Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne 2015


151 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2015 - 03:08

Albo jestem ślepy albo nie ma jeszcze tematu o tegorocznym TdP... ;-) Zapraszam na krótką relację z pierwszego etapu: http://pawelkepien.b...de-pologne.html.


fs-userbar-blog-white.png


#2 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 09:34

A kogo by interesował taki wyścig :P
Jeśli chodzi o faworytów, to ja stawiam na Ilnura Zakarina. W górach mocni będą na pewno Hirt, Zakarin, Marczyński, Izaguirre, może Poljański i oby Kwiato.
Od jutra będę na trasach dopingował naszych i mam nadzieję, że do zobaczenia na trasie!
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:13

Jedyna atrakcja pierwszego etapu byla "karuzela", bo ponad 120km podziwiania "urokow" Warszawy raczej do przyjemnosci nie nalezy.
Myslalem, ze gorzej juz nie bedzie ale jakze sie mylilem. Po wczorajszym kolejnym ulicznym kryterium, w jakze oko cieszacych okolicznosciach architektonicznych, od dzisiaj ogladam wyscig Danii.

#4 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:24

Osobiście też mi się to nie podobało, szczególnie te rundy z kolejnych 2 etapów  kibiców jak widać w tym roku przy trasie garstki czekamy na kolejne etapy w górach ...


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#5 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:46

Skupcie sie na rywalizacji sportowej a nie realizacyjnej bo to nie o to chodzi
  • piotrkol lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#6 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:54

Wczoraj nie udało mi się dotrzeć na finisz w Dąbrowie Górniczej za to dzisiaj z całą rodziną pędzimy do Katowic :)



#7 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 04 sierpień 2015 - 12:55

Skupcie sie na rywalizacji sportowej a nie realizacyjnej bo to nie o to chodzi

No ale jak tu się skupić na rywalizacji sportowej, skoro te bezsensowne etapy a'la kryteria nie pozwalają na to?



#8 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:01

Pod względem "wizualnym" najgorszy wyścig jaki pokazuje Eurosport. O TVP nawet nie wspominam, bo dodatkowo trzeba słuchać beznadziejnego komentarza i patrzeć na "gwiazdy" np.Kurzajewski, który będzie robił wszystko, żeby polansować się przy Kwiatkowskim.

W którym "światowym" wyścigu etapowym, każdy etap kończy się nudnymi rundami w mieście? Oglądanie kominów Huty Katowice, czy samych Katowic to wątpliwa przyjemność. Realizacja jest taka, że jadących kolarzy to niewiele widać.

W transmisji w ogóle nie chodzi o pokazanie piękna naszego kraju,tylko setek kolorowych baloników reklamowych,bo z tego jest kasa. A co jak co, Czesiu kasę lubi przytulić. Od miast w których jest meta bierze grube pieniądze. Dlatego jest Warszawa,Kraków,Katowice,Zakopane. 

 

Emotikon wink


  • Kresowiak lubi to

#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:10

Jedyna atrakcja pierwszego etapu byla "karuzela", bo ponad 120km podziwiania "urokow" Warszawy raczej do przyjemnosci nie nalezy.
Myslalem, ze gorzej juz nie bedzie ale jakze sie mylilem. Po wczorajszym kolejnym ulicznym kryterium, w jakze oko cieszacych okolicznosciach architektonicznych, od dzisiaj ogladam wyscig Danii.

 

Warszawy nie znam zbyt dobrze i mi się osobiście bardzo te "uroki" podobały. Nawet nie wiedziałem, że mamy taką ładną stolicę. Ślimak po bruku bardzo klimatyczny. Oczywiście te 10 rund, czy ile tam jechali, by mnie zanudziło, bo oglądałem tylko ostatnie 30km.

 

Dąbrowa Górnicza faktycznie tragedia z widokiem na blokowiska. ;)



#10 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:13

Na 21 etap TdF tez tak narzekacie? ;) takie wyscigi to promocja dla kraju, a to ze w Polsce nie ma az tylu atrakcji jak na poludniu europy sprawia, ze wyglada to tak, a nie inaczej
  • severall lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#11 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:20

Tylko byście narzekali. Owszem z balonami to jest śmiech ale sponsor płaci - sponsor wymaga, aby było go widać. Lang przecież nie zafunduje wyścigu z własnej kieszeni. I tak odniósł ogromny sukces, że mamy w kraju wyścig najwyższej rangi i że są firmy, które decydują się płacić za tą jeszcze rok czy dwa lata temu - niszową i niezbyt popularną imprezę. A realizacja w tym roku i tak jest dużo, dużo lepsza niż choćby w tamtym roku. Wreszcie coś widać, powoli realizatorzy wiedzą co i kiedy mają pokazywać także nie jest źle. Daleko nam do światowych wyścigów ale naprawdę te Wasze narzekania na wszystko to powoli stają się nudne i nie uzasadnione. Komentarz w TVP fakt - momentami śmieszy ale mnie to nie rusza, skupiam się na obrazie. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#12 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:25

I o to chodzi!

Wracając do meritum:
Robert Gesink powiedział dziś pas i nie przystąpił do startu. Ciekaw jestem kiedy ten sam manewr zastosuje Fabio Aru (bo chyba nikt rozumny nie sądzi, że chce wygrać nasz wyścig :P)
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#13 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:28

 to ze w Polsce nie ma az tylu atrakcji jak na poludniu europy sprawia, ze wyglada to tak, a nie inaczej

 

Atrakcje są, tylko trzeba je umieć pokazać. Rundy są ciekawe dla ludzi przy trasie, bo widzą kolarzy kilka razy. Ci przed telewizorami widzą częściej ujęcia na reklamy i balony sponsorów niż peleton, paranoja jakaś.

Sukcesem jest to, że realizatorzy zrozumieli w końcu, że ważniejsze są decydujące momenty wyścigu niż Teleexpress ;)



#14 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:32

Zatem polecam zrobić tak jak ja: wybrać się do Bukowiny i w tych okolicach posiedzieć na 2-3 etapach, a później wrócić sobie do domu przez Kraków (obejrzeć czasówkę) - robię tak właściwie od 5 lat, przy okazji przejeżdżając malownicze trasy Podhala. Może przestaniecie wtedy narzekać na realizację jeśli nie będziecie jej musieli oglądać.

Zakończmy temat malkontenctwa realizacyjnego, skupmy się na aspekcie sportowym, póki nasz wyścig jest w kalendarzu World Tour ;)
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#15 Gosc_kurek_*

Gosc_kurek_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:34

Tour De Pologne w ruinie. Jak sie nie ponarzeka, to może się okazać że to dobry wyścig i co wtedy? Cieszyć się? To takie niepolskie.


  • severall lubi to

#16 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 04 sierpień 2015 - 13:58

Wrzuce pozniej fotki z wczoraj...

#17 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:06

Fajnie, że wrzucisz, ale nie musisz informować z odpowiednim wyprzedzeniem xD

Admini może zajmą się tym tematem bo robi się bałagan...

ps. post do usunięcia
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#18 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:31

fajnie że dzielisz sie swoją opinią, na pewno zostaniesz zauważony.

 

Fotki:

https://goo.gl/photo...Ljf46pc1fKTNut5


  • kubens lubi to

#19 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2015 - 16:12

Uważam iż składy są dość wyrównane w tym roku (zwykle przyjeżdżały tutaj prawie same "rezerwy" lub zwodnicy 2-go planowi). Kwiatkowi zbyt wielkich szans nie dawałem, ale zobaczyłem go na żywo na etapie w Warszawie i w porównaniu do wiosny to sporo schudł. Na razie oszczędza nogę na góry więc pozostaje mi tylko trzymać kciuki. Na pewno w górach będzie ciekawie jak Astana lub Tnkoff ponaciągają peleton a chętnych do ataku z pewnością nie zabraknie. Moim zdaniem najlepsze przed nami, bo na razie jest nudno co tu dużo mówić. Na słowa uznania zasługuję Adrian Kurek 3 raz pod rząd w uciecze !

Co do transmisji to jest o niebo lepiej niż na MP przynajmniej kamera nie jest statyczna :D a ze słów pseud-komentatorów mam niezłą polewę i tyle temacie.



#20 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2015 - 16:39

Zawsze chciałem podnieść bidon z pobocza, ale w ubiegłych latach, na bliskich etapach ciągnących przez Proszowice i skałę nie miałem czasu być, a na czasowce mają drogie aero bidony. Chyba się wybiorę na rynek i poproszę, czy by mi z bagażnika nie wyjeli dwóch sztuk oraz zakupie książkę od szanownych komentatorów Eurosportu. W sumie to jedyna szansa by zobaczyć na oczy World Tour, w zeszłym roku opuściłem, bo komercja mnie zniechecila. No ale trzeba to przeboleć.

Sent from my MIST using Tapatalk





Dodaj odpowiedź