Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Roadlite Al 6.0


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 19:41

Witam wszystkich mam pytanie do posiadaczy tego modelu roweru lub znawców rozmiaru ram czy ten model w rozmiarze M bedzie odpowiedni dla wzrostu 180 i dł nogi 84? http://allegro.pl/ca...5558614276.html 2w2fqlj.png



#2 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 22 lipiec 2015 - 19:51

Rama 54 przy wzroście 180? Jeśli jesteś sprinterem o sylwetce rodem z World Touru to ok. ...jeżeli zaś chcesz jeździć komfortowo i długodystansowo to nie idź tą drogą 😀 teoretycznie okolice 56 raczej

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka



#3 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:28

Dzieki za szybka i rzeczowa odpowiedz bedzie to moja pierwsza szosa jazda raczej komfortowa i długodystansowa dlatego pytam przymierzałem tez scott speedster 20 w rozmiarze L i wydawoło mi sie ze jestem za bardzo wyciagniety a M nie było w sklepie dla porównania doznań.Na tym forum kolega Bartas 78 pisał o porównywalnym wzroscie do mojego i kupnie scotta własnie M górnej rury 545mm i ze jest idealnie,ja z rużnych kalkulatorów rozmiarów jestem dokładnie po srodku  54 i 56 a wielu mówi że pierwsza szose kupuje sie przewaznie za duża dlatego ja chciałbym kupic dobra :-D



#4 Wikt00r

Wikt00r
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 21:02

Mam identyczne wymiary: 180cm i noga 84-85.
Mam dwa Canyony: MTB GC AL SLX oraz szosa Endurace AL.
Obydwa w rozmiarze M są wręcz dla mnie szyte na miarę.

#5 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 21:50

Kolego Wikt00r czyli mam rozumiec ze ten rozmiar był by dla mnie dobry? Nie ukrywam że podoba mi sie ten rower i rozważam jego kupno,dlatego chciałbym być pewien że zrobie dobrze a nie mam mozliwosci przymiarki.



#6 Wikt00r

Wikt00r
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 07:47

Nie wiem czy będzie dobry. Popatrz na geometrie moich rowerów i wnioski wyciagnij sam. Zresztą jak sam kupowałem, to przy moich rozmiarach na innych forach wszyscy pisali, że mają M i jest ok.
Na 100% wiem, że MTB w rozmiarze L byłby za duży w przekroku.
Do szosy rozmiar L (już po zakupie swojej) przymierzyłem się na stoisku Canyona na jednym z maratonów PB i niby było ok, ale to bez dłuższej jazdy. Generalnie na szosie M jeżdżę i nie czuję żeby był za mały. Zrobiłem maksymalnie jednego dnia 150 km i było super, wiec ten rozmiar jest dla mnie ok.

#7 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2015 - 09:50

Na 100% wiem, że MTB w rozmiarze L byłby za duży w przekroku.
 

A koszulka XL za szeroka w klacie, tylko że to też nie ma nic wspólnego z tematem :P

 

A moja rada jest taka: zmierzyć się dokładniej niż tylko wzrost i przekrok.

 

http://www.competiti...orBike.jsp#type





Dodaj odpowiedź