Skocz do zawartości


Zdjęcie

Istebna - Road Trophy - Start Wspólny?

roadmaraton wyścig etapowy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 28 lipiec 2015 - 10:42

Witam,

 

ciekawi mnie ten wyścig etapowy dla amatorów z cyclu Road Maraton, choć trochę kosztuje.

 

Nie do końca rozumiem, jaki będzie start etapów poza pierwszym, który jest czasówką:

 

 

Zawodnicy wyruszają na trasę każdego etapu ze startu wspólnego, chyba że liczba zawodników przekroczy dopuszczalną pojemność odcinka startowego – w tej sytuacji organizator zastrzega sobie prawo do organizacji startu w dwóch grupach startowych połączonych kategorii.

 

Po przejechaniu odcinka startowego w charakterze „trasy honorowej” zawodnicy zobowiązani są do poruszania w grupach nie większych niż 15-osobowe przemieszczających się w odstępach nie mniejszych niż 200 m zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Ruchu Drogowego.

 

Czy start jest wspólny i charakter górski tras sam wyselekcjonuje takie 15-osobowe grupy? Czy może jednak będą grupy startowe 15-osobowe (losowe? według klasyfikacji?), tak jak w drugim cyklu dla amatorów, supermaratony.org?



#2 Rider

Rider
  • Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:13

Na moje to troche wałek wyciety jest. Niby start wspólny a potem będą dzielić po 15 osób wiec na starcie juz masz strate do tych co poszli w pierwszych grupach. Na dodatek mozesz trafić do słabszej grupy która nie bedzie szła tak mocno jak pozostałe i twój wynik tez bedzie gorszy. Za taka kase zeby nie zagwarantować przejazdu dla całego peletonu to paranoja jakas .  



#3 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 19:05

Ciekawi mnie jak beda egzekwowali na trasie ilosc zawodnikow w grupach?

#4 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 lipiec 2015 - 20:54

Pewnie nie będą, ale punkt w regulaminie taki być musi. Ale to tylko moje zdanie. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#5 jarekdre

jarekdre
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:20

Wie ktoś jakie jest przewyższenie tego maratomu na road trophy w drugim dniu imprezy? bo na mapce 4600......!!!

Żle chyba czytam...



#6 jarekdre

jarekdre
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:39

Witam,

 

ciekawi mnie ten wyścig etapowy dla amatorów z cyclu Road Maraton, choć trochę kosztuje.

 

Nie do końca rozumiem, jaki będzie start etapów poza pierwszym, który jest czasówką:

 

 

Czy start jest wspólny i charakter górski tras sam wyselekcjonuje takie 15-osobowe grupy? Czy może jednak będą grupy startowe 15-osobowe (losowe? według klasyfikacji?), tak jak w drugim cyklu dla amatorów, supermaratony.org?

 

Start jest wspólny, Istebna to mała miejscowość w górach,peleton się rozciąga i ...obowiązują przepisy ruchu drogowego.Taki start był np.na Pętli beskidzkiej.Początek maratonu przebiega po mało ruchliwych drogach i nie ma problemu,ale należy pamiętac ,że ruch jest otwarty i trzeba się pilnować.

 

 Jechałem w kilku pętlach beskidzkich ,w tym roku pojadę road trophy i mogę szczerze polecić te imprezy.órganizacja bardzo dobra ,a górki bardziej wymagające niż na Dolnym Śląśku .Fajnie jest w Beskidach  i zawsze chętnie tam wracam+ fajna atmosfera i fajni ludzie.

 

 


  • Leopejo lubi to

#7 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 29 lipiec 2015 - 09:42

Wie ktoś jakie jest przewyższenie tego maratomu na road trophy w drugim dniu imprezy? bo na mapce 4600......!!!

Żle chyba czytam...

 

Profil tego etapu w ogóle nie działa od 10. do 80. kilometra. Stworzyłem mapke na bikeroutetoaster.com i wyszło mi 136 km długości i 1830 m przewyższenia. 





Dodaj odpowiedź