Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frameset Koga - Warto?


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:41

Czołem
Chciałbym się zapytać czy warto wziąć taki frameset szosowy Koga za 280 zł, coś może bym utargowal. Ogólnie wie ktoś jak jest z takimi ramami na przestrzeni dziejów bo zakładam ze rama z lat 80-90 jest. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Sprzedawca informuje ze rama noe jest nigdzie walnieta i peknieta. Waszym zdaniem warto?
Pozdrawiam

#2 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 14:04

Warto, sam bym taką przygarnął :) spróbuj stargować do 200zł



#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 31 lipiec 2015 - 23:54

Jeśli tylne widły mają 130mm i rozmiar pasuje, to brałbym w ciemno. Koga robiła świetne ramy. Można zrobić na niej piękną szosę, a nie takiego hipsterskiego ogryzka.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#4 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:08

Jadę dziś przymierzyć i mam nadzieje kupić ale z wymiarów mój rozmiar
Podsiodlowa idealna a pozioma ciut krótsza niż mam teraz, baza kół 99cm wiec ekstra . W zestawie są stery shimano 600. Właśnie też myślę nad piękną szosą ale najpierw chyba hipsterski ogryzek będzie. To standard w tych ramach ze jest wewnętrzne prowadzenie linki tylnego hamulca?
Dzięki za opinie chłopaki :) sprawdzę czy nie jest peknieta i biorę!

#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:37

Wewnętrzne prowadzenie miały już niektóre ramy na początku lat 80. Może nie standard, ale był szpan.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:19

Witaj, rama faktycznie pochodzi z początku lat 90-tych (ok. 1991). Stal cro-mo Hardlite FM-2, wyżej był stop FM-1. Koniecznie sprawdź stan tych gumowych przelotek do prowadzenia pancerza hamulcowego wewnątrz rury. W mojej ramie Koga-Miyata się rozsypały przy próbie wyjęcia (sparciały), a nowe są praktycznie nieosiągalne.  Swoje musiałem sprowadzić z Holandii i są plastikowe (może i lepiej).



#7 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:24

@elessar, dzięki wielkie za informacje! Sprawdzę to! Ew.jaki był koszt tych przelotek?

#8 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:11

Przelotki nie były drogie - ok 1 EUR za szt. Natomiast koszt przesyłki to 10 EUR;-)

#9 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:19

To spokojnie. A jest coś poza tym na co powinienem zwrócić uwagę?

#10 elessar

elessar
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:43

Poza tym nic szczególnego, standardowo trzeba sprawdzić stan ramy, tj. ewentualne wgniotki, pęknięcia itd. Mufa suportu to w tych ramach standardowo BSA. W mojej (rocznik 1992) tylne widełki mają rozstaw 130 mm. W mojej ocenie są to solidne ramy o zwartej geometrii. Swoją zabezbieczyłem od wewnątrz antykorozyjnie (WD40).

#11 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpień 2015 - 12:53

Dołączona grafika
Jedyny mankament, ale byłem właśnie w serwisie i koleś mi powiedział ze to solidna rama i żebym się nie przejmował a drugi ze jak to cro-mo to w ogóle żebym olał. 220 zł ze sterami i sztyca. Roztaw tył ma 126 a na hipsterski ogryzek mi pasuje.

#12 Gosc_rednos_*

Gosc_rednos_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2015 - 12:00

Czy mi się wydaje, czy to są pęknięcia?



#13 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpień 2015 - 13:56

Tak i to poważne jak się okazuje. Rama wraca dziś do poprzedniego właściciela.

#14 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 sierpień 2015 - 14:11

Sprzedawca podobno pisał, że rama nie walnięta. Takich tylko tłuc po pysku aź równo zsinieje...

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#15 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 14:15

Mi to nie wygląda na walnięcie, prędzej wada fabryczna, albo jakiś majster sam robił sobie dziurki na linkę w ramie, bo jeśli mam być szczery z takim "wejściem" wykonanym z tworzywa się jeszcze nie spotkałem, zawsze widywałem stalowe.



#16 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpień 2015 - 17:45

Naprawa u Rychtarskiego 300zl, inny gościu napisał ze nie opłaca się naprawiać. Moim zdaniem rama jak się przyjrzałem walnieta jest. Ale zwrot odbył się bez problemu.

#17 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 sierpień 2015 - 17:46

I to prowadzenie linek oryginalnie takie jest.

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 sierpień 2015 - 06:28

Swoją zabezbieczyłem od wewnątrz antykorozyjnie (WD40).

WD40 NIE zabezpieczy antykorozyjnie. Nie do tego służy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:06

Ten frameset kojarzę, bo  taką KM na FM-2 posiadam:

 

kogazpulpitem.jpg

 

Jest ciężka jak diabli, ale mnie to akurat najmniej przeszkadza. Do czego zmierzam? Mianowicie nie spotkałem jak na razie żadnej na tej ramie która miała prowadzone linki wewnątrz ramy, wygląda mi to na jakąś rzeźbę. Ktoś usunął oczka, a w ich miejscu wstawił co wstawił i jakimś trafem rama się sypnęła. Nowsze wersje oczka miały pod spodem.

 

Koga%20016.JPG


CykloOpole !!! :)


#20 Hipolit.X

Hipolit.X
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 12:23

Sprzedawca podobno pisał, że rama nie walnięta. Takich tylko tłuc po pysku aź równo zsinieje...

 

Nie sądzę, zeby rama była walnięta. Geometria jest idealna, rury i widelec idealnie proste. Jeździłem na tej ramie prawie trzy lata, sądząc, że to zadrapania od nieumiejętnie podważanych stoperów pancerzy. Na ramie nie ma też wgnotek. Kolega Monowiec widzał ramę przed zakupem, rozmawialiśmy o tym uszkodzeniu, wział ramę świadomy jej stanu, prosząc o obniżkę z racji wątpliwości wzgledem tych rys. Po dwóch dniach zdecydował się zwrócić. Nie robiłem problemu, oddałem pieniądze. Proszę zatem swoje refleksje o sinieniu zachować dla siebie.





Dodaj odpowiedź