Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze


483 odpowiedzi w tym temacie

#21 gazela93

gazela93
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:31

co myślicie o mojej pozycji na rowerze?? Żadko jeżdże na dolnym chwycie dlatego pozwoliłem sobie jeszcze go troche obniżyć z przodu ale niestety zdjęcia są stare...i tego niewidać..

http://www.fotosik.p...ca9791d350.html

http://www.fotosik.p...9ff2ae3bdb.html

#22 Gosc_Dawidziu_*

Gosc_Dawidziu_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2010 - 14:46

Co powiecie o mojej obecnej pozycji, wrzucam zdjęcie z zawodów, teraz na całkiem innym rowerze ale coś mam ostatnio problem żeby się odpowiednio ustawić. Może widzicie jakieś błędy? Pozdrawiam ;-)
Foto

#23 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2010 - 19:40

Na moje co widzę to masz za krótki mostek.

#24 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2011 - 20:31

Panowie krótkie pytanie, czy jazda z tak zamontowanym siodełkiem jest bezpieczna ?

Dołączona grafika

pzdr

#25 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 01 luty 2011 - 20:35

Za duża rama? Może olej seatback.

BTW ja tak jeździłem i problemów ze zdrowiem nie miałem.

#26 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2011 - 20:37

Rama za duża nie jest, ale jak mam daleko siodełko to bolą plecy po długich treningach.
pzdr

#27 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 01 luty 2011 - 22:54

Zmień sztycę na zerowy set-back i nie będziesz się martwił :)

A jak za długo to zawsze mostek możesz skrócić - a jak już za krótki - to rama za duża :)
I tyle z ludowych mądrości - każdy i tak jeździ jak lubi: jeżeli tylko górne "jarzemko: trzyma na całej powierzchni, to nie powinieneś mieć problemów - tj. siodło nie wypadnie, USE robi dobry sprzęt ;)

#28 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 02 luty 2011 - 00:21

Zmień sztycę na zerowy set-back i nie będziesz się martwił :)

A jak za długo to zawsze mostek możesz skrócić - a jak już za krótki - to rama za duża :)
I tyle z ludowych mądrości - każdy i tak jeździ jak lubi:


hehe dobre podsumowanie tematu!! :mrgreen:

#29 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 02 luty 2011 - 08:15

Nic sie nie powinno stac (chyba ze prety sa jakos bardzo odchudzone w siodelku to przy jakims walnieciu moze sie lekko ugiac), ja jezdze w goralu z maksymalnie przyblizonym siodelkiem i nic sie nie dzieje.

#30 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 luty 2011 - 08:22

Dzięki wielkie za opinie, jarzmo trzyma siodełko na całej swojej szerokości i to bardzo mocno, na trenażerze nic się nie dzieje ale miałem lekkie obawy przed wyjechaniem na szosę.
Uspokoiliście mnie ;)
pzdr

#31 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 luty 2011 - 19:32

Virenque - wysunięcie siodełka musisz dopasować do pozycji jak na zdjęciu umieszczonym przez Dikiego (na pierwszej stronie tego wątku). Jeśli już dopasowałeś i dalej jest w tej pozycji, to faktycznie może zmień sztycę na taką z zerowym offsetem. Może będzie mniej "areo" ale za to będzie podpierać siodełko w środku. Aczkolwiek problemów nie będziesz miał nawet jeśli zostawisz mocowanie jak teraz.

A tak na marginesie - przypadkiem nie masz za bardzo pochylonego siodełka? Nos wyraźnie pikuje w dół. Czasami faktycznie poziome ustawienie siodełka skutkuje uciskaniem genitaliów, ale pochylenie u mnie w efekcie dawało za duży nacisk na nadgarstki - po prostu dupsko zjeżdżało i za bardzo opierałem się na klamkomanetkach. Poprawa ustawienia siodełka (poziomica na siodełko i regulacja) i nacisk wyraźnie się zredukował.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#32 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 luty 2011 - 19:36

Prozor dzięki :) Jeśli chodzi o ustawienie w poziomie to jest OK, na tym zdjęciu faktycznie wygląda jakby leciało w dół, ale w rzeczywistości jest prosto.
Jak już będę miał wszystko pozmieniane w rowerku to dam jakieś foty w innym dziale to będzie można zobaczyć, że jest OK ;)
pzdr

#33 Piwkosz

Piwkosz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 luty 2011 - 17:41

Mam pytanko odnośnie tej strony http://www.competitivecyclist.com/
Wpisałem wszystkie wymiary i kalkulator wszystko obliczył tylko, że są jakieś 3 rodzaje i nie wiem o co w tym chodzi: The Competitive Fit, The Eddy Fit, The French Fit. Byłbym wdzięczny gdyby mi to ktoś wytłumaczył...
pozdrawiam

#34 czonk

czonk
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 luty 2011 - 18:12

odpowiednio, wyścigowy, sportowy, komfortowy rozmiar ramy, bo chyba to się tam liczy.

#35 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 luty 2011 - 18:18

Ehhh ... Podane jak na tacy --> http://www.forumszos...ighlight=#94497
i --> http://www.forumszos...ighlight=#11993
Proste?

#36 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2011 - 23:32

Testowa pozycja na czasowce :) jescze w trakcie ustalania, troche mi limity uci namieszaly. Pozycje ustale po paru trenningach na powietrzu. Komentarze mile widziane :) Dołączona grafika

#37 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2011 - 23:40

Na moje oko rama jest za duża na Ciebie - ręce za daleko w przodzie zdaje się ?

Przepisy chyba mówią o tym że ramię i przedramię mają tworzyć kąt prosty?
Dołączona grafika

#38 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 luty 2011 - 23:47

Na moje oko miednica za bardzo jest pochylona do poziomu. To może boleć... A już na pewno po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów.

#39 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2011 - 23:58

@kobrys - nie czytalem o takiej regulacji. jedyne co mi sie udalo wyczytac to to ze kat przedramiona nie powinien byc wiekszy niz 120 stopni:
http://www.usacyclin...Regulations.pdf
zreszta moge cofnac rogi i dac krotszy mostek

@moly - planuje zmiany w ustawieniu siodelka, jak narazie nie bylo zle.gorzej ma moj tylek przyzwyczajajac sie do siodelka ism adamo

#40 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 00:09

@xnalix - ja też nie czytałem, ale nasz jeden taki masters mi kiedyś w rozmowie powiedział, że tak ma być - choć ja nie wiem. Nie wspominaliśmy o przepisach - wziąłem to na słowo.

Ja dziś przymierzałem się do lemondki i też stwierdzam, że u mnie za daleko w przodzie - zresztą czuję ucisk na przeponę kiedy mam za daleko kierownicę.



Dodaj odpowiedź