Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełka Szosowe

jakie wybrać

1876 odpowiedzi w tym temacie

#41 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 listopad 2007 - 12:11

Aaaa o to Wam chodzi. To faktycznie im nie wyszło. Ale wysokie modele to klasa sama dla siebie, zarówno w wykonaniu jak i materiałach - skóra, alkantara (zamsz) :-P Nie widziałem w innych siodełkach tego.
Szkoda tylko, że te siodełka są dość cieżkie, ale coś za coś.
Co do SLR to raczej ludzie sa zadowoleni. O SLK napisze tyle, że o tym siodełku słyszałem chyba najbardziej skrajne opinie jakie słyszałem o jakim kolwiek siodełku.
Jednemu drętwieje, drugi jest w niebo wzięty. Osobiście nie jeździłem na nim.
Jeden kolega miał SLR GF i był średnio zadowolony, inny miał SLK i był bardzo niezadowolony. Zamienili sie siodełkami i obaj sobie bardzo chwalą je.
  • Mike0001 lubi to

#42 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2007 - 18:35

Ja jeżdżę na Flite TT. Jest zarąbiście twarde, ale na długich trasach się to docenia. Tak wygodnego siodełka w życiu nie miałem. Idealnie pasuje do pochylonej pozycji, nic się nie ociera, jest stosunkowo wąskie i przy tym wygląda przepięknie.

#43 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 15 listopad 2007 - 19:15

ja już kolejny sezon mam klasycznego slr`a 135g i jest dobrze :P

#44 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopad 2007 - 21:40

W szosie mam siodło decathlon Carbon Fiber Ti-tube siodło jest super wygodne, kształtami zbliżone do slr 135g, waży trochę więcej bo 190gr, ale przy cenie 99,95pln miażdży konkurencję 8-)

#45 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 16 listopad 2007 - 07:06

decathlon Carbon Fiber Ti-tube ... wygodne

zgadzam się, ale na dystansach 2-3 godzinnych (też mam takie). Długie supermaratony wymusiły na mnie znalezienie czegoś bardziej komfortowego,... stąd ten fi'zi:k.

pozdro horny

#46 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 16 listopad 2007 - 07:26

Ja jeżdżę na Flite TT. Jest zarąbiście twarde, ale na długich trasach się to docenia.

Po ilu kilometrach zaczynasz "czuć" zadek na tym siodełku? Ja zmieniłem już kilka a i tak powróciłem do pierwszego siodła. Mimo to dalej nie jest dobrze. Jestem mocno zdesperowany i zdecydowany wybulić kasę na coś, co po, np. 300 km., nie będzie mnie za mocno uwierało.

#47 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 listopad 2007 - 09:13

Ja jeżdżę na Flite TT. Jest zarąbiście twarde, ale na długich trasach się to docenia.

Po ilu kilometrach zaczynasz "czuć" zadek na tym siodełku? Ja zmieniłem już kilka a i tak powróciłem do pierwszego siodła. Mimo to dalej nie jest dobrze. Jestem mocno zdesperowany i zdecydowany wybulić kasę na coś, co po, np. 300 km., nie będzie mnie za mocno uwierało.


moze zle te siodla ustawiasz? zazwyczaj jak cos uwiera to znak, ze siodlo jest za wysoko, albo nos za bardzo zadarty.

u mnie na poczatku tez byl tak srednio.. troche zle ustawilem swego flite kit carbonio i podczas treningu musialem je doregulowac.

#48 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopad 2007 - 12:36

Zazwyczaj jestem w siodle niecałe 4h i tyłek nic a nic mnie nie boli, może to kwestia dopasowania. Nie jeździłem na nim dłużej niż 4h, ale podejrzewam, że komfort był by taki sam jak po pierwszych 4h.

#49 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 listopad 2007 - 13:13

Dodam, że na Arione siedziałem już kilka razy po 6,5h i jedyne co mnie bolało to stopy od pedałów SPD MTB i dłonie od kierownicy trochę mrowiły.

#50 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2007 - 14:34

A co powiecie o Selle Italia C2 GG i GF ? http://www.allegro.p...0&pay=0&order=p
Cena dobra, a jak się ma to siodełko w porównaniu do SLR, SLK i Flite? Ma może ktoś takie siodło?

#51 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 20:04

Ja jeżdżę na Flite TT. Jest zarąbiście twarde, ale na długich trasach się to docenia.

Po ilu kilometrach zaczynasz "czuć" zadek na tym siodełku? Ja zmieniłem już kilka a i tak powróciłem do pierwszego siodła. Mimo to dalej nie jest dobrze. Jestem mocno zdesperowany i zdecydowany wybulić kasę na coś, co po, np. 300 km., nie będzie mnie za mocno uwierało.


Na ostatnim rajdzie dookoła tatr jechałem na tym siodełku 213 km i nie czułem go w ogóle. Ale to może być wynikt siodełka + wkładki żelowej do pampersa

#52 rekoncept

rekoncept
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądabc

Napisano 18 listopad 2007 - 20:27

A co powiecie o Selle Italia C2 GG i GF ?

Siodełka C2 zbierają w sieci dość niepochlebne opinie. Sam na nim nie siedziałem.

#53 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 21:43

Czyli jak kupować to z najwyższej półkie...

#54 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 18 listopad 2007 - 22:27

Czy ktoś miał styczność z siodłem PRO condor TA?
Mam możliwość kupna tego w niewygórowanej cenie.

#55 rekoncept

rekoncept
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądabc

Napisano 18 listopad 2007 - 22:35

Czyli jak kupować to z najwyższej półkie...

Na wygodzie się nie oszczędza. Mój tyłek np. jest godzien siodełek z najwyższej półki ; )

#56 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 23:05

Ja miałem na początku San Marco Cuda ok 50zl, tylek bolał praktycznie po 30 min jazdy , oczywiście w spodenkach z wkładką, teraz mam Fizika Pave Sport i jest lepiej ale i tak po jakichś 1-2h czuję tyłek, więc muszę zmienić...

#57 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 18 listopad 2007 - 23:41

Ja miałem na początku San Marco Cuda ok 50zl, tylek bolał praktycznie po 30 min jazdy , oczywiście w spodenkach z wkładką, ..


zgadzam sie tez mialem to siodlo ale szybko sprzedalem.Cieżkie ,brzydkie i masakrycznie niewygodne!!

#58 ziemar

ziemar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądGóry Sowie

Napisano 22 styczeń 2008 - 10:35

spec avatar gel wersja starsza i ta z 2007 równie dobre na duzą i ciężka du.. polecam

#59 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 22 styczeń 2008 - 17:02

ja jestem dosc lekki - 50 - 60 kg : ) smigam na SKN i nie mam z nim zadnego problemu siedzi mi sie na nim doskonale jedyna wada to chyba tylko to ze napisy sie scieraja i warstwa zewnętrzna to taka jakby torebka foliowa :) ale mi to w jezdzie nie przeszkadza :P

#60 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 21:59

ja jestem dosc lekki - 50 - 60 kg : ) smigam na SKN i nie mam z nim zadnego problemu


- to potwierdza taką moją prywatną teorię, że SKN częściej pasuje użytkownikom o skromniejszej posturze ;-) do których sam się zaliczam.



Dodaj odpowiedź