Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze


483 odpowiedzi w tym temacie

#181 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marzec 2014 - 18:26

Kąt kość udowa-piszczelowa. Noga przedłużeniem rury sterowej, pięta lekko uniesiona w górę.



#182 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 28 marzec 2014 - 17:56

Nie wiem czy już było, ale może komuś pomoże



#183 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 29 marzec 2014 - 18:21

ja mam 193cm wzrostu śmigamna meridzie 880 race xl siodełko ustawione tak jak na zdj od dyki i jest git:D



#184 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 29 marzec 2014 - 19:12

Jeśli się nie mylę, w MR znacznik był w srodku rzepki, a nie na zewnątrz. Tak czy siak, pozycję musisz modyfikować pod siebie metodą prób i błędow. To z mojego doświadczenia. Problem z  fitterami jest taki, że tak naprawdę niewielu ma to opanowane. Dyplom na ścianie to nie wszystko.  pozdr



#185 jechan

jechan
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 21:38

Jak wygląda moja pozycja? Pierwsza szosa i dopiero kombinuje ;)

https://plus.google....054508602199233



#186 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 13:03

Masz chyba za wysoko siodło. Na zdjęciu uciąłeś stopę i pedał i nie widać czy korba jest w dolnym martwym punkcie, ale chyba nie jest bo ramię idzie pod skosem, zatem w dolnym martwym punkcie będziesz miał wyprostowaną nogę, a ona powinna być lekko ugięta.



#187 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:10

wymieniłem ostatnio mostek ze 110mm na 120mm (testowo, jeden muszę odesłać) i bolały mnie nadgarstki i barki przy szyi na 120mm.

 

Czy to oznacza, że mam za długo?

Mam 178cm wzrostu, a górną rurę 533mm i nie chcę mieć z kolei za krótko.

Z mostkiem 110mm nic nie bolało, ale z kolei miałem dość wyprostowaną pozycję.

Co o tym sądzicie?



#188 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 23:26

Jak chcesz niżej, to nie wydłużaj mostka tylko go obniż.
Załóż mostek o mniejszym kącie. Jaki masz obecnie?

#189 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 15 kwiecień 2014 - 04:42

możesz jeszcze spróbować z ustawieniami kierownicy, kwestia jaki masz zasięg rąk, elastyczność dolnego odcinka kręgosłupa itd. na pierwszy rzut oka mostek 120mm wydaje się być lepszym wyborem.



#190 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:25

mam dokładnie ten ritchey

http://ritcheylogic....black-stem.html

kąt to chyba 6 stopni.

nie chcę mieć niżej, wydaje mi się, że na wysokość kierownicę mam dobrze (w przyszłośći zawsze mogę wyjąć podkładki).

Chodzi mi tylko o długość.

 

ogólnie mam dość krótkie nogi (80cm) i dłuższy tułów, dlatego też rower w rozmiarze Canyona S (czyli właśnie 533mm top tube).

 

Na kalkulatorze competitive cyclist wyszło mi, że rama około 550 i mostek od 10.1 do 10.8

 



#191 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:31

Zgadajmy się na PW, to pożyczę Ci mostek SPECa z tulejami umożliwiającymi ustawianie różnych kątów mostka. Mam taki na 110.

Pojeżdzisz sobie i ocenisz na którym jeździ Ci się najlepiej i wtedy zdecydujesz co dalej.

Ja też kiedy miałem Ritchey na 6st, a obecnie mam Dedę na 8st.



#192 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:55

miło z Twojej strony, dzięki :)

 

Problem jest tylko taki, że jeden z mostków muszę odesłać do Canyona jak najszybciej tj. jutro, pojutrze.

 



#193 albinek

albinek
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądKrosno

Napisano 18 maj 2014 - 20:25

miło z Twojej strony, dzięki :)

 

Problem jest tylko taki, że jeden z mostków muszę odesłać do Canyona jak najszybciej tj. jutro, pojutrze.

 

Witam, Moglibyśćie według zdjecia powiedziec co mozna jeszcze ustawic aby mnie w krzyzu nie bolalło, Rama rozmiar 58 a ja mam 183 wzrostu , skrocilem mostek przesłania mi piaste na klamkach, kolano w osi z srodstopiem , nie wiem czy rama za duza ,a moze za mała ? heh

Załączone pliki



#194 Gosc_Zeb_*

Gosc_Zeb_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2014 - 22:14

Witam, Moglibyśćie według zdjecia powiedziec co mozna jeszcze ustawic aby mnie w krzyzu nie bolalło, Rama rozmiar 58 a ja mam 183 wzrostu , skrocilem mostek przesłania mi piaste na klamkach, kolano w osi z srodstopiem , nie wiem czy rama za duza ,a moze za mała ? heh

 

Z tego co widzę na zdjęciu, to miednicę i dolną część pleców masz ustawione zbyt pionowo, jakbyś siedział na krześle, po czym następuje silne przegięcie kręgosłupa w przód. Nie dziwię się że cię w krzyżu boli, gdybym w ten sposób siedział na rowerze to też by mnie w krzyżu łupało (i wielu innych pewnie też). Pochylanie tułowia powinno zaczynać się w stawach biodrowych, miednica musi iść do przodu, wtedy nie ma takiego silnego zgięcia kręgosłupa w jednym miejscu, tylko powstaje naturalny łuk pleców. Problem jest w stabilizacji tułowia i zbyt małej elastyczności i rozciągnięciu mięśni grzbietu i nóg, rama nie jest zbyt duża, myślę że ma dobry rozmiar. A więc z tego co musisz sobie "ustawić", to przede wszystkim ćwiczenia mięśni stabilizacyjnych, na przykład ten zestaw: http://www.bieganie....&id=1457&show=1
, oraz rozciąganie mięśni po treningu: http://portal.bikewo..._cz_ii?strona=1



#195 albinek

albinek
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądKrosno

Napisano 19 maj 2014 - 09:43

Z tego co widzę na zdjęciu, to miednicę i dolną część pleców masz ustawione zbyt pionowo, jakbyś siedział na krześle, po czym następuje silne przegięcie kręgosłupa w przód. Nie dziwię się że cię w krzyżu boli, gdybym w ten sposób siedział na rowerze to też by mnie w krzyżu łupało (i wielu innych pewnie też). Pochylanie tułowia powinno zaczynać się w stawach biodrowych, miednica musi iść do przodu, wtedy nie ma takiego silnego zgięcia kręgosłupa w jednym miejscu, tylko powstaje naturalny łuk pleców. Problem jest w stabilizacji tułowia i zbyt małej elastyczności i rozciągnięciu mięśni grzbietu i nóg, rama nie jest zbyt duża, myślę że ma dobry rozmiar. A więc z tego co musisz sobie "ustawić", to przede wszystkim ćwiczenia mięśni stabilizacyjnych, na przykład ten zestaw: http://www.bieganie....&id=1457&show=1
, oraz rozciąganie mięśni po treningu: http://portal.bikewo..._cz_ii?strona=1

Zgadzam sie w stu procentach z panem ze miedinca jest skrecona zamiast isc w linii z kregoslupem, ale jak to zrobic zeby ja ustawic prawidlowo, obnizyc kierownice czy mostek czy siodło? w która strone isc?



#196 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 19 maj 2014 - 10:53

Zmienić pozycje a nie ustawienie kiery. Poćwiczyć bez roweru nad elastycznością.



#197 albinek

albinek
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądKrosno

Napisano 19 maj 2014 - 11:48

Zmienić pozycje a nie ustawienie kiery. Poćwiczyć bez roweru nad elastycznośc

 

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi ale będe kombinował



#198 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 maj 2014 - 12:15

albinek  a ta wielkość ramy jak mierzona ? Bo wygląda na jakąś mniejszą

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#199 albinek

albinek
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądKrosno

Napisano 19 maj 2014 - 13:48

58 cm jest napisane na tej rurce długiej pod siodłem , zmieniłem kiedys mostek na krotszy pewnie niepotrzebnie heh jak ja kupilem a to sie pewnie trza bylo przyzwyczaic



#200 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 13 czerwiec 2014 - 19:40

Przeszedłem na pedały szosowe i dobieram sobie optymalną pozycję.

Problemem jest przepuchlina kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) i w związku z tym w kolarzówce mam krótki 9 cm mostek podniesiony do góry, a siodełko maksymalnie przesunięte do przodu - ma to na celu przyjecie pozycji mniej pochylonej.

 

I teraz co następuje...

I co powiecie, jak  po ustawieniu korby w poziomie, linia prostopadła do podłoża puszczona z powierzchni kolana powinna przeciąć oś pedału, a u mnie przecina się dokładnie z końcem pedału - czyli kolano jest dużo przesunięte do przodu.

Przesunąłem bloki, jak najbliżej do przodu, żeby trochę zminimalizować powyższą różnicę.

 

Jakie wady mogą być takiego ustawienia (oczywiście oprócz spadku generowanej mocy) ?

 

Dodatkowo mam trochę większy kąt,  podczas siedzenia na rowerze z korbą w najniższym punkcie, kąt pomiędzy kością udową a podudziem wynosi u mnie ok 35%, a nie jak zalecają 25-30% - pomaga mi to jak najmniej wykonywać ruchów skrętnych kręgosłupem w odcinku lędźwiowym.

 

 

Dodam, że mam zakaz jazdy jakimkolwiek rowerem, ale o tym cicho, bo mój lekarz usłyszy.

Wydaje, mi się w moim przypadku rower mi pomaga, trzeba tylko odpowiednio amortyzować wstrząsy i nie generować max mocy pod górę po nierównej powierzchni.





Dodaj odpowiedź