Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Pozycją Po Zmianie Butów


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kryszy

kryszy
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 07:08

Mam problem, od początku roku jeździłem na szosie w butach MTB z pedałami SPD z tego względu, że miałem dwa rowery i wychodziło to taniej;] Jednak z czasem jak zakochałem się w kolarstwie szosowym to stwierdziłem, że czas kupić buty szosowe z blokami SPD-SL, bo jednak sztywna podeszwa inny transfer siły itp. I tu zaczyna się problem. Wczoraj pierwszy raz przejechałem się w nowym zestawie i zauważyłem, że nie do końca mi wygodnie, miałem ze sobą imbusy i co kilka km próbowałem korygować ustawienie bloków. Kiedy przesuwałem blok do przodu to miałem wrażenie, że za bardzo muszę usztywniać stopę podczas pedałowania, kiedy przesuwałem do tyłu to znów miałem wrażenie, że nie osiągam 100% mocy.

 

Dodatkowo po zmianie butów mam wrażenie, że siodełko mam za nisko ustawione. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? Czy to możliwe, że powinienem podnieść siodełko mimo, że przez kilka miesięcy jeździło mi się bardzo wygodnie w innych butach z innym systemem zatrzasków?

 

Co najgorsze po ok, 15 km pojawił się ból z przodu lewego kolana i delikatnie z przodu prawego kolana. Po zejściu z roweru miałem wrażenie, że kolano było obciążane inaczej niż do tej pory.



#2 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 lipiec 2015 - 07:28

Przy zmianie pedałów i butów powinieneś skorygować całą pozycję łącznie z siodłem góra-dół i przód tył o ile jest taka potrzeba. Ból kolana może się pojawić z powodu innej pracy nóg. Ciężko jest ustawić idealnie taką samą pozycję jak przy spd przesiadając się z SL. Ustaw neutralnie SPS Sl, siodło pod nowe pedały. Zrób kilka lekkich i niezbyt długich jazd lekko korygując ustawienie bloków aby jak najnaturalniej Ci się kręciło a kolana i mięśnie przywykną do nowej pozycji.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#3 kryszy

kryszy
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 07:56

Jestem w stanie w ogóle w jakiś sposób ustawić to siodło przód - tył? Bo z tego mi wygląda tak, jak bym w zasadzie nie miał żadnej możliwości regulacji.

 

post-10006-0-05716100-1426621149.jpg



#4 Rider

Rider
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 09:21

A od czego są te dwie rurki ? Luzujesz tą śrube i przesuwasz siodełko albo do tyłu albo do przodu .



#5 kryszy

kryszy
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 10:59

Domyślam się do czego są te rurki;] Jednak znacznik " |<-Max" pokazuje, że w zasadzie nie mogę już bardziej przesunąć siodełka do przodu. Chyba, że znacznik nie dotyczy dolnej "podkładki" tylko górnej. Sam nie wiem, ktoś mnie oświeci jak mam na to patrzeć:P ?



#6 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 10:59

A od czego są te dwie rurki ? Luzujesz tą śrube i przesuwasz siodełko albo do tyłu albo do przodu .

 

Koledze chyba chodzi o to że ma małe pole manewru.



#7 kryszy

kryszy
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 11:09

Koledze chyba chodzi o to że ma małe pole manewru.

Dokładnie :) Bo z tego co widzę to mam jakieś 0,5 cm regulacji przód tył.



#8 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 28 lipiec 2015 - 13:14

Dokładnie :) Bo z tego co widzę to mam jakieś 0,5 cm regulacji przód tył.

 

 

ja bym sie tym nie przejmowal, jeśli to ciezkie siodlo, stalowe pręty to nic im się nie stanie od przesunięcia 1cm od konca tej skali





Dodaj odpowiedź