Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór "kombajnu"


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 11 lipiec 2015 - 17:18

Witam serdecznie brać kolarską.

Piszę z zapytaniem o radę jaki zakupić "kombajn" pokładowy do mojego roweru, ale również innych aktywności.

Co rozumiem przez słowo "kombajn"? MIerzenie pulsu, GPS i zapis trasy, odczyt kadencji oraz wszystkie inne możliwe opcje. Niby niewiele, a jednak!

Obecnie jeżdzę z Sigmą 16.12 oraz GPSem w telefonie zapisującą trasę. Niestety ta opcja ma dwie wady. Po pierwsze nie ma odczytu HR, a po drugie często telefon mi gubi sygnał i trackery wychodzą z kosmosu (tak wiem, telefon można zmienić, jest to w planach... dalszych).

Zdecydowałem więc że zakupie coś porządnego, co starczy mi na lata i usatysfakcjonuje moje analityczne potrzeby (jestem statystycznym freakiem niestety).

Początkowo celowałem w jakieś urządzenie Garmina, jednakowoż dotarło do mnie również, że przecież też troszkę biegam, pływam, czasami wystartuję w triathlonie, więc może nie ma sensu kupować osobno pulsometru do biegania, a osobno do roweru, nie mówiąc o tym, że zadne z powyższych nie sprawdzi się w wodzie. Wtedy pojawiła się wizja zakupu Suunto Ambit 3 Peak. Właściwie ma wszystko, tylko chyba byłby problem z odczytem kadencji, prawda? No i cena., ale to pomneijszy problem 

Co byście drodzy forumowicze doradzili?

Moje priorytety

- dokładny zapis trasy z GPS

- pomiar HR

- kadencja

- uniwersalnosc (dobrze by bylo zeby wszystkie czujniki (hr, cad) byly w komplecie i nie musiał nic dokupywac 'osobno')

- niezawodnosc

Jeśli jest coś co spelnia moje oczekiwania, napiszcie prosze. Za wszytkie opinie serdecznie dziekuje.

 

pozdrawiam



#2 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 11 lipiec 2015 - 17:27

https://buy.garmin.c...prod137024.html

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka



#3 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 20:06

Jako ciekawostkę dodam, że do tego zegarka można dokupić uchwyt na kierownicę rowerową.

Nabazgrane na Note4 ...



#4 Gosc_Karuzelek_*

Gosc_Karuzelek_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2015 - 21:07

Jeśli masz mniejszy budżet to polecam Ci Garmina 310xt, też ma uchwyt rowerowy :)



#5 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 12 lipiec 2015 - 03:48

Dzięki za opinie.

Akurat budżet gra tutaj drugorzędną rolę, mam trochę dość półśrodków ;)

 

pozdrawiam





Dodaj odpowiedź