Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raleigh Revenio 1.0 - Prośba O Opinie (Doszły Nowe Opcje)


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:21

Jestem prawie zdecydowany na ten rower -

 

http://www.bikko.pl/...o-1-0-2014.html

byłaby to moja pierwsza szosa, dlatego nie chcę kupować nic droższego, a ze względu na brak wiedzy rowerowej na temat sprzętu nie chcę pchać się w używkę. Jeżdżę w tym momencie na fitnesie i osprzęcie alivio dlatego ten Claris powinienien mi spokojnie na razie wystarczyć, w przyszłości wymieniłbym go na Sore. Przewertowałem ofertę w necie i w tej cenie praktycznie wszyscy oprócz decathlonu osprzętowo oferują to samo - Claris. Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy. Zastanawiam się tylko czy ten Raleigh to nie jakaś padaka, bo nikt oprócz mnie tego nie chce ;)  Może ktoś widzi tam coś (oprócz kasety którą od razu wymienię) co mówi, żeby tego nie brać?

PS Nie chce Tribana.



#2 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:38

A można wiedzieć czemu nie Triban ? Bo za 100zł taniej ma się osprzęt grubo lepszy i przynajmniej sprawdzony. Jak aspekt wizualny to trochę dziwne jeszcze rok temu spoko bo mi się również te czarne całe malowania nie podobały ale w tym roku kolorystyka naprawdę ciekawa i dwie wersje kolorystyczne dali więc ? 



#3 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:48

Dokładnie tylko i wyłącznie aspekt wizualny. Tak, wiem, że jeden i drugi jest czarny i matowy, więc są prawie takie same ;) ale prawie robi różnicę. Ten Raleigh po prostu wizualnie najbardziej mi pasuje ze wszystkiego czego się naoglądałem w tej cenie i chociaż Triban by obleciał na upartego, to jednak spędzam trochę czasu na rowerze i wolę mieć ładniej (według mnie) nawet kosztem przepłacenia w przyszłości za wymianę napędu na Sore (równie dobrze może się okazać, że nie będzie takiej potrzeby).
 



#4 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:44

Przeciez jak jedziesz rowerem to go malo co widzisz.

#5 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 18 sierpień 2015 - 14:29

Świat nie tylko Tribanem stoi. Jak podoba ci się Raleight to dobrze, będzie dodatkowa motywacja do krecenia.  Jak zacznie ci się konczyć claris, to moga być już inne preferencje w napędzie, może ciekawsze od Sory.



#6 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2015 - 18:04

Pytanie czy claris nie skończy się za szybko bo kolega napisał, że raczej niedzielnym rowerzystą nie jest ;) 



#7 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 19:14

Robię w roku pewnie koło 8-9 tys. więc szału nie ma ;)

 

https://www.strava.c...thletes/4356814

 

I dalej się nie zdecydowałem...

 

A co sądzicie o tym -

 

http://allegro.pl/bo...5614682017.html
 

bo też mi się podoba.



#8 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:11

Pytanie czy claris nie skończy się za szybko bo kolega napisał, że raczej niedzielnym rowerzystą nie jest ;)

Dlaczego miała by się szybko skończyć? Claris jest już od dłuższego czasu na rynku, jest względnie o niej cicho w internecie, to może o niej dobrze świadczyć. Złe wieści szybko się rozchodzą , Poza tym rozwiązania w clarisie znajdowały się w przeszłości w wyzszych grupach, to nie były złe rozwiązania.

 

P.S.

Widać że ten boardman jest świeży. W tej cenie to ciekawa opcja.



#9 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:18

Jest cicho bo nikt na nim nie jeździ. Nie oszukujmy się, po pojawieniu się tribanów w niskich cenach praktycznie to one zalaly rynek. Juz więcej shimano 600 jest chyba niż clarisa.

#10 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:07

Dzięki za zainteresowanie, Raleigh kupiony.
 



#11 yetiunio

yetiunio
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 21 sierpień 2015 - 11:24

Dzięki za zainteresowanie, Raleigh kupiony.
 

 

Dobry wybór, nie tylko Tribanami i Canyonami rynek rowerowy stoi :D

Również uważam, że Raleigh ładniejszy, porządna rama, a na Clarisie mój kolega jeździ i nie narzeka :)



#12 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 17:08

Tak to wygląda.

 

IMG_8175.jpg

IMG_8182.jpg

 

IMG_8192.jpg

 

IMG_8189.jpg

 

Cieszę się bardzo, że mimo lepszego osprzętu który posiada Triban, zdecydowałem się na Raleigha :)



#13 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2015 - 20:38

Fajny rower jak za te pieniądze no i marka Raleigh



#14 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 20:43

Wygląda na droższy



#15 SEMx

SEMx
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 22:47

no to teraz tylko zapier...suwać 



#16 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 01 grudzień 2015 - 11:49

Fajny rower, prezentuje się naprawdę bardzo dobrze :)

Jak ktoś już tu napisał wygląda na dużo droższy :) 





Dodaj odpowiedź