Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Wyborze Roweru Do 2500-2800 Zl.

Scott Kross Giant Trek Jamis Merida rower 2500 nowy rower

62 odpowiedzi w tym temacie

#41 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 13 lipiec 2015 - 20:20

Zaraz napiszę do nich konkretnego e-maila. 



#42 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 13 lipiec 2015 - 20:41

Nexer moje zdanie jest takie że, nie potrzebujesz szosy, ja do swojej pracy nie dojezdzam rowerem szosowym. Poszukaj jakiegoś dobrego roweru crossowego. Przy twojej wadze kwotę jaką posiadasz będzie bardzo trudno znależć satysfakcjonujący sprzęt.   Zadłużysz się na przeciętny rower i pozostanie tylko rozczarowanie.



#43 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 13 lipiec 2015 - 21:13

Dlaczego twierdzisz ze bedzie rozczarowanie....? Tiagra czy Sora dla zwyklego zjadacza chleba wystarczy. Mozna sie lansowac na wyzsza polke tylko czy mi tego potrzeba...? Realnie nie kupic rower by miec i sie pokazac. Mi ma on sluzyc na dojazd do roboty w jedna strone 21 km i w druga i jak znajde czas na male wyskoki po 60-80 km

#44 Dareek

Dareek
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 13 lipiec 2015 - 21:57

dwa grosze- mam T 500 ważę 95 kg - nic się nie gnie -  jedzie jak po szynach- tylko na początek należy dociągnąć koła bo po 1000 km lekko biły. JA polecam

Kolega ma 520 i żadnej różnicy nie odczułem.



#45 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:08

Chcesz posiadać rower na Tiagrze/ Sora, jak uwzgłednimy jeszcze dodatkowe zakupy jakie wynikają z posiadania szosy jak: 

-Pompka stacjonarna

-pompka awaryjna

-strój (  więcej niż jeden)

to budżet spokojnie urośnie ci do 3 tyś.

 

Czy cross/trekking za 3tyś nie był by lepszym rowerem do pracy. Moim zdaniem tak.

 

 



#46 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:13

Mam pompkę stacjonarną nie mam przenośnej do szosy, bo od górala nie obsłuży. Mam stroje ;)

Buty górskie sobie zaaplikuje i moje 540. Bidony też mam :D co jeszcze....?



#47 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:48

Czegoś tu nie rozumiem :/ Z jednej strony piszesz, że spoko wystarczy Ci Sora, a z drugiej stwierdzasz, że w Tribanie beznadziejnie gnie się rama pod naciskiem na korby. Hmm... Zresztą jeżeli masz takie subtelne odczucia to nie wiem po co tu szukasz pomocy, skoro 95% osób (w tym ja ;) ) zdaje się być w takim razie 'mniej wtajemniczonym' niż Ty.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#48 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 14 lipiec 2015 - 08:55

Najlpeij zbuduj sobie rower :D bedziesz mial wszytsko co chesz :D sztywny suport, super osrpzet, fajne kola :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#49 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 10:59

 

Czegoś tu nie rozumiem :/ Z jednej strony piszesz, że spoko wystarczy Ci Sora, a z drugiej stwierdzasz, że w Tribanie beznadziejnie gnie się rama pod naciskiem na korby. Hmm... Zresztą jeżeli masz takie subtelne odczucia to nie wiem po co tu szukasz pomocy, skoro 95% osób (w tym ja  ;) ) zdaje się być w takim razie 'mniej wtajemniczonym' niż Ty.

 

Wracając do Tribana 520 nie chcę go i kropka i na tym proponuję zakończyć temat tego roweru.

 

Najlpeij zbuduj sobie rower :D bedziesz mial wszytsko co chesz :D sztywny suport, super osrpzet, fajne kola :D

 

To jest fakt! Tylko, że wtedy ta kasa nie wystarczy o której mowa w temacie :D



#50 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:21

Wracając do Tribana 520 nie chcę go i kropka i na tym proponuję zakończyć temat tego roweru.

 

 

Tu w ogóle nie chodzi o Tribana, tylko o to, że wyrażasz opinie jak szosowiec z wieloletnim stażem, a jednocześnie szukasz rady odnośnie roweru do 2,5 koła. To się gryzie.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#51 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:40

Nie nie jestem szosowcem i dopiero chcę zacząć jeździć tego typu rowerem. Mam złe doświadczenia z rowerem MTB gdzie właśnie w identyczny sposób pływała mi rama Kelly's Salamandra 2004 gwoli jasności. Dlatego sprawdzam jak mam okazję czy jest mocne bujanie ramy w danym modelu. Odnoszę wrażenie, że nie mogę mieć swojego zdania tylko muszę stosować się do tego co piszesz. Zdaję sobie sprawę, że kwota jest mizerna jak na rower szosowy i tu się zgodzę w 100%. 



#52 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:50

Podsumowując nie kupisz nowego roweru na Tiagrze lub Sorze z widłem z kompozytu za te pieniądze. Nie wspominam o ramie bo nie kupisz porządnej i sztywnej ramy Alu za 2500 chyba, że cała kasę wydasz na samą ramę. Musisz szukać kompromisu. Wszystkie modele do 3000 tysi to osprzętowo prawie to samo jeśli chodzi o jakość i bierz to co cieszy Twe oko.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#53 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 11:56

To moje oko cieszy Rock Machine tylko nie wiem jak te ramy się mają bo nie mam gdzie sprawdzić. 



#54 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:02

Odnoszę wrażenie, że nie mogę mieć swojego zdania tylko muszę stosować się do tego co piszesz. 

? Czyli do czego niby? Zresztą napisałem, że nie masz co się stosować do żadnych porad, skoro masz taką eksperiencję.

Piszę tylko, że Twoje wypowiedzi sugerują duże doświadczenie i jeżeli nie na szosie - to zdobyte przy okazji kontaktu z innymi rowerami.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#55 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:11

Trochę tego doświadczenia jest, lecz szosa inny rower i szukam porad u bardziej doświadczonych w danym zakresie ;)

 

P.S Greek masz wiadomość



#56 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 16:47

Nie patrz na ceny katalogowe, po prostu zadzwoń i zapytaj co możesz dostać w tym budżecie :)

 

Doszły właśnie takie propozycje

fuji SPORTIF 2.3 model 2015 rozmiar 58  2300zl
fuji SPORTIF 2.1 model 2015 rozmiar 58  2750zl 



#57 SebaBDG

SebaBDG
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:38

Dosyć ciekawe ;>


Kross Grand Jocker > Unibike Crossfire GTS > Merida Speeder T1 > Scott Speedster 40


#58 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 14 lipiec 2015 - 17:40

Ten 2.1 mi się podoba to już są dwa. Teraz pytanie czy RM czy Fuji z większym parciem na ramę. 



#59 sumo

sumo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:23


i wróciły noname na ultegrze za 2600zł robione przez mifa.de , jest ich kilka na forum.

http://allegro.pl/ro...5531198401.html



#60 sumo

sumo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:24

i nic nie wpisalem;)

co mozecie powiedziec o tym rowerze z mifa.de?? na forum malo info znalazlem



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Scott, Kross, Giant, Trek, Jamis, Merida, rower 2500, nowy rower