dętek sprzedałem.
Takie problemy natomiast miałem z maxxisem. Była taka partia gdzie wszystkie dętki przepuszczały.

#5 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 listopad 2009 - 15:08

mally, pewnie masz jakas małą dziurę, poszukaj jej i załataj ;)

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 listopad 2009 - 16:35

Jesli nie ma dzisury to puszca wentylek i przy niskich temperaturach to najwyrazniej widać.
Ja ostatnio wywaliłem dętke Geaxa z górala, rano był kompletny kapeć, zreszta nie polecam dętek tej firmy, w kółko kłopoty były z wentylkami - firmowo nie dokręcane i puszczały powietrze w czasie jazdy.


Być może trafiła Ci się jakaś wadliwa partia. U mnie jeszcze takiego przypadku nie było, a całkiem sporo tych dętek sprzedałem.
Takie problemy natomiast miałem z maxxisem. Była taka partia gdzie wszystkie dętki przepuszczały.


A sprawdż jeśli sprzedajesz Geaxa , czy wentylki są dokrecone, u mnie były wszystkie luzne, od tej pory nie brałem od nich juz tych dętek.

W latach 90-tych kumpel sprowadził zza granicy dętki Ritcheya.
Wszystkie maiały w wielu miejscach niby dziurki, tzn jakby były ale ich nie było, tak do połowy grubości dętki i potrafiły w czasie jazdy pekać.
Oj sporo tego sie napsuło i nerwów także.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 05 grudzień 2009 - 18:42

a moze kumple z roboty robią sobie jaja i spuszczaja powietrze ;)

u2250y2014v3.gif


#8 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 grudzień 2009 - 19:29

A sprawdż jeśli sprzedajesz Geaxa , czy wentylki są dokrecone, u mnie były wszystkie luzne, od tej pory nie brałem od nich juz tych dętek.


Wszystkie mają się dobrze. Nic nie lata itd.



Dodaj odpowiedź