Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Królaka


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 anu

anu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpień 2015 - 20:45

Wiecie, czy Królak (jego rodzina) mieli jakąś działalność typu myjnia samochodowa w Warszawie?

Z relacji wynika, że znalazłem być może jego rower - radziecki Start (Sport) Szosa.

Jest to coś warte, oprócz sentymentu, bo przed właścicielem roweru nakreśliłem perspektywę spotkania z kolekcjonerem z Arabii Saudyjskiej.

A sam rower, bez Królaka, co to za stwór?

 

Ok, rower już namierzyłem. W jakich latach był produkowany? W ten sposób można oszacować czy był to rower zawodniczy czy rekreacyjny. Ale raczej to drugie, bo Królak był aktywny w latach 50., a rower na oko to lata 70. Czyli raczej ciekawostka, a nie biały kruk. Królak miał pewnie kilkadziesiąt rowerów w życiu.



#2 Gosc_rednos_*

Gosc_rednos_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2015 - 11:54

Daj foto tego roweru.



#3 anu

anu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:43

Zakładam,że ta Start Szosse jest na szytkach? Nie wgłębiałem się w lustrację, ale zdaje się, że miała orginalne ogumienie. Czyli marne szanse ma założenie opon? Zastanawiam się czy nie wziąć dla siebie za Bóg zapłać i żeby głowa nie bolała, ale koszt szytek/koszt wymiany kół i ogumienia, czyni ten pomysł nieco kosztownym kaprysem i zawalaniem mieszkania kolejnym rowerem.

#4 Zweitakter

Zweitakter
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 02 styczeń 2016 - 03:57

rowery Królaka są w posiadaniu córki p. Ewy Królak,  kilka zdaje sie w muzeum sportu czy WTC a legend jest .... urodzaj :)



#5 noncurta

noncurta
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 01:01

Też jestem ciekawy foto :)



#6 młody98

młody98
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 październik 2016 - 15:29

Witam czy ktoś z państwa wie co to za rama? Zdaje się ,że S.K na takiej jeździł w ,którymś WP





Dodaj odpowiedź