Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze

427 odpowiedzi w tym temacie

#421 Watchman

Watchman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 20:37

Mam już zdjęcia (na szybko robione w mieszkaniu gdzie jest rower). Link do zdjęć:

https://imgur.com/a/LJbHW

Zaktualizuje trochę początkowy post, ponieważ jestem przy komputerze i mam dokładne dane (wcześniej podawałem z pamięci).

Jak już wspomniałem, korzystając z kalkulatora na stronie CompetitiveCyclist wyliczyłem, że odległość od nosa siodełka do mocowania kierownicy powinienem mieć odległość 48,4 - 49 cm (Eddy fit) lub 47,6 - 48,2 cm (Competitive fit). W rowerze mam 52 cm. Długość mostka 9,1 - 9,7 cm (Eddy fit) lub 10,2 - 10,8 (Competitive fit). W rowerze mam ~10cm.

#422 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 2646 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:12

No to trzeba się przyzwyczaić.

• Watchman lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png

Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

"Oni [w Sky] nazywają  to marginal gains, wszystko co jest dozwolone w granicach zasad, jest możliwe. TUE mieszczą się w tych zasadach. Jeśli w dalszym ciągu z jednej strony będzie się mówić o etyce w kolarstwie, a z drugiej strony tak postępować, to jest to działanie obłudne." Pat McQuaid

#423 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 1266 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:51

Jeśli masz dobrze ustawione siodełko, to nie wygląda to źle pod względem kąta pleców. Nie jesteś jakoś bardzo wyciągnięty. Klamki na pewno są źle ustawione, bo nie jesteś w stanie do nich sięgnąć z dolnego chwytu. Pomyślałbym nad kierownicą kompaktową.

• Watchman lubi to

#424 Watchman

Watchman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 11:06

Jak powinny być ustawione by było dobrze? Czy może kierownica jest pod złym kątem?

Będę myślał nad inna kierownicą na przyszłość :)

Co do siodełka to wysokość ustawiona według kalkulatora. Minimalnie pochylone w przód, bo słyszałem ze dla zielonych na szosie to może ułatwić przyzwyczajenie się do jazdy nań. Na poziomo ustawionym siodełku bardziej odczuwałem dyskomfort/ból w plecach.

#425 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano 06 styczeń 2018 - 13:09

Kierownice o klasycznym gięciu (jak Twoja) ustawia się zasadniczo bardziej do dołu, aby dolne kocówki były równolegle do ziemi lub tyko minimalnie się wznosiły.

https://www.google.p...WAvmgMPdcAFNM: 

Osobiście w takim rowerze (singiel) wolałbym mieć niezbyt szeroką kierownicę prostą (56-58 cm), najlepiej z rogami. Operowanie klamkami hamulca dużo wygodniejsze. 

Ale ja już od pewnego czasu fanem baranka nie jestem (jak i w ogóle szosówek i kolarstwa szosowego, kolarzy szosowych, członków forów szosowych, subkultury szosowej, stylu szosowego, języka szosowców, ich zachowań społecznych itp. czyli generalnie brzydzę się szosą i wszystkim, co z nią związane coraz bardziej - taka mała dygresja), więc możesz nie traktować moich rad poważnie. 

• Watchman lubi to

#426 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 6325 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 styczeń 2018 - 15:42

Jak powinny być ustawione by było dobrze? Czy może kierownica jest pod złym kątem?

Nie ma jednego kąta dobrego dla wszystkich - gdyby był, zapewne kierownice nie miałyby okrągłego przekroju :)

Najlepiej jest zacząć od ustawienia kierownicy tak, żeby "w dołach" było Tobie wygodnie - tutaj pomoże tylko przymiarka. Dopiero wtedy ustawia się manetki w taki sposób, żeby w normalnym chwycie było wygodnie.
  • Watchman lubi to
rowerplus-logo-2.png

Produkty SRAM oraz LEZYNE od teraz w ROWERPLUS.PL!

#427 Watchman

Watchman
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:47

Dziękuję za rady. Będę próbował jeszcze ustawiać klamki. Może faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Będę jeszcze może próbował podnieść wyżej kierownice trochę, choć widać już napis MAX, choć kreski od zakresu jeszcze nie, ale nie pamiętam czy była w ogóle.

#428 bialy1245

bialy1245
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2018 - 19:55

Dziękuję za rady. Będę próbował jeszcze ustawiać klamki. Może faktycznie kwestia przyzwyczajenia. Będę jeszcze może próbował podnieść wyżej kierownice trochę, choć widać już napis MAX, choć kreski od zakresu jeszcze nie, ale nie pamiętam czy była w ogóle.

Dodaj odpowiedź