Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Dancelli


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:31

Hej, pomożecie znaleźć w internecie informacje na temat tej ramy: http://pokazywarka.p...zdjecie15764981

Z jakich rurek zrobiona, jakieś fotki jak wyglądał oryginalny rower na tej ramce i ogólnie, czy jest warta tego, żeby doprowadzić ją do perfekcyjnego stanu i złożyć piękną szosóweczkę na włoskich częściach dla mojej dziewczyny :)



#2 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:34

Ok to może inaczej, ma ktoś jakieś namiary na stronę gdzie jest jakaś rozpiska jakie rurki, są w ramach o konkretnej średnicy rury podsiodłowej?



#3 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 10 sierpień 2015 - 07:50

Raczej nikt Ci tego nie powie... średnica rury podsiodłowej nie ma tu znaczenia... Zważenie ramy pomoże "przybliżyć" temat z jakiego materiału jest wykonana.



#4 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 19:03

To ktoś wprowadził mnie w błąd. W takim razie kupuję wagę hakową i sprawdzę.



#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2015 - 21:12

Wewnętrzna średnica rury podsiodłowej może być (choć nie musi) w jakimś stopniu wyznacznikiem jakości ramy. Ponieważ większość stalowych ram ma zewnętrzną średnicę 28,6 mm to im grubsza sztyca, tym bardziej wycieniowana (czyli zwykle z lepszego materiału) rurka podsiodłowa. 

http://www.bikeforum...be-quality.html

Niektóre ramy mają rurki podsiodłowe o zmiennej zewnętrznej średnicy, lub oversized i wtedy może wchodzić nawet sztyca grubsza niż 27,2 mm. 

W tanich, ciężkich ramach często spotyka się sztyce 25,4.

Moja stara szosówka MBK (stal hi-ten) miała 25,8, góral Bianchi i cross Brennabor  (te są już z cr-mo i dosyć lekkie) mają sztyce 26,4 , a obecna szosówka Jamis (waga 1880 g, cr-mo 4130)- 26,6 (w większych rozmiarach 27,2).


  • flamner lubi to

#6 flamner

flamner
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 05:20

Dzięki za odpowiedź! Podsiodłowa ma średnicę 25,4(wewnętrzną), tak jak moja gazela na reynoldsach 501. Teraz kwestia wagowa, wiadomo im lżejsza tym lepszy materiał, ale jak w tym przypadku rozróżnić np reynoldsa 501 od 531, da się?





Dodaj odpowiedź