Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze


483 odpowiedzi w tym temacie

#341 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:02

Z tym widokiem piasty to jest bzdura, nie sugeruj się tym. Jak jest komfortowo i nie ma żadnego bólu to nic nie zmieniaj. Lepszej jest wrogiem dobrego jak to mówią :) 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#342 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:27

Jedyne z czym mam problem to dolny chwyt, nie wytrzymuje w nim dłużej jak 1km, nic nie boli ani nic, po prostu jakoś samoczynnie wracam do górnego ale to chyba już kwestia tego ze pomiędzy linia siodelka a kierownicy mam 11cm  http://x3.cdn03.imgw...kX9XGIN9.jpg :)

 

Myślałem o zmianie mostka pod kątem tego że chyba wtedy rower nieco lepiej by się prowadził, ale jak mówicie żeby nie zmieniać to nie zmieniam, muszę mieć jakieś nietypowe wymiary że tak dobrze jeździ mi się na przymałym rowerze. :D



#343 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:57

Jedyne z czym mam problem to dolny chwyt, nie wytrzymuje w nim dłużej jak 1km, nic nie boli ani nic, po prostu jakoś samoczynnie wracam do górnego


Pojedz sobie 200km to docenisz dolny chwyt :)
Gwarantuje że po takim wypadzie będziesz częściej z niego korzystał.

No i jednak drop masz dosyć duży jak na amatora.
Oszczędzaj plecy ;)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#344 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:57

W dolnym chwycie przy tak skulonej pozycji, jakiej mogę się domyślać, przepona łatwego życia nie ma a to jednak główny mięsień oddechowy. Może dlatego organizm zniechęca Cię do jej długiego używania ;)

U PROsów, którzy jakimś odnośnikiem są, mniejsze ramy i dłuższe mostki to bardzo wyraźna tendencja. [edit]Pewnie z uwagi na mniejszą wagę ramy i większą jej sztywność.[/edit]

Byle nie przesadzić z długością mostka z uwagi na spadek wywalczonej sztywności. 


Trzepak 

"MAMIL"


#345 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:05

U PROsów, którzy jakimś odnośnikiem są, mniejsze ramy i dłuższe mostki to bardzo wyraźna tendencja. Byle nie przesadzić z ich długością z uwagi na spadek sztywności.

Właśnie też z taką opinią się spotkałem(mi. Cancellara lansował taki trend), nic, najprościej będzie jak podpytam znajomych czy nie mają na 1 dzień pożyczyć mostka 120/130mm i zobaczymy. :)



#346 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:09

Tez mam 180cm, rame 55 cm i mialem mostek 90mm. Odczucia podobne jak ww. Wedlug obliczen z kalkulatora dla pozycji sportowej mialo byc 56cm i mostek 120 mm. Wymienilem wiec na 130 mm, pojezdzilem troche - bylo o wiele lepiej na plaskim i w dol, pod gore troche za bardzo bylem wyciagniety. Zmienilem na 120 mm i bylo o wiele lepiej, przy tym zostalem. Zobaczymy jakie w tym roku beda odczucia.

#347 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 20:41

czuję delikatny dyskomfort pod kolanem (tak jak bym coś naciągał)
niby wszystko poustawiane jak trzeba a coś nie tak - może siodełko gróra/dół 3-5mm?

#348 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 02 maj 2016 - 07:17

Witam, ja również z pytaniem czy moja pozycja jest prawidłowa. Siodełko mam wysunięte do przodu, zostało jeszcze 4mm zapasu w przód. Pod kierownicą wszystkie podkładki, czyli max do góry. Jeździ mi się dobrze i nie odczuwam większych dolegliwości, ale zawsze dobrze zapytać. Wygodnie jedzie mi się w chwycie dolnym i w większości tak właśnie jadę. Jadąc na łapach czuję jakby były trochę za daleko, ale może tak mi się tylko wydaje. Rama jest w rozmiarze XL 59cm, czyli rozmiar największy z tego modelu.

 

P.S. Liczę się z tym, ale proszę nie zwracać uwagi na mój ubiór, ponieważ jako nowy jestem w trakcie kompletowania i doboru stroju.

 



#349 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maj 2016 - 10:04

 

 

P.S. Liczę się z tym, ale proszę nie zwracać uwagi na mój ubiór, ponieważ jako nowy jestem w trakcie kompletowania i doboru stroju.

To z oceną pozycji należałoby poczekać do końca właśnie tego kompletowania. Dojdą konkretne pedały, bloki ustawione w dany sposób - to zmieni Twoje ustawienie jeśli chodzi o wysokość siodełka.

Natomiast co się tyczy długości, to skoro

 

 Jadąc na łapach czuję jakby były trochę za daleko,

... to znaczy, że pozycja jest za długa :) Proste ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#350 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 02 maj 2016 - 13:59

Wzrostu mam 195cm. Nie mam jak sprawdzić teraz długości mostka. Ale ta pozycja na łapach nie jest uciążliwa, porostu jazda w dolnej pozycji jest wygodniejsza.
A mam takie pytanie, czy takie obuwie pasuje do szosowki? chce trochę pojeździć na zwykłych platformowych.

 

//długość mostka 12cm, jeśli chodzi o wielkość ramy to rama XL jest od 190cm - 197cm 

Pozdrawiam

Wysłane za pomocą tapatalk.
 

 

 



#351 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 02 maj 2016 - 14:23

Jeśli na łapach jest za daleko to jak nie musisz mieć ciągłej kontroli (hamulce) trzymaj ręce na chwycie przy mostku,

Cyt:" czy takie obuwie pasuje do szosowki? chce trochę pojeździć na zwykłych platformowych."

Oczywiście że nie - szosa to "tylko" obcisłe ciuchy (koniecznie pod kolor roweru) i buty SPD
A na poważnie to nie pytaj o zdanie innych tylko jeździj jak lubisz. Chyba wszyscy jeździliśmy na początku w niekompletnym stroju i zwykłych butach. Sam czasem jak biorę zapasowo -miejska szosowke na randkę w okolicy z córką lub jadę coś załatwić na mieście nie zakładam obcislych spodni w zwykłym obuwiu mimo SPD też się zdąży. Szukaj w tym wszystkim przyjemności a nie odwrotnie z czasem na dłuższe trasy i tak założysz SPD - to zdecydowanie wygoda ale po mieście na krótkich odcinkach wolę platformy.

#352 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 maj 2016 - 18:07

Który przypadek jest bardziej kontuzjogenny dla kolan ?

- pion spuszczony z rzepki przed osią pedału

- pion spuszczony z rzepki za osią pedału

 

Na wakacje będę chciał ustawić rower siostrzeńcowi, który zmaga się z kontuzją kolana - teraz ją leczy.

Może w ramach rehabilitacji pojeździłby lekko na rowerze, tylko nie mogę niczego spiepszyć. 

Może ktoś zna jakieś opracowanie ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#353 sumo

sumo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 maj 2016 - 22:45

A ja mam pytanie odnośnie dłoni:

- po jeździe (min. 1.30h) mam problem z lewą dłonią - mianowicie palce są mocno osłabione i pojawił się problem ze zmianą przełożenia.... potem okazało się, że nie mam "ścisku" - stłukłem w domu miskę ;) i generalnie, brak mi chwytu mocnego w palcach (kciuk i wskazujący ok, reszta osłabiona). Ostatnio w sobotę 30.04 zrobiłem ponad 100km w terenie, po powrocie do domu problem znów się pojawił i do dnia dzisiejszego nie ustąpiło.

 

Czy to może wynikać z pozycji na szosie? Może ktoś z Was przechodził podobne problemy?



#354 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2016 - 22:57

Może wynikać z niepoprawnego położenia rąk, ale wpierw warto sprawdzić np. taką przypadkową rzecz jak pancerze ułożenie pancerzy w taki sposób, że naciskają punktowo na dłoń.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#355 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 maj 2016 - 23:00

Ucisk na nerw, spowodowany nieprawidłowym chwytem itp. 

http://www.poradnikz...acja_40432.html

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#356 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maj 2016 - 23:01

Który przypadek jest bardziej kontuzjogenny dla kolan ?

- pion spuszczony z rzepki przed osią pedału

- pion spuszczony z rzepki za osią pedału

 

Na wakacje będę chciał ustawić rower siostrzeńcowi, który zmaga się z kontuzją kolana - teraz ją leczy.

Może w ramach rehabilitacji pojeździłby lekko na rowerze, tylko nie mogę niczego spiepszyć. 

Może ktoś zna jakieś opracowanie ?

Teoretycznie pion za osią czyli bliżej kierownicy jest bardziej niebezpieczny. Tak jak to jest z teorią przysiadów ( ale ostatnio badania pozwalają przekraczać linie palców).


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#357 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 05 maj 2016 - 05:54

A ja mam pytanie odnośnie dłoni:

- po jeździe (min. 1.30h) mam problem z lewą dłonią - mianowicie palce są mocno osłabione i pojawił się problem ze zmianą przełożenia.... potem okazało się, że nie mam "ścisku" - stłukłem w domu miskę ;) i generalnie, brak mi chwytu mocnego w palcach (kciuk i wskazujący ok, reszta osłabiona). Ostatnio w sobotę 30.04 zrobiłem ponad 100km w terenie, po powrocie do domu problem znów się pojawił i do dnia dzisiejszego nie ustąpiło.

 

Czy to może wynikać z pozycji na szosie? Może ktoś z Was przechodził podobne problemy?

 

 

Może spróbuj tego-

http://purczynski.pl...etwienie-dloni/

Mi pomoglo.



#358 Acid

Acid
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 08 maj 2016 - 21:03

Panowie proszę o ocenę pozycji na canyonie w rozmiarze L, mój wzrost 186 noga 89, czy ten związek ma przyszłość?

Załączone pliki



#359 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 08 maj 2016 - 21:08

Wydaję mi się, że XL dla Ciebie byłoby lepszym wyborem



#360 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 09 maj 2016 - 07:54

A propos długości nogi - jak prawidłowo mierzyć - w obuwiu czy bez?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź