Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawidłowa pozycja na rowerze


483 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 07:32

Dzis cofne sobie lemondke o 1cm oraz siodelko ciut do tylu i do gory- zobaczymy jak bedzie

#42 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 luty 2011 - 11:45

Następne zdjęcie zrób z głową jak do jazdy, a nie że sobie przednią piastę oglądasz :lol: . Nogę od strony fotografowanej w położeniu gdy kolano jest najbliżej łokcia. No i koszulkę zapnij a nie że maskuje część sylwetki. I najlepiej jak by to ktoś uchwycił jak naprawdę kręcisz, bo jak się siada tak na sucho to się sylwetka inaczej układa niż jadąc.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#43 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 12:10

@Rozmiar, Dzieki za pomoc :) postaram sie dzis takie foto + jakis film zrobic

#44 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 luty 2011 - 12:30

Może to przez tą koszulkę, ale Twoja budowa oraz ułożenie ciała wygląda komicznie. Jak patrzę na rower i Ciebie to widzę ogień i wodę, kompletnie nie "pasujesz" do tego roweru. I nie chodzi tu o kolory, tylko o to, że nie wyglądasz jak czasowiec, a gość z dość sporym nadmiarem kg (bez urazy). Żeby było śmieszniej Kobrys umieści poniżej fotkę Cancellary, która swym idealizmem potęguję brak idealizmu u Ciebie ;>

Nie znam się na szczegółach pozycji, zwłaszcza czasowaca, ale moja rada jest taka: jak będziesz wyglądał na fotce jak Fabian to będzie OK ;-)

#45 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 13:31

xsnailx, siodełka nie cofaj po żadnym pozorem bo dobrze jest - wysokość reguluj.
I tak jak Ci kolega ROZMIAR radzi - kolana jak najbliżej łokci - dlatego rama mi się za duża wydaje bo tam masz min 15cm.

Deadhorse, a możesz coś na temat powiedzieć?

#46 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 13:32

Deadhorse, no bez przesady;) przy wzrosie 176 waze ok 72 kg wg mnie nadwagi nie mam :) reszta to poprostu koszulka - swoja droga czyli wg ciebie ktos z nadwaga nie moze jezdzic na dobrym rowerze / czasowce polecam poprzegladaj sobie fotki z angielskich czasowek :P koniec offtopa na temat tuszy bo to nie o tym temat

#47 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 luty 2011 - 13:33

Dzis cofne sobie lemondke o 1cm oraz siodelko ciut do tylu i do gory- zobaczymy jak bedzie


Ja bym raczej siodełko dał bardziej do przodu.

#48 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 13:37

@mariusz, nie wiele juz moge je przesunac;) musi byc 5cm za linia poprowadzona przez srodek supportu

@kobrys, pozycze dzis/jutro krotszy mostek i zobacze.

W takim wypadku tylko skoryguje wysokosc siodelka na + co wsumie pozwoli je przesunac lekko do przodu o pare mm :)

No i by nie ublizac gustom Dediego zapne koszulke ;)

#49 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 luty 2011 - 19:44

Przepisy w US są inne niż UCI.
Ogólnie - przepisy dostępne na stronie kolegium sędziów - odnośnik ze strony PZKOLu.

#50 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 20:20

@misza, zdaje sobie z tego sprawe. rozumiem ze chodzi w duzej mierze o art 1.3.023 przepisów UCI, gdzie interpretacja jest opisana w: "Technical regulations for bicycles, a practical guide to implementation" i "Bicycle measuring jig for time trial" do pobrania z: http://www.uci.ch/te...MTkzNg&LangId=1

generalnie przeczytalem w/w dokumenty i staram sie do nich stosowac tak by sie zmiescic w limicie :)

#51 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 luty 2011 - 20:31

Co prawda z tego co widziałem, to niektórzy mieli problemy z prawidłowym sprawdzeniem roweru za pomocą "miernika / wzornika" :))

#52 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 20:41

Miernik bede chcial sobie jakos ogarnac - przyda sie. miejsce na skladowanie mam a i kolege co lubi spawac tez.

#53 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 21:51

wrzucilem video, mostek zmienilem na 30 mm krotszy,ustawien lemondki nie zmienialem, siodlo + 0,5 cm w gore i + 0,5 cm do przodu
http://www.pinkbike.com/video/182393/

#54 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 22:32

Chyba jednak siodło za wysoko - dolny kręgosłup i biodra bujają Ci się chyba za bardzo ale jest lepiej.

#55 cyryl3000

cyryl3000
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądZłotów

Napisano 18 luty 2011 - 22:36

xsnailx, zdecydowanie siodło za wysoko. Pozycja za długa.

#56 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 18 luty 2011 - 22:40

wrzucilem video, mostek zmienilem na 30 mm krotszy,ustawien lemondki nie zmienialem, siodlo + 0,5 cm w gore i + 0,5 cm do przodu
http://www.pinkbike.com/video/182393/


Też mi się wydaje, że siodełko ciut za wysoko.
I litości...jak można testować pozycję na rowerku TT na trenażerze ???
Z resztą jaki by nie był to jazda na elektrowni za przeproszeniem gó...no da, jeżeli chodzi o sprawdzenie pozycji itp.

#57 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 22:42

wrzucilem video, mostek zmienilem na 30 mm krotszy,ustawien lemondki nie zmienialem, siodlo + 0,5 cm w gore i + 0,5 cm do przodu
http://www.pinkbike.com/video/182393/


Też mi się wydaje, że siodełko ciut za wysoko.
I litości...jak można testować pozycję na rowerku TT na trenażerze ???
Z resztą jaki by nie był to jazda na elektrowni za przeproszeniem gó...no da, jeżeli chodzi o sprawdzenie pozycji itp.


jeśli chodzi o ustawianie pozycji na trenażerze to tylko dla tt

#58 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 18 luty 2011 - 22:47

wrzucilem video, mostek zmienilem na 30 mm krotszy,ustawien lemondki nie zmienialem, siodlo + 0,5 cm w gore i + 0,5 cm do przodu
http://www.pinkbike.com/video/182393/


Też mi się wydaje, że siodełko ciut za wysoko.
I litości...jak można testować pozycję na rowerku TT na trenażerze ???
Z resztą jaki by nie był to jazda na elektrowni za przeproszeniem gó...no da, jeżeli chodzi o sprawdzenie pozycji itp.


jeśli chodzi o ustawianie pozycji na trenażerze to tylko dla tt


Może i tak...może trochę racji w tym jest. Czasy się zmieniły i takie tam :-P
Sęk w tym, że trenażer to nie jest naturalne kręcenie. To są sztuczne warunki (jeździmy bo czasami musimy, bądźmy szczerzy).
Wyczaić ładny dzionek bez deszczu, 2 kilometry suchego i gładkiego asfaltu i testować. No oczywiście najlepiej to tor kolarski (ja tak testowałem TT bardzo często) ale już nie ma co wydziwiać.

#59 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2011 - 22:48

Dziekuje za pomoc !, bede kombinowal z wysokoscia siodelka w dol wiec, tylko jescze sie zastanawiam czy mostka o 10 mm nie skrocic.

#60 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 18 luty 2011 - 23:01

Faktycznie - ciut za wysoko. No i pamiętaj, że jadąc na żywca musisz jeszcze widzieć gdzie jedziesz ;) Wbrew pozorom można o tym zapomnieć jak się ustawiasz na trenażerze!
Warto jeszcze zrobić ujęcie od frontu i od tyłu - żebyś zobaczył jak pracuje Ci noga (czy nie 'wychodzi' na zewnątrz) oraz jak układają Ci się ramiona - czy na pewno są (maksymalnie) w linii nóg - czyli jak 'rozbijasz' powietrze rekami i ramionami - nogi już tego nie robią bo są schowane. A potem już sobie w terenie posprawdzasz co daje Ci lepsze efekty - ręce szeroko czy wąsko.



Dodaj odpowiedź