Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanie Z Koła Fsa Vision Team 30


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kholbee

kholbee
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądTarnów

Napisano 28 lipiec 2015 - 18:36

Po przejechaniu około 1000 km na nowych kołach FSA Vision Team 30 z tylnego koła zaczęły wydobywać się dziwne trzaski. Serwisant podokręcał co można, szprychy, kasetę i trzaski nadal są. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny ? Dodam, że trzaski pojawiają się przy jeździe z kadencją pow. 75 obrotów. Przy twardej jeździe na podjazdach nic nie słychać. Waga jeźdźca to 70 kg.



#2 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 28 lipiec 2015 - 19:06

A może te dźwięki są z obluzowanego choćby o 2 Nm lewego ramienia korby? W 90% przypadków tak miałem i jak stawałem na korbach znikały.

No chyba że łożyska siadły.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3 kholbee

kholbee
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądTarnów

Napisano 28 lipiec 2015 - 19:10

Korba nie ma nic do tego, bo po podmianie koła w moim rowerze nic nie strzela, a w rowerze gdzie wkładam "strzelające" koło, strzela :)



#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:22

Polecane jest zaaplikowanie po kropli olejku na miejscach styku nypel-obrecz i szprycha-piasta, skrzyżowanie szprych,

tylna oś-trójkąt ramy-zacisk, też warto tam zajrzec

 



#5 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 28 lipiec 2015 - 23:59

U mnie był ten sam problem. Powodował go luz w tylnym kole na łożyskach maszynowych. Mocniej te koło skontrowałem żeby nie było luzu i trzasków nie ma.


  • kholbee lubi to

#6 kholbee

kholbee
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądTarnów

Napisano 30 lipiec 2015 - 19:07

Julkos, dzięki za poradę, to było właśnie to :)


  • Julkos lubi to



Dodaj odpowiedź