Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dura-Ace Di2 [Co Wybrać?]


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpień 2015 - 16:51

Dla przełożenia 50-11 przy kadencji 90 uzyskujemy ponad 50 km/h. Pytanie czy jest sens brać większą korbę, skoro na płaskim taką prędkość ciężko utrzymać przez dłuższy czas. Duże tarcze to chyba tylko przydają się na zjazdach.



#22 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 19 sierpień 2015 - 08:09

Nie sądzę by w okolicy miał takie zjazdy które pozwalają skutecznie wykorzystać przełożenie 52:11 bo to aż 4,72. Do tego trzeba mieć albo mega kopyto, albo zjazdy z alpejskich przełęczy. Przeciętny amator w zupełności zadowolił by się kasetą 12/25 11s. 

Nie wiem ile jeździsz na rowerze i gdzie ale ja ze swojego doświadczenia wiem że ciężkich przełożeń nie używa się akurat na stromych zjazdach, tam gdzie są serpentyny, rower jedzie sam i trzeba raczej hamować aby nie wypaść z drogi. Przełożenia 52:11 przyda się bardziej na łagodnych pagórkach, tam gdzie teren pozwala na rozwijanie prędkości i można rower dodatkowo rozkręcić, ewentualnie podczas szybkiej jazdy w grupie i na finiszu, a z tego co pisze Seba22 lubi on właśnie takie warunki. Używając obecnie kompakta 50/34T oraz kasety 12:25 brakuje mi czasem twardszego przełożenia ale bynajmniej nie w górach, tam akurat taki zestaw sprawdził się doskonale


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#23 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 19 sierpień 2015 - 12:01

Ależ masz rację, specjalnie to wyolbrzymiłem by było jasne o co mi chodzi. 

Czy Seba22 lubi jazdę na finiszu i brakuje mu przełożeń? Jakoś tego nie wyczytałem. Jedyne co czytam między wierszami to fakt, iż ma dość mizerne doświadczenie, skoro nie potrafi sam określić czego potrzebuje, w jakim zakresie. Śmiem twierdzić, ze nigdy nawet nie miał szosy.

Temat jest tak złożony, że nawet 1000 mądrych głów nie dokona za niego wyboru.



#24 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:07

Kolega Seba napisał że jego rekord to 33,6km/h na dystansie 10km. Dla mnie to jasne że blat 52z będzie dla niego za twardy. Gdyby miał taka średnią na dystansie 100km to można by się zastanawiać, a tak to 50-34 w zupełności wystarczy.


  • Prozor lubi to

#25 Seba22

Seba22
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 22 sierpień 2015 - 10:23

Ależ masz rację, specjalnie to wyolbrzymiłem by było jasne o co mi chodzi. 

Czy Seba22 lubi jazdę na finiszu i brakuje mu przełożeń? Jakoś tego nie wyczytałem. Jedyne co czytam między wierszami to fakt, iż ma dość mizerne doświadczenie, skoro nie potrafi sam określić czego potrzebuje, w jakim zakresie. Śmiem twierdzić, ze nigdy nawet nie miał szosy.

Temat jest tak złożony, że nawet 1000 mądrych głów nie dokona za niego wyboru.

Miałem miałem. W obecnej mam Campe 50 na chyba 34, tyłu niestety zapomniałem sprawdzić, ale jest to kaseta 11s. Takie przełożenia w zupełności mi wystarczają, rzadko używam najcięższych przełożeń, aczkolwiek zdarzyło się kilka razy i powiem, że opór był taki na styk. Jadąc z dosyć silnym wiatrem machnąłem 52 km/h na najcięższych, jeszcze trochę więcej siły i brakło by mi przełożenia.
Z tego też powodu podjąłem już decyzję i wysłałem swój wybór do Shimano, wybierając 52 zęby.
Piszecie też, jaką kasetę do tego wybrać, problem w tym, że tej części akurat nie mogę sobie dobrać;)

Dziękuję za porady.



#26 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 sierpień 2015 - 16:36

No i widzisz, sam potrafiłeś podjąć odpowiednią decyzję i uwierz, że ona jest dla ciebie najlepsza, a nie to co my napisaliśmy.



#27 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpień 2015 - 06:19

Będziesz zadowolony. Ja w tym roku przesiadłem sie z 50/34 na DA Di2 52/36 i jest super.
O działaniu Di2 nie będę sie rozwodził, bo sam się przekonasz :)
Kiedy montaż i pierwsza jazda?

#28 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 25 sierpień 2015 - 08:30

"jeszcze trochę więcej siły i brakło by mi przełożenia." - dlatego sugerowałem tarczę większą od 50, ponieważ na zjazdach, z wiatrem, za kolarzem itp. brakuje tego przełożenia i po powrocie czuć niedosyt, że można było szybciej, ale się nie dało bo zabrakło ząbka albo dwóch.



#29 Seba22

Seba22
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 12:05

Będziesz zadowolony. Ja w tym roku przesiadłem sie z 50/34 na DA Di2 52/36 i jest super.
O działaniu Di2 nie będę sie rozwodził, bo sam się przekonasz :)
Kiedy montaż i pierwsza jazda?

Jeszcze czekam na odbiór;)



#30 Seba22

Seba22
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:32

Witam po dłuższej bez aktywności:)
Wyboru już dokonałem, tak jak pisałem jest to 175 i ząbki 52 ;) Na odbiór nagrody jeszcze jednak trochę poczekam. To nic. Jeżeli macie do mnie jakieś pytania na przykład na temat tej nagrody lub zupełnie inne to zachęcam Was do zadawania mi pytań pod moją nową serią na YT z Symulatora kolarskiego PCM 2015.
http://www.youtube.c...h?v=wc59b6jzMU8

Pozdrawiam!





Dodaj odpowiedź