Skocz do zawartości

Zdjęcie

Frameset Koga - Warto?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:41

Czołem
Chciałbym się zapytać czy warto wziąć taki frameset szosowy Koga za 280 zł, coś może bym utargowal. Ogólnie wie ktoś jak jest z takimi ramami na przestrzeni dziejów bo zakładam ze rama z lat 80-90 jest. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Sprzedawca informuje ze rama noe jest nigdzie walnieta i peknieta. Waszym zdaniem warto?
Pozdrawiam

#2 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 14:04

Warto, sam bym taką przygarnął :) spróbuj stargować do 200zł

#3 Siara_iwj

Siara_iwj
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądSheffield

Napisano 31 lipiec 2015 - 23:54

Jeśli tylne widły mają 130mm i rozmiar pasuje, to brałbym w ciemno. Koga robiła świetne ramy. Można zrobić na niej piękną szosę, a nie takiego hipsterskiego ogryzka.

23k3loh.jpgLekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman mwxj52.jpg

#4 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:08

Jadę dziś przymierzyć i mam nadzieje kupić ale z wymiarów mój rozmiar
Podsiodlowa idealna a pozioma ciut krótsza niż mam teraz, baza kół 99cm wiec ekstra . W zestawie są stery shimano 600. Właśnie też myślę nad piękną szosą ale najpierw chyba hipsterski ogryzek będzie. To standard w tych ramach ze jest wewnętrzne prowadzenie linki tylnego hamulca?
Dzięki za opinie chłopaki :) sprawdzę czy nie jest peknieta i biorę!

#5 Siara_iwj

Siara_iwj
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:37

Wewnętrzne prowadzenie miały już niektóre ramy na początku lat 80. Może nie standard, ale był szpan.

23k3loh.jpgLekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman mwxj52.jpg

#6 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:19

Witaj, rama faktycznie pochodzi z początku lat 90-tych (ok. 1991). Stal cro-mo Hardlite FM-2, wyżej był stop FM-1. Koniecznie sprawdź stan tych gumowych przelotek do prowadzenia pancerza hamulcowego wewnątrz rury. W mojej ramie Koga-Miyata się rozsypały przy próbie wyjęcia (sparciały), a nowe są praktycznie nieosiągalne.  Swoje musiałem sprowadzić z Holandii i są plastikowe (może i lepiej).

#7 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:24

@elessar, dzięki wielkie za informacje! Sprawdzę to! Ew.jaki był koszt tych przelotek?

#8 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:11

Przelotki nie były drogie - ok 1 EUR za szt. Natomiast koszt przesyłki to 10 EUR;-)

#9 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:19

To spokojnie. A jest coś poza tym na co powinienem zwrócić uwagę?

#10 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:43

Poza tym nic szczególnego, standardowo trzeba sprawdzić stan ramy, tj. ewentualne wgniotki, pęknięcia itd. Mufa suportu to w tych ramach standardowo BSA. W mojej (rocznik 1992) tylne widełki mają rozstaw 130 mm. W mojej ocenie są to solidne ramy o zwartej geometrii. Swoją zabezbieczyłem od wewnątrz antykorozyjnie (WD40).

#11 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 12:53

Dołączona grafika
Jedyny mankament, ale byłem właśnie w serwisie i koleś mi powiedział ze to solidna rama i żebym się nie przejmował a drugi ze jak to cro-mo to w ogóle żebym olał. 220 zł ze sterami i sztyca. Roztaw tył ma 126 a na hipsterski ogryzek mi pasuje.

Dodaj odpowiedź