Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kłopoty Siodełkowe


22 odpowiedzi w tym temacie

#1 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 15:59

Cześć,

mam problemy związane z siedzeniem na rowerze (nie jestem w stanie stwierdzić, czy to siodełko, spodenki, czy jeszcze coś innego). Na obecnym (jak na zdjęciu z linku)

https://s0.bukalapak...14510083618.jpg

czasami siedzi mi się świetnie, nic nie uwiera, nie boli. Innymi razy jest stosunkowo znośnie, pomaga wstanie co 5 minut na ok. 10 sek., czasami nie da się jechać, ból wewnętrznych okolic kości kulszowych. Czasami pojawia się dyskomfort okolic prostaty.

 

Siodełko o nazwie "Giant Velo", z tegorocznego Gianta TCR SLR

 

W którą stronę mam iść? Spodenki mają rok, najlepsza wkładka z decathlonu. Siodełko do czasu także wydawało się ok, lecz teraz sam już nie wiem.. 

 

Pozdrawiam.


Nie sprzęt lecz technika...

#2 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2015 - 16:58

Masz je w rowerze poziomo? Nie za bardzo do tyłu? Może ktoś Cię poobserwuje w czasie jazdy?



#3 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:27

Mam to samo siodełko i zrobiłem już na nim 18.642 km. To wyjątkowo paskudne siodło. Bardzo niewygodne. Napiszę Ci co Cię czeka.

Na początku boli wszystko. Kości, prostata, mięśnie zwieracza, jelito, włosy, wszystko :D. Dupsko drętwieje – istne tortury. Po jakimś czasie bóle ustępują, ale w kroczu robią się najpierw po jednej stronie moszny, a potem po drugiej, zgrubienia. Takie gruczolaki w skórze. Piecze to jak jasny gwint, ale trzeba swoje odcierpieć. Jak i ten ból pokonasz, krosty się wchłoną i siodło będzie dopasowane, ergonomiczne, jakby skrojone dla Ciebie. :D


  • marian666 lubi to

#4 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:40

Miałem to siodełko i na tym jeździć się nie da. Jest moim zdaniem za długie, za miękkie, z nieprzyjemnego sztucznego materiału gdzie klejnoty się gotują. O wadze tego kowadła nie wspomnę. Próbowałem się do niego przyzwyczaić, lecz się nie dało i tyłek palił już po 40-50 km. Jak je zmieniłem, to jazda stała się od razu przyjemniejsza i przestałem się wiercić na siodełku. Ja zalecam zmianę, bo o jajka trzeba dbać ; )

#5 LawinaPytań

LawinaPytań
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:19

Siodełko oczywiście jest poziomo, zasięgnę rady fachowca.

 

Dzięki za odpowiedzi :)


Nie sprzęt lecz technika...

#6 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 10:12

Miałem to siodełko i na tym jeździć się nie da. Jest moim zdaniem za długie, za miękkie, z nieprzyjemnego sztucznego materiału gdzie klejnoty się gotują. O wadze tego kowadła nie wspomnę. Próbowałem się do niego przyzwyczaić, lecz się nie dało i tyłek palił już po 40-50 km. Jak je zmieniłem, to jazda stała się od razu przyjemniejsza i przestałem się wiercić na siodełku. Ja zalecam zmianę, bo o jajka trzeba dbać ; )

To pochwal się jakim siodełkiem się wyleczyłeś?



#7 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 12 sierpień 2015 - 16:17

To pochwal się jakim siodełkiem się wyleczyłeś?

 

Siodełko, które używam obecnie i polecam, to BBB Arrow Anatomic BSD-60, białe. Kupowałem na szumgum.com, coś za 300 zł, co moim zdaniem jest bardzo dobrą relacją pomiędzy jakością a ceną.



#8 whitearrow

whitearrow
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 12 sierpień 2015 - 16:27

Ja siedzę na Fizik Antares Mg i wszystko przez ostatnie 3tys km było super ale ostatnio przestaję mieć czucie w kroczu. Wystarczy że wstanę na 10sec i już jest ok więc to jakiś ucisk. Siodełko ustawione na 0st. Wkładka żelowa dolomiti zoncolan bardzo wygodna. Zastanawiam się nad zmianą na jakiś model z zagłebieniem w środku (z kanałem).

#9 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 12 sierpień 2015 - 17:38

No i z takich właśnie przyczyn używam siodełka z dziurą. Minusów nie widzę, a problemów z drętwieniem nie mam i liczę, że tak pozostanie. Lepiej prostaty nie drażnić ;-) Argumentem za, jest też wentylacja, szczególnie w okresie letnim.

#10 sempik

sempik
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 21:00

whitearrow, spróbuj delikatnie pochylić do przodu, tzn dziób w dół. Prawdopodobnie i tak nie pomoże... sporo experymentowałem i skończyłem na max flite gel flow od Selle Italia. Dodam że zad mam zacny, bo i waga słuszna, trzycyfrowa.



#11 whitearrow

whitearrow
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 12 sierpień 2015 - 21:03

Próbowałem pochylić ale już przy 4 st sie zsuwam a i tak drętwieje. Trzeba zmienić kanapę. Nie chodzi o to żeby była miękka tylko z innym profilem. Szkoda bo siedzi mi się bardzo komfortowo.

#12 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 06:27

To może spróbuj w pierwszej kolejności Fizik Antares VS. Zamiast dziury ma dosyć głęboki kanał, który teoretycznie powinien Ci ulżyć.

#13 Semtex

Semtex
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 12:42

Przecież np Fizik ma program w którym za darmo przynajmniej w Poznaniu potestowałem sobie rożne siodełka , pozdr

#14 Gosc_gocu_*

Gosc_gocu_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2015 - 13:57

No i z takich właśnie przyczyn używam siodełka z dziurą. Minusów nie widzę,

[ciach]

Lepiej prostaty nie drażnić ;-)

 

Niestety, kiedy zdarzy ci się kiedyś jechać mokrą drogą i przy bardzo niskiej temperaturze to twoja prostata nieźle oberwie - lodowata woda wlatuje przez tę dziurę i moczy pampersa - a lodowaty okład  tym miejscu może skończyć się zapaleniem prostaty. Nie teoretyzuję. Polecam zaklejenie tej dziury od spodu srebrną taśmą jak tylko zrobi się zimno jesienią.


  • astronom lubi to

#15 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2015 - 15:31

Gocu, dlatego ja uważam, że tylny błotnik na sztycy jest nieodzowny do jazdy w deszczu lub choćby po mokrej drodze, choć tak bardzo psuje według niektórych ortodoksów optykę szosówki.

Akurat obecność dziury w siodełku lub jej brak wiele tu nie zmienia - bez błotnika tyłek i plecy i tak będą mokre.



#16 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 14 sierpień 2015 - 15:43

Niestety, kiedy zdarzy ci się kiedyś jechać mokrą drogą i przy bardzo niskiej temperaturze to twoja prostata nieźle oberwie - lodowata woda wlatuje przez tę dziurę i moczy pampersa - a lodowaty okład  tym miejscu może skończyć się zapaleniem prostaty. Nie teoretyzuję. Polecam zaklejenie tej dziury od spodu srebrną taśmą jak tylko zrobi się zimno jesienią.

 

Ja na zimę nie zalepiam dziury w siodełku, bo funkcję ochronną od wody pełni w tym miejscu torebka podsiodłowa. Zresztą woda z tylnego koła leci na plecy i tyłek, a pampers nasiąka od góry i tak w końcu jest cały mokry. Nie jest to przyjemne, ale często nieuniknione jak się jeździ na rowerze jesienią, czy zimą, zresztą latem też.  



#17 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 14 sierpień 2015 - 16:04

RAFA.S, nie jest nieuniknione, wystarczy coś takiego:

http://pigseyecyclis...-fender-review/

I torebkę podsiodłową będziesz miał czystą.

Waży toto około 100 g, zapina się w sekundę i kosztuje nawet poniżej 50 zł.

 



#18 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 14 sierpień 2015 - 20:23

Marvelo, nie mówię nie błotnikom montowanym na sztyce, tylko  u mnie jest mały kłopot, bo o ile się rozglądnąłem pobieżnie po sieci, to są one przystosowane do sztyc standardowych, czyli okrągłych. Ja mam obecnie Gianta tcr`a gdzie sztyca jest karbonowa i w kształcie zbliżonym do trójkąta. Jak gdzieś przypadkiem znajdę coś pasującego, to może sobie sprawię, chociaż na stylu faktycznie się traci ; -)



#19 christophorus

christophorus
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 11:44

Przecież np Fizik ma program w którym za darmo przynajmniej w Poznaniu potestowałem sobie rożne siodełka , pozdr

W którym konkretnie sklepie?



#20 Semtex

Semtex
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 16:50

Euro bike , Poznań ul starołęcka 18 , pozdr



Dodaj odpowiedź