Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:20

Witam, pisze do was z paroma pytaniami. Moze na wstępie napisze pare słów o sobie. Mam 19, Trenowałem sporty siłowe i gimnastyke 5 lat, potem trenowalem biegi dlugodystansowe i wiem ile trzeba poswięcic zeby cos osiagnac, ile trzeba w to wlozyc pracy itd. Aktualnie nie trenuje ze wzgledu na to, ze dopadaja mnie kontuzje, wypaliłem sie jesli chodzi o ten sport. Od niedawna mysle o kolarstwie, mozna powiedziec, ze "jaram sie" tym sportem :) ale jesli chodzi o wiedze w tej dyscyplinie to jest baardzo mała. Nie pisze zeby sie pytac, czy warto zaczynac w tym wieku, bo pomimo wszystko i tak to zrobie, pisze bo chcę zapytać, czy narazie lepiej zainwestowac w jakis podstawowy sprzęt, i trenowac amatorsko i zobaczyc jak to wychodzi czy na starcie zapisać się do klubu. Prosiłbym o jakies rady, podpowiedzi. Moze jakis sprzęt na początek? Pozdro :)



#2 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:27

Sam jestem ppczątkujący i stary 28...
Nie mam wiedzy zeby doradzac, ale swoje zdanie moge wyrazic... jednak podobno nie powinienem... aaa co mi tam, zaryzykuje :)

Uwazam ze 19 lat to wiek w ktorym mozesz spokojnie trenowac... odpowiedni trening i beda postepy... moze zloto na olimpiadzie nie koniecznie ale dla samego siebie czemu nie... ja w wieku 28 lat tez pewnie zrobie jakies postepy do 30tki

#3 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:35

Ja bede mial satysfakcje, jak bede startowal w amatorskich zawodach, po prostu chce sprobowac, jak nie sprobuje to się nie dowiem, zycie jest jedno :) warto byc upartym, takie jest moje zdanie. Może ktos doradzi jesli chodzi o sprzęt? mam 177cm wzrostu, 74kg.



#4 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 05 sierpień 2015 - 20:38

Widze ze mamy to samo podejscie... zawsze jak cos mnie zastanawia i chce sprobowac to nie czekam... PRÓBUJE ;)

Pozdrawiam.

#5 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:01

Na początek wystarczy Ci sprzęt za 1000-2000 zł nawet używany, Ja polecam tribany z decathlonu http://www.decathlon...id_8331913.html. Proponuje potrenować sezon samemu i jeśli Cię to bardzo wciągnie zapisz się do klubu i startuj w małych amatorskich wyścigach :] Jeżeli lubisz biegać to zawsze możesz to połączyć (dualthlon/triathlon).



#6 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:06

Witam, pisze do was z paroma pytaniami. Moze na wstępie napisze pare słów o sobie. Mam 19, Trenowałem sporty siłowe i gimnastyke 5 lat, potem trenowalem biegi dlugodystansowe i wiem ile trzeba poswięcic zeby cos osiagnac, ile trzeba w to wlozyc pracy itd. Aktualnie nie trenuje ze wzgledu na to, ze dopadaja mnie kontuzje, wypaliłem sie jesli chodzi o ten sport. Od niedawna mysle o kolarstwie, mozna powiedziec, ze "jaram sie" tym sportem :) ale jesli chodzi o wiedze w tej dyscyplinie to jest baardzo mała. Nie pisze zeby sie pytac, czy warto zaczynac w tym wieku, bo pomimo wszystko i tak to zrobie, pisze bo chcę zapytać, czy narazie lepiej zainwestowac w jakis podstawowy sprzęt, i trenowac amatorsko i zobaczyc jak to wychodzi czy na starcie zapisać się do klubu. Prosiłbym o jakies rady, podpowiedzi. Moze jakis sprzęt na początek? Pozdro :)

 

Polecam zaprzyjaźnić się na początek z wyszukiwarką na forum sporo podobnych wątków się znajdzie ;) 

Niestety nie znam klubu który Cię przyjmie z otwartymi ramionami w tym wieku. Kluby są zainteresowane głównie niższymi kategoriami wiekowymi: np. żaczek, junior. Wiem to też z autopsji nie tylko ze słyszenia.

Polecam znaleźć amatorski klub czy też inną grupę ludzi i wspólnie jeździć , trenować a później się ścigać.



#7 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:35

Dzięki wam za pomoc, faktyczni czytalem opinie i  ten Triban wychodzi bardzo pozytywnie, nowy i cena tez okey. a jaki strój polecacie i kask? tez nie chce przepłacac i jakas podstawe na początek, wiadomo, ze kask wazny :) jeszcze pompke musze zakupic. A co do klubu no trudno, bede trenowal sam, dla siebie :)



#8 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 21:55

Jeśli o chodzi o strój to możesz kupić zwykłą koszulkę rowerową za 30zł, jednak na spodenkach lepiej nie oszczędzać, zła wkładka nawet przy najlepiej dopasowanym siodełku potrafi bardzo uprzykszyć jazdę



#9 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 22:15

Oki, dzięki za porady :) może ktos cos jeszcze doda.



#10 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:06

Buszując po wszystkich forach, nie moge dojsc do jednej rzeczy bo opinie sa strasznie sprzeczne. Pytam prosto, czy wymieniac na początku pedały w Tribanie na pedaly spd i buty nowe? Czy na początku jest to zbędne.



#11 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:26

Komfort jazdy na pewno poprawia. Moim zdaniem, warto, ale wszystko kwestia priorytetów. Są istotniejsze rzeczy.

#12 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:28

Tzn jakie?



#13 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:32

Kask, spodenki z dobrą wkładką.

#14 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:35

ten temat juz ogarnialem, bardziej chodzi mi o te pedały i buty. tez jeszcze kwestia jakie to maja byc, moze cos polecisz?



#15 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:44

Warto już od samego początku jeździć w spd i wyrabiać nawyk poprawnego kręcenia.

Zależy od budżetu, jeśli u Ciebie krucho z kasą to szukaj jakiś używanych lub ewentualnie przejrzyj aliexpress.



#16 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 21:56

Tzn mysle ze 300-350zł na pedaly i buty moge wydac, wiec moze jakies nówki w miare daloby sie dorwac?



#17 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 22:01

Mniej więcej tyle dałem za bity sh r064 i PD-R540 (170zł buty +130zł pedały), już nie pamiętam czy z wysyłką czy bez, udało mi się wylicytować nówki. Dla mnie wystarczają, natomiast nieco bardziej wtajemniczeni marudzą (głównie na brak klamry)

#18 mdrag11

mdrag11
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 22:06

W takiej cenie to najlepsze będą r540 spd. Jeśli chodzi o buty to najlepiej pochodzić po sklepach przymierzyć i zamówić w internetowym sklepie. Ja na początku jeździłem w r065 i bardzo dobrze się w nich czułem. 



#19 michal87sc

michal87sc
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBĘDZIN

Napisano 10 sierpień 2015 - 07:30

Ja dalem 100zl za OZONY z Zabrza... zaskakująco ok i noga sie nie poci

#20 Noxi

Noxi
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 12:04

 
 
 
 


Co sądzicie?




Dodaj odpowiedź