Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedys Jezdzilo Sie Na 18Mm...


79 odpowiedzi w tym temacie

#41 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 wrzesień 2015 - 08:42

Najpierw były stalowe szosy na oponkach jak w rowerze miejskim, potem oponki chudły, potem doszły jeszcze aluminiowe ramy. Alu rama i wąskie oponki i było TWARDO. Przyszły ramy karbonowe komfort się znacznie poprawił, koła karbonowe (na szytce to już luksus), ale tego jeszcze mało teraz trzeba mieć grubsze oponki bo przecież twardo :) Kult sztywności zamieniliśmy na kult wygody.

 

Większość odczuwająca te super różnice zmienią z gorszych wąskich na szersze lepsze to jak nie ma być lepiej :)

Jak będę zmieniał koła to pewnie kupie coś szerszego bo takie będą standardowo na rynku. Na razie pozostaję przy 21-22-23mm bo takie mam koła .


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#42 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2015 - 10:53

. 23 nie jest używane  w ProTour czy wam się to podoba czy nie chłopaki  z GCN robili  w tym temacie wywiady przed startem imprez. I skoro Zawodowcy ułatwiają sobie życie używając 25 c tomy purystyczni amatorzy mamy sobie je utrudniać.

 

yyy.....Ty tak serio? Czy na potrzeby "net - przepychanki"? Czy Ty po za oglądaniem GCN czasami bywasz na realnych wyścigach?

 

ja ze swojego bardzo skromnego doświadczenia wiem że na 100% używane są 23C, pierwszy przykład z brzegu MP w Sobótce ostatnie, gro zawodników elity miało 23C, w tym także Ci z "pro-tour", powiedzmy "pół-na pół" z 25C.

W Sobotę pojeżdżę znów z Bartkiem Huzarskim i pewnie znów zobaczę 23C ..... Bartek na bruki Belgi zabrał 25C kilka tygodni temu.

 

No offence, ale wyczuwam zbędne zacietrzewienie .....i "kopanie się" kto ma więcej racji zawartej w racji ....


  • astronom lubi to

#43 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 15:03

Krótkie pytanie odnośnie MP w Sobótce w tym roku. Na jakich szynkach jakiej szerokości jechało CCC ?? Na wyścigu amatorów byłem elicie kibicowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#44 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 29 wrzesień 2015 - 15:45

Może mi ktoś wytłumaczy, bo nie wiem czy dobrze którąś z poprzednich wypowiedzi zrozumiałem. Czy jak jeżdżę na kołach, powszechnie uznawanych za szosowe (Mavic, modele Ksyrium ELITE oraz SL), to nie powinienem zakładać opon o szerokości 25 mm, bo będzie niezbyt dobrze pracowała przy takiej obręczy ?  - Uuuffffff  i całe szczęście, nie muszę zmieniać. I będę miał wymówkę, że choć opony 23 mm są passe, to dalej na niech będę jeździł. Sorry, takie mam obręcze  :D


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#45 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 16:18

Krótkie pytanie odnośnie MP w Sobótce w tym roku. Na jakich szynkach jakiej szerokości jechało CCC ?? Na wyścigu amatorów byłem elicie kibicowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

25 mm


Kudos!


#46 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:27

Szytkach oczywiście:-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#47 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:30

Może to były kabanosy, bo skąd niby takie cienkie szynki /brak emotikon/? A dobre to, co komu pasuje.  pozdr



#48 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:44

Krótkie pytanie odnośnie MP w Sobótce w tym roku. Na jakich szynkach jakiej szerokości jechało CCC ?? Na wyścigu amatorów byłem elicie kibicowałem.
 

 

W brawurowy sposób obaliłeś moją tezę jakoby ktokolwiek używał 23c, gratuluję, "jesteś zwycięzcą" ....



#49 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:52

hehe, a ja znam osoby, które MP elity jechały na oponach... w dodatku 23mm, może dlatego nie ogolili tam nic ;)



#50 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 18:17

CCC jechało na 28 c ale to nie ma żadnego znaczenia ktoś wyżej fajnie podsumował każdy jeździ na czym mu pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#51 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 18:21

Obejrzałem wszystkie rowery na TdP i wszystkie bez wyjątku były na 25mm, wyjatkiem jest AG2R oni maja szytki Schwalbe One 24mm, ale to zapewne kwestia nazewnictwa...


  • mikroos lubi to

Kudos!


#52 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 29 wrzesień 2015 - 19:19

To mało precyzyjnie obejrzałeś.

Wszystkie rowery Katiuszy i Cannondale, które stały na  Mavic CCU były na szytkach 22 i 23mm.



#53 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 29 wrzesień 2015 - 19:21

yyy.....Ty tak serio? Czy na potrzeby "net - przepychanki"? Czy Ty po za oglądaniem GCN czasami bywasz na realnych wyścigach?
 
ja ze swojego bardzo skromnego doświadczenia wiem że na 100% używane są 23C, pierwszy przykład z brzegu MP w Sobótce ostatnie, gro zawodników elity miało 23C, w tym także Ci z "pro-tour", powiedzmy "pół-na pół" z 25C.
W Sobotę pojeżdżę znów z Bartkiem Huzarskim i pewnie znów zobaczę 23C ..... Bartek na bruki Belgi zabrał 25C kilka tygodni temu.
 
No offence, ale wyczuwam zbędne zacietrzewienie .....i "kopanie się" kto ma więcej racji zawartej w racji ....


No i na FB pisał Huzar że 25 to było za mało bo się topiły w błocie i następnym razem zakłada 28. :D
Focus user! :-P

#54 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 29 wrzesień 2015 - 19:50

W powiecie tarnowskim, gorlickim, jasielskim, sądeckim oraz w Biesach i ogólnie na Pogórzach asfalt jest gładki jak ... i 23 są w sam raz. W przyszłym sezonie zaczynam jeździć na 20-22.

Natomiast drogi podhalańskie mają chropowata strukturę i 23 jest na nie za chuda. 25 musi być żeby nie zwariować jeżdżąc tam codziennie. 


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#55 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 30 wrzesień 2015 - 00:54

A ja patrzyłem na Ślężańskiego mnicha z 2012r. i wiekszość z zawodników CCC jechało na ciężkich 1875g campagnolo khamsinach z badziewnymi oponami 23mm maxxis refuse 275g. No i bez problemów dojechali w peletonie, ba nawet atakowali :D

 

Moim zdaniem do kół pod opone 14-15C (mavic, fulcrum itp.) zewnętrzna szerokość felgi 19-21mm bez sensu jeździć na oponach 25mm. Sam tak jeździłem przez ponad rok i balon był spory na takiej feldze. Teraz znowu przesiadłem się na 23mm i jest lepiej. Komfort prawie taki sam, waga opony mniejsza, balonika nie ma tylko opona dobrze dopasowana do felgi, opory aero mniejsze bo i z taką felgą jest bardziej kształt U. Myślę, że co do szytek to tylko i wyłącznie 25mm gra rolę, natomiast w oponach nie ma sensu kupować szerszej i na dodatek cięższej felgi powyżej 21mm szerokości zew, a do tego szerszej opony 25mm skoro i tak koła pod opone są sporo cięższe od tych szytkowych i nie ma co na wyścigi kupować cięższych i szerszych obręczy jak i opon.  Dlatego na wyścigi szytka 25mm, a opony 23mm !



#56 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 06:31

Julek to był rok 2012 w 2015 jechali na Szytkach o szerokości 28.. To jest typowe zjawisko w Pl chwalić tylko i wyłącznie to na czym sie samemu jeździ moje koła pod oponę ważą 1390 gram do ciężkich bym ich nie zaliczył . Na 100 % bezsensem jest zakładać opony 25 c do wąskich staromodnych obręczy Alu wyglada to jak wystająca na boki bańka i pewnie nie najlepiej jeździ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#57 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2015 - 20:26

 

 

EDIT: Przy czym, jeżeli znajdziesz gładkie jak kolano 622-28 lub 622-32 to daj znać, bo szukam :)

Jakieś rowki na bokach mają, ale z pewnością nie ma to wpływu na opór toczenia. Środek łysy jak kolano.

http://allegro.pl/co...5691997581.html

 

A te już całkiem łyse.

http://allegro.pl/mi...5620877038.html



#58 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 30 wrzesień 2015 - 21:11

Gatorskiny masz w rozmiarach 23-32mm, świetne opony
Generalnie Conti do 28mm to żaden problem, od niskich do wyższych modeli.

Schwalbe One masz w 28c

Specialized S-Works Turbo masz rozmiarówkę aż do 28c

z bardziej ekskluzywnych produktów Challenge Paris-Roubaix 27c (realne 30c) i Strada Bianca 30c (realne 32c)
Pamiętaj też, że używając szerszej obręczy, sama opona też będzie szersza niż podane w katalogu.



#59 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 01 październik 2015 - 07:10

Z szerokością i ciśnieniem opony jest jak  z rodzajem naciągu  w Tenisie. Każdy ma swoje preferencje. 23 C na idealne asfalty też nie jest złe, ale aby uzyskać noszenie 25 c, trzeba dać 0,5 bara więcej. Także proponowałbym nie przekonywać się nawzajem, bo cała zima nam zejdzie;-) tylko jeździć na tym co komu pasuje, pod jego drogi i wymagania. Nawiązując do 28 c używanych przez CCC. Każdy kto ścigał na trasie Mnicha wie że dziur tam nie brakuje a  w wykonaniu zawodowców to szybka pętla.



#60 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 październik 2015 - 21:44

Są gdzieś dane jakiegoś producenta ile watów się zyskuje stosując 25mm, a nie węższe?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź